Jak wpisać €, #, @, © i więcej znaków specjalnych na komputerze Mac

0
665

Niezależnie od tego, czy właśnie przeniosłeś komputer z komputera Mac na komputer Mac i odkryłeś, że klawisze „i @ nie są tam, gdzie się spodziewałeś, lub musisz wpisać nietypowe znaki lub akcenty na klawiaturze komputera Mac, jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Lokalizacja znaków może zależeć od miejsca zamieszkania na świecie: układ klawiatury różni się w zależności od kraju, a niektóre znaki zyskują na znaczeniu na klawiaturach osób, które częściej ich używają. Znajdziesz klawiatury QWERTY dla osób mówiących po angielsku, podczas gdy francuscy użytkownicy otrzymują klawiaturę AZERTY, Niemcy otrzymują na przykład QWERTZ.

Klawiatury amerykańskie i brytyjskie mają wiele zaskakujących różnic. Australijczycy zwykle używają amerykańskiego układu klawiatury.

Innym źródłem nieporozumień jest fakt, że niektóre klawiatury Maca nazywają klawisz Alt Opcja, podczas gdy inne nazywają klawisz Opcja Alt (w zależności od punktu widzenia). Oznacza to, że w niektórych przewodnikach przeczytasz o klawiszu Opcja lub Alt, którego nie widać na komputerze Mac. Klucz jest jeden i ten sam.

Jak wpisać ° $ € @ ® © # £ € ¢ ™

To nie jest ukryte przekleństwo! Są to wszystkie symbole, które mogą wymagać wielokrotnego pisania, a jednak są niewidoczne na klawiaturze komputera Mac. Nie martw się jednak, damy Ci znać, co musisz zrobić, aby je wpisać.

Zanim zaczniemy, jest to przydatny przegląd ukrytych znaków, które można pisać za pomocą Alt (klawisze mogą się nieco różnić, jeśli nie używasz klawiatury brytyjskiej).

Z oczywistych względów europejska klawiatura nadaje więcej znaczenia znakowi Euro – można go znaleźć na klawiszu E. Ale w układzie klawiatury w Wielkiej Brytanii i USA € jest w innym miejscu. W rzeczywistości położenie euro na klawiaturze brytyjskiego Maca różni się od położenia na klawiaturze amerykańskiej, tylko w celu zmylenia!

Na klawiaturze brytyjskiej, aby wpisać €, naciśnij:

 • Alt / Opcja-2 = €

Na klawiaturze amerykańskiej, aby wpisać €, naciśnij:

 • Alt / Option-Shift-2 = €

#

To kolejny znak, w którym pisanie będzie zależeć od klawiatury. Jeśli jesteś w Wielkiej Brytanii, znak hashtaga dzieli klucz 3 ze znakiem funta (£), ale na klawiaturach innych krajów znak UK £ znajduje się gdzie indziej (przejdziemy do tego dalej).

Na klawiaturze brytyjskiej, aby wpisać #, naciśnij:

 • Alt / Option-3 = #

Na klawiaturze amerykańskiej, aby wpisać #, wystarczy nacisnąć:

 • Shift-3 = #

£

Wspomnimy tutaj o znaku funta brytyjskiego dla każdego, kto używa klawiatury spoza Wielkiej Brytanii, ponieważ jego położenie na klawiaturze brytyjskiej nie jest tajemnicą (ok – jeśli nadal szukasz, to na klawiszu 3).

Na klawiaturze amerykańskiej musisz wpisać £, naciśnij:

 • Alt / Opcja-3 = £
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zaktualizować pamięć RAM na komputerze Mac

Łatwym sposobem na zapamiętanie, jak wpisać # lub £ w zależności od miejsca zamieszkania, jest zwrócenie uwagi, że oba symbole są nazywane znakiem funta. Więc jeśli zobaczysz taki lub inny klawisz, naciśnięcie Alt / Option spowoduje powstanie drugiego klawisza.

$ i ¢

$ jest oczywiste, ale co z ¢?

Znajdziesz ¢ na 4 na klawiaturze w USA i Wielkiej Brytanii:

 • Alt / Option-4 = ¢

@

Ten klawisz @ stanowi zamieszanie dla użytkowników komputerów PC przybywających na klawiatury Mac, ponieważ „klawisz i klawisz @ umieszczają się.

Na klawiaturze brytyjskiej lub amerykańskiej znajdziesz klawisz @ na klawiszu 2, a klawisz „będzie na dole po prawej stronie, w której znajduje się klawisz„. Dla nas użytkowników komputerów Mac ten układ ma większy sens, nie możemy sobie wyobrazić, dlaczego znaki „i” byłyby oddzielone obszarem klawiatury.

 • Shift-2 = @

© ® i ™

Różne znaki autorskie i znaki handlowe mogą być powszechnie używane w niektórych liniach pracy. Na szczęście istnieje prosty sposób na wpisanie ich na klawiaturze komputera Mac.

Możesz myśleć, że logicznie znak praw autorskich byłby ukryty na klawiszu C, ale mylisz się. Klawisz C jest domem dla różnych akcentowanych liter C. Jeśli chcesz wpisać ©, musisz nacisnąć Alt / Option i G..

