Home Jak? (FAQ) Mac "Jak" Jak podłączyć monitor zewnętrzny do komputera Mac

Jak podłączyć monitor zewnętrzny do komputera Mac

0
1006

Im więcej masz miejsca na ekranie, tym wydajniej pracujesz. Dlaczego więc nie podłączyć drugiego (lub nawet trzeciego) wyświetlacza do komputera Mac? W tym artykule pomożemy Ci określić, który adapter jest potrzebny do podłączenia komputera Mac do dodatkowego, zewnętrznego ekranu (lub nawet więcej niż jednego) oraz jak wszystko skonfigurować.

Chociaż skonfigurowanie dodatkowego ekranu jest ogólnie łatwe, istnieje kilka problemów, które mogą spowodować, że Twój komputer Mac nie zostanie wykryty, dlatego poniżej przedstawimy również rozwiązania tych problemów.

W 2019 roku, kiedy zaktualizował macOS do wersji 10.14 (znanej również jako Catalina), Apple dodał możliwość używania niektórych iPadów jako drugiego ekranu dla niektórych komputerów Mac. To może ci odpowiadać, jeśli nie masz jeszcze zewnętrznego ekranu i wolisz zaoszczędzić pieniądze. W osobnym artykule przyjrzymy się, jak używać iPada jako ekranu komputera Mac, a także które iPady i komputery Mac obsługują tę funkcję.

Jak podłączyć monitor zewnętrzny do komputera Mac

To jedna z tych rzeczy, które powinny być łatwe, ale ponieważ przez lata Apple zmieniał porty na komputerach Mac, może być trudno określić, jakich złączy potrzebujesz, aby podłączyć monitor do komputera Mac. Dzieje się tak, zanim jeszcze zapoznasz się z portami z tyłu lub wyświetlaczem, aby dowiedzieć się, jakie złącze jest tam wymagane.

Na szczęście, gdy już wiesz, jakiego przewodu potrzebujesz, aby podłączyć MacBooka do monitora, powinno to być proste.

Kroki są stosunkowo proste, ale jak zobaczysz pierwszy krok jest najtrudniejszy!

 1. Określ, który adapter i kabel Apple potrzebujesz, aby połączyć komputer Mac z monitorem, postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami.
 2. Podłącz go.
 3. Otwórz Preferencje systemowe > Wyświetlacze.
 4. Kliknij kartę Rozmieszczenie.
 5. Nie zaznaczaj pola wyboru Ekrany lustrzane (chyba że chcesz, aby drugi ekran wyświetlał tę samą zawartość, co ekran oryginalny).
 6. Przeciągnij ilustrowane wyświetlacze w żądany układ.
 7. U góry jednego z ekranów zostanie wyświetlony biały pasek menu. Przeciągnij ten biały pasek na ekran, na którym chcesz dominować.
 8. Jeśli chcesz wykonać kopię lustrzaną wyświetlacza na obu (lub wielu) wyświetlaczach, przejdź do Preferencji systemowych > Wyświetlacze > Aranżacja i wybierz wyświetlacze lustrzane.
 9. Możesz także wybrać opcję „Pokaż opcje dublowania na pasku menu, gdy są dostępne”, a zobaczysz menu stanu na pasku menu, co ułatwi wyłączanie i ponowne włączanie tej funkcji.

Opcje są nieco inne, jeśli podłączasz komputer stacjonarny Mac, taki jak Mac mini, do monitora, ponieważ nie ma on własnego wyświetlacza. W takim przypadku zobaczysz coś takiego:

Podobnie jak w przypadku opcji podłączania monitora do MacBooka, jeśli podłączysz więcej niż jeden monitor do komputera Mac mini, zauważysz biały blok u góry jednego z wyświetlaczy. Możesz go kliknąć i przeciągnąć na wyświetlacz, który ma być głównym wyświetlaczem.

Możesz także dostosować położenie każdego wyświetlacza, aby odzwierciedlić jego położenie na biurku, dzięki czemu po przeciągnięciu myszy z jednego ekranu na drugi wiesz, gdzie się pojawi.

Jeśli masz Apple TV, możesz również użyć AirPlay do wysłania drugiego wyjścia ekranu na ekran telewizora. Oto jak to zrobić: Jak wyświetlić ekran komputera Mac na telewizorze.

Jeśli używasz komputera Mac z ekranem zewnętrznym i chcesz zamknąć pokrywę MacBooka, zapoznaj się z instrukcją korzystania z MacBooka z zamkniętą pokrywą, przestań uśpić zamknięty komputer Mac.

Jednym z najłatwiejszych sposobów podłączenia MacBooka do drugiego lub trzeciego ekranu jest użycie stacji dokującej – odkryj najlepsze stacje dokujące dla MacBooków – które zapewnią również więcej portów, takich jak USB, Ethernet i czytniki kart.

Który port ma mój Mac?

Jak powiedzieliśmy powyżej, najtrudniejszą częścią podłączenia wyświetlacza do komputera Mac jest ustalenie, jaki kabel należy podłączyć do komputera Mac i monitora.

Wymagany adapter zależy od modelu komputera Mac i typu monitora. Firma Apple zaimplementowała na przestrzeni lat sporo różnych typów portów, a komputer stacjonarny Mac lub MacBook może zawierać dowolne z poniższych:

Mini DisplayPort

Mini DisplayPort został ogłoszony przez Apple pod koniec 2008 roku. Dzięki przejściówce Mini DisplayPort może obsługiwać wyświetlacze z interfejsami VGA, DVI lub HDMI. Tak wygląda Mini DisplayPort.

HDMI

Istnieje kilka komputerów Mac, które są dostarczane z portem HDMI – w tym 14-calowy i 16-calowy MacBook Pro wprowadzony w 2021 r. oraz Mac mini z chipem M1 od 2020 r. Porty HDMI są często spotykane w telewizorach, dzięki czemu te komputery Mac są popularnym wyborem dla osób konfigurujących komputer z centrum multimedialnym.

Komputery Mac z portem HDMI obejmują:

 • Mac mini
 • MacBook Pro (od połowy 2012 do 2015 roku)
 • 14-calowy MacBook Pro (2021)
 • 16-calowy MacBook Pro (2021)

Piorun 1 lub 2

Port Thunderbolt, wprowadzony po raz pierwszy w 2011 roku, wygląda tak samo jak Mini DisplayPort (i jest kompatybilny wstecz). Jeśli zobaczysz symbol pioruna oprócz czegoś, co wygląda jak Mini DisplayPort, Twój Mac ma port Thunderbolt.

Thunderbolt pojawił się na komputerach Mac od około 2011 roku, więc jeśli Twój komputer Mac pochodzi z tego roku, prawdopodobnie oferuje Thunderbolt zamiast Mini DisplayPort, chociaż oba są kompatybilne.

Aby podłączyć iMaca Thunderbolt 2 do najnowszego MacBooka Pro Thunderbolt 3 (2016 lub nowszy) lub Air (2018 lub nowszy), użyj dwukierunkowej przejściówki Apple Thunderbolt 3 (USB-C) na Thunderbolt 2.

Możesz użyć przejściówki Mini DisplayPort w porcie Thunderbolt, ale możesz także użyć z nią przejściówki Apple Thunderbolt do Gigabit Ethernet lub Thunderbolt do FireWire. Do komputera Mac wyposażonego w Thunderbolt można podłączyć telewizor 4K Ultra HD przez bezpośrednie połączenie HDMI lub przez przejściówkę Thunderbolt na High-Speed ​​HDMI.

W 2013 roku Apple wprowadził Thunderbolt 2, który jest szybszy niż Thunderbolt 1, ale port jest taki sam.

Thunderbolt 3 lub USB C

Mniej więcej pod koniec 2016 roku firma Apple zaczęła wyposażać swoje zaawansowane systemy w Thunderbolt 3, który łączy urządzenia z komputerem z prędkością do 40 Gb/s.

Thunderbolt 3 to doładowana wersja USB-C, o przepustowości 40 Gb/s w porównaniu z USB-C od 5 do 10 Gb/s.

Połączenie Thunderbolt 3 wygląda i działa dokładnie tak samo jak USB-C i obsługuje USB-C, więc z komputerem Mac można używać dowolnego monitora wyposażonego w złącze USB C lub monitora Thunderbolt 3.

Będziesz także mógł korzystać z dowolnego adaptera USB-C z monitorem.

Thunderbolt 4 lub USB 4

W niektórych nowoczesnych komputerach Mac Apple zawiera Thunderbolt 4/USB 4, które podobnie jak Thunderbolt 3 i USB C współdzielą ten sam port. Port wygląda identycznie jak port Thunderbolt 4/USB C (powyżej) i jest całkowicie kompatybilny wstecz.

W rzeczywistości Thunderbolt 4 nie różni się aż tak bardzo od Thunderbolt 3. Głównym powodem, dla którego istnieje nawet Thunderbolt 4, jest to, że niektóre laptopy PC nie są w stanie obsłużyć pełnej przepustowości Thunderbolt 3 40 Gb/s.

Thunderbolt 4 ma jednak kilka zalet, z których użytkownicy komputerów Mac mogą korzystać: każdy port Thunderbolt 4 może obsługiwać dwa wyświetlacze 4K lub jeden wyświetlacz 8K – mówimy o każdym, ale niestety nie obejmuje to MacBooków M1. Przeczytaj: Jak podłączyć co najmniej dwa zewnętrzne wyświetlacze do komputerów Mac Apple M1.

Nie ma też dużej różnicy między USB 4 a Thunderbolt 4, a urządzenia Thunderbolt 4 obsługują USB 4. Thunderbolt 4 zawsze będzie miał pełną przepustowość 40 Gb/s, podczas gdy USB 4 zaczyna się od 20 Gb/s, ale może również osiągnąć 40 Gb/s w Thunderbolt 4. Port USB 4 może obsługiwać tylko jeden wyświetlacz, podczas gdy Thunderbolt 4 może obsługiwać dwa wyświetlacze 4K. Dowiedz się więcej o Thunderbolt 4 i USB 4.

Jeśli chcesz podłączyć maksymalnie dwa wyświetlacze 4K do komputera Mac Thunderbolt 4, potrzebujesz oczywiście zgodnej stacji dokującej. Zobacz najlepsze stacje dokujące USB-C i Thunderbolt 3 dla komputerów MacBook, Pro i Air.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak sprzedać Maca lub MacBooka

Jaki port ma mój wyświetlacz?

Teraz, gdy już określiłeś, który port ma Twój Mac, musisz sprawdzić port na ekranie, prawdopodobnie zaoferuje jedną z następujących opcji:

VGA

Złącze VGA wymaga trzyrzędowego 15-stykowego złącza DE-15. Złącza VGA przesyłają sygnały analogowe.

Stare monitory CRT (Cathode Ray Tube) były wyposażone w VGA, ale są też płaskie wyświetlacze, które używają VGA – po prostu konwertują analogowy sygnał złącza VGA z powrotem na cyfrowy. Ta konwersja z cyfrowego na analogowy iz powrotem może spowodować pogorszenie jakości wideo. VGA przeniesie wideo HD, ale tylko analogowy dźwięk.

Apple sprzedaje szereg przejściówek VGA, w tym wieloportową przejściówkę USB-C VGA (75 GBP / 69 USD), przejściówkę Mini DisplayPort na VGA (29 GBP / 29 USD) i przejściówkę Belkin USB-C na VGA (29,95 GBP).

DVI

DVI oferuje sygnał o wyższej jakości niż VGA, ponieważ jest to sygnał cyfrowy. Zobaczysz wyraźną różnicę podczas oglądania wideo HD w porównaniu do VGA.

Złącze DVI ma potencjał do 24 pinów, w zależności od tego, czy jest to DVI-A, DVI-D czy DVI-I, istnieją różne złącza z różną liczbą pinów w użyciu. Istnieje również długi pin, który może być otoczony czterema innymi pinami (które są wymagane w przypadku audio w starszych modelach).

Przejściówka Mini DisplayPort na DVI firmy Apple ma otwory na wszystkie 24 styki, ale nie na cztery styki otaczające długi styki.

HDMI

Główna różnica między DVI a HDMI polega na tym, że HDMI obsługuje do ośmiu kanałów audio, podczas gdy DVI obsługuje tylko wideo. HDMI 2.1 zapewnia obsługę rozdzielczości do 8k i wyższych. HDMI to najczęściej spotykane złącze z tyłu telewizora.

Jak powiedzieliśmy powyżej, istnieje kilka komputerów Mac, które zostały dostarczone (lub w przypadku Maca mini nadal są dostarczane) z portem HDMI.

Oto adaptery HDMI firmy Apple.

Piorun 1 lub 2

Jeśli kupiłeś wyświetlacz Apple Thunderbolt, który został wycofany z produkcji w 2016 r., Twój monitor ma port Thunderbolt 2, jak pokazano powyżej.

Thunderbolt 3, USB-C lub USB 3

Jak powiedzieliśmy powyżej, porty Thunderbolt 3 i USB-C są identyczne, więc jeśli Twój Mac ma taki, będziesz mógł korzystać z dowolnego monitora wyposażonego w dowolny port.

Więcej monitorów prawdopodobnie będzie wyposażonych w porty USB C niż porty Thunderbolt 3, chociaż Thunderbolt jest szybszy i może pobierać więcej energii. Wyświetlacze wyposażone w USB będą prawdopodobnie tańsze niż opcje Thunderbolt. Czasami znajdziesz port USB 3 lub USB 3.1, który jest tym samym portem, ale poprzednikiem USB-C.

Thunderbolt 4 lub USB 4

Istnieją monitory, takie jak Lenovo ThinkVision P27u-20, które mają możliwość dokowania Thunderbolt 4. Ten port nie będzie wyglądał inaczej niż ten omówiony powyżej.

Mini DisplayPort

Jeśli masz jeden z wyświetlaczy LED Cinema Display firmy Apple, wprowadzony w 1999 r. i zastąpiony w 2011 r. przez wyświetlacz Thunderbolt, Twój wyświetlacz ma połączenie Mini DisplayPort, jak pokazano powyżej.

(Aby uzyskać więcej informacji o portach, oto zestawienie niektórych różnych typów portów Apple).

Jakiego kabla potrzebuję, aby podłączyć komputer Mac do monitora?

Po ustaleniu, który port ma komputer Mac i wyświetlacz, musisz znaleźć kabel, aby podłączyć komputer Mac do monitora. Ten kabel nie musi pochodzić od Apple, ale będzie musiał mieć odpowiednie połączenia.

Jeśli Twój Mac i wyświetlacz mