Home Jak? (FAQ) Mac "Jak" Tworzenie gier na komputerze Mac

Tworzenie gier na komputerze Mac

0
1164

Jak utworzyć grę na komputerze Macintosh. Dobrą wiadomością jest to, że łatwiej jest tworzyć gry na Macu, niż sobie wyobrażasz. Ponadto budowanie własnych gier wideo jest ostatecznie bardziej satysfakcjonujące, twórcze i zabawne niż ich odtwarzanie. Tworzenie gier wideo na komputerze Mac jest fantastyczną rzeczą do nauczenia się.

Możesz sobie wyobrazić, że gry wideo są rozciągnięte beasties złożonego kodu, ale naprawdę nie musisz być ekspertem w dziedzinie kodowania, aby rozpocząć grę .

Istnieje wiele narzędzi i programów ułatwiających tworzenie gier wideo. Umożliwiają one tworzenie gier wideo bez konieczności kodowania wszystkiego od podstaw (lub w niektórych przypadkach bez konieczności kodowania).

 • 10 Najlepsze darmowe gry przeglądarkowe dla Safari na Macu
 • Jak zrobić aplikację dla iPhone’a lub iPada
 • Jak zarabiać w App Store
 • 60 darmowych Gry iPhone

Tworzenie gier na komputerze Mac: zaczynając od zera

Jeśli jesteś staromodnym programistą, możesz być skłonny zwracać uwagę na silniki do tworzenia gier lub zestawy gier. Podżeganie do zestawów do tworzenia gier jest błędem. Dni, w których potrzebne były głębokie znajomości kodowania, aby zbudować gry wideo już dawno minęły. W dzisiejszych czasach większość profesjonalnych gier jest wykonywana przy użyciu narzędzi i zestawów dostępnych dla wszystkich.

Nie jest to łatwe. Trzeba włożyć dużo wysiłku w budowę gry, która jest wyzwaniem, zabawą i satysfakcją. Będziesz także musiał tworzyć swoje wizualne obrazy, dźwięki i historię.

Jeśli masz zerową wiedzę na temat programowania, gry lub jakiegokolwiek innego rozwoju, zacznij od programu Scratch firmy MIT. Scratch to studio przeznaczone do nauczania koncepcji programowania dla dzieci, ale można go wykorzystać do tworzenia interaktywnych opowieści i podstawowych gier.

Możesz użyć Scratch online lub pobrać Scratch 2.0 dla systemu OS X. Gry można udostępnić Inne osoby online i wiele wspaniałych kursów.

Gry typu scratch nie są tak samo dobre, jak w grach indie na iOS lub Android (w najlepszym razie są na równi z grami, Stare komputery 8-bitowe). Ale można szybko uzyskać pewne wyniki, a niektórzy entuzjastscy entuzjastycznie zbudowali wspaniałe gry.

 • Retro Racing. Ta gra wyścigowa 3D przypomina nam o pozycji bieguna.
 • 3D Dalek Adventure. Ta strzelanka 3D przenosi się z pokoju do pomieszczenia, gdzie wybuchają Daleks.
 • Kenny Platformer. Ta wspaniała gra platformowa z zabawną muzyką i grafiką.

Tworzenie gier na komputerze Mac: korzystanie z narzędzia do tworzenia gier

Zerowanie to świetny sposób na rozpoczęcie pracy, ale bardziej na temat nauczania dzieci niż kodowania zabaw. Na szczęście istnieje wiele programów, które wykorzystują metodę „przeciągnij i upuść” do rozwoju gier, ale z dużo bardziej wydajnymi narzędziami.

Sploder to miejsce, na którym można zacząć. Podobnie jak Scratch, umożliwia to tworzenie gier, które można odtwarzać online. Ma jednak znacznie bardziej zaawansowane funkcje. Najlepsze gry to platformy 2D (zbudowane z platformy Creator Game Platformy Splodera), ale są też narzędzia do tworzenia gier retro, gier zręcznościowych i klasycznych strzelców. Sprawdź Quest Zone II na przykładzie Splittera.

GameSalad jest bardziej wyrafinowanym narzędziem niż Scratch lub Sploder, co umożliwi Ci tworzenie gier na urządzeniach z iOS i Androidem. Jest to nadal narzędzie „przeciągnij i upuść”, więc nie potrzebujesz żadnego kodu.

Możesz pobrać program GameSalad Creator dla komputerów Macintosha, a jest bezpłatna wersja próbna. Ale utworzenie gier, które można udostępniać znajomym i rodzinie, wymaga 19 USD miesięcznie subskrypcji (nieco droższe konto umożliwia dodawanie zakupów w aplikacji). Możesz jednak tworzyć dość złożone gry, które możesz przejechać do App Store. Obejrzyj Booger Boing w Sklepach z aplikacjami, aby zobaczyć, co jest możliwe w grze GameSalad.

Narzędzia takie jak Scratch, Sploder i GameSalad to miejsca, w których można rozpocząć grę, jeśli jesteś zupełnie nowy. Ale po tym, jak będziesz miał czas na robienie gier, musisz przenieść się na jeszcze bardziej określone narzędzia.

Tworzenie gier na komputerze Mac: profesjonalne

Istnieje wiele profesjonalnych i wydajnych narzędzi do tworzenia gier na komputerze Mac. Są to narzędzia służące do tworzenia wielu gier kupowanych w App Store (dla iOS lub OS X)

 • Godot 2.0. Godot jest w pełni funkcjonalnym, otwartym, licencjonowanym silnikiem gier MIT. Skupia się na posiadaniu wspaniałych narzędzi i wizualnego przepływu pracy. Godot jest wolny, co daje przewagę nad innymi narzędziami tutaj. Wszystkie gry w Okam zostały wykonane w Godot, a ten kanał YouTube Godot zawiera przykłady typów gier wykonanych z Godotem.
 • Gdevelop to inny system open-source, który może być używany do tworzenia gier. Gry można eksportować do HTML 5 (i grać online) lub popychać do iOS lub Androida.Istnieje również kilka wspaniałych tutoriali Gdevelop.
 • Torque2D i Torque3D. GarageGames ma dwa silniki używane do tworzenia wspaniałych gier. Obydwie są open source, chociaż można zakupić dodatki, aby poprawić gry. Dokumentacja jest całkiem dobra, a do społeczności dołączyła żywa społeczność.
 • Jedność jest miejscem, w którym zamierzasz skończyć, jeśli poważnie myślisz o grach. Jedność jest używana do tworzenia wszelkiego rodzaju gier, a prawie grałeś w Unity. Lara Croft: Ucieczka Reloksu, Monument Valley i Kerbel Space Program to tylko niektóre gry typu big-name z narzędzia.

Indywidualna edycja jedności (używana do szkolenia) jest darmowa, ale Profesjonalna wersja kosztuje od 75 dolarów miesięcznie. Ale trzeba to tylko wtedy, gdy sprzedajesz gry.

Jedność jest bardziej złożona niż inne narzędzia, ale nie jest trudne do nauczenia się. I jest wiele zasobów dostępnych dla programistów Unity. Oprócz filmów instruktażowych i przykładowych projektów, organizowane są konferencje programistów i ogromna (i poważna) społeczność.

Jeśli poważnie myślisz o tym, że jesteś twórcą gier (zarówno jako niezależny developer, jak i profesjonalista), to Unity Jest narzędziem do inwestowania w czas nauki, jak używać.

Oto niektóre z najlepszych kursów Unity, które należy przestrzegać:

 • Udemy: Naucz się kodeksu poprzez tworzenie gier
 • Samouczki Lynda Unity
 • Projektowanie i rozwijanie gier Coursera