 • Alt / Option-G = ©

Jeśli chcesz wpisać symbol zarejestrowanego znaku towarowego bez opcji / Alt i R:

 • Alt / Option-R = ®

Sposób pisania zależy od klawiatury:

Na klawiaturze brytyjskiej, aby wpisać ™, należy nacisnąć:

 • Shift-Alt / Option-2 = ™

Aby wpisać ™ na klawiaturze amerykańskiej, naciśnij:

 • Alt / Option-2 = ™

Stopni

Jeśli robi się gorąco, możesz komuś powiedzieć. W takim przypadku przydatny może być znak stopnia. Oto jak wpisać °

 • Shift-Alt / Opcja – 8 = °

Możesz zastanawiać się, jakie okoliczności spowodują, że będziesz musiał wpisać logo Apple, ale jeśli Apple nazywa kilka produktów symbolem Apple, możesz wpisać mightTV lub atchWatch. Jeśli tak, kombinacja klawiszy wygląda następująco:

 • Shift-Alt / Option-K

Znacznik wyboru lub tik

Jest to przydatne – V prawie wygląda jak tyknięcie, dodaj Option / Alt i to dostajesz.

 • Opcja / Alt-V = √

Inne klucze

Istnieje kilka kluczy, które są ukryte na widoku. Wspomnimy o nich tutaj na wypadek, gdybyś miał trudności z ich znalezieniem:

~ (aka znak tyldy, po lewej stronie jest klawisz Shift)/ (po prawej klawisz Shift)\ (po prawej stronie powyżej klawisza Shift)| (naciśnij Shift-\)

Wpisywanie akcentów na klawiaturze komputera Mac

Jeśli próbujesz pisać akcenty na angielskiej klawiaturze, co może być nieco zniechęcające – jeśli używasz klawiatury zaprojektowanej dla tego języka, z oczywistych powodów znacznie łatwiej będzie pisać akcenty. Aby wpisać akcentowaną literę, wystarczy nacisnąć i przytrzymać odpowiedni klawisz. Gdy to zrobisz, pojawi się menu z różnymi akcentowanymi znakami do wyboru.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak przyspieszyć wolny komputer Mac

Na przykład, jeśli naciśniesz i przytrzymasz klawisz E, w końcu zobaczysz wyskakujące menu. Możesz wybrać wersję za pomocą wskaźnika lub naciskając odpowiedni numer.

Znajdziesz akcenty związane z następującymi klawiszami: e, y, u, i, o, a, s, l, z, c, n.

Pisanie emoji na komputerze Mac

Możesz myśleć, że emoji są ograniczone do iPhone’ów i iPadów, ale tak nie jest. Można uzyskać dostęp do emoji na komputerze Mac. Gdy używasz edytora tekstu lub podobnego programu, możesz nacisnąć Control-Command-Space, aby wyświetlić paletę Emoji.

Przeczytaj nasz przewodnik na temat używania Emoji na komputerze Mac tutaj.

Wpisywanie innych znaków na komputerze Mac

Możesz przywołać Przeglądarkę znaków – narzędzie, które możesz rozwinąć, aby znaleźć różne znaki do dodania do dokumentów tekstowych. Poprzedza Emoji, a odkąd przybył, wydaje się, że był ukryty, ale nadal tam jest.

Jak wyżej, naciśnij klawisze Control-Command-Space, aby wyświetlić paletę Emoji, a następnie kliknij ikonę w prawym górnym rogu pola Emoji, aby wyświetlić Przeglądarkę znaków. Tutaj znajdziesz więcej niż Emoji: są też strzałki, inne symbole walut, symbole matematyczne i wiele innych.

Tutaj znajdziesz symbole walut, takie jak ¥ ¢ ₽ ₩ ₱ ₹ ﷼

Symbole matematyczne, takie jak xxx ∄ ℇ ℏ ≥ ≯ ∑ √ ∱≉

Istnieje również kilka piktogramów, które poprzedzają emoji, w tym wszystkie

Jak zobaczyć ukryte znaki na klawiaturze

Jeśli chcesz pochylić się, które znaki są ukryte pod klawiszami na klawiaturze, możesz użyć Przeglądarki klawiatury.

 1. Aby wyświetlić Przeglądarkę klawiatury, musisz najpierw przejść do Preferencji systemowych i wybrać Klawiatura.
 2. Następnie zaznacz pole obok Pokaż przeglądarki klawiatury i emoji na pasku menu.
 3. Teraz zobaczysz ikonę na pasku menu (zawiera ikonę Polecenia). Po kliknięciu zobaczysz opcje Pokaż emoji i symbole oraz Pokaż przeglądarkę klawiatury.
 4. Wybierz opcję Pokaż przeglądarkę klawiatury.
 5. Po naciśnięciu klawisza Shift i klawiszy opcji zobaczysz różne dostępne opcje. Możesz po prostu kliknąć klawisz widoczny na klawiaturze na ekranie.

Dodatkowym atutem jest fakt, że kiedy piszesz z tą przeglądarką klawiatury w widoku, zobaczysz różne sugerowane słowa autouzupełniania, których chcesz użyć w nocy.

Jeśli często używasz różnych postaci, możesz wypróbować aplikację taką jak PopChar X od Ergonis. Aplikacja naprawdę ułatwia dostęp do różnych znaków dostępnych w różnych czcionkach na komputerze Mac. Możesz go kupić tutaj za 29,99 €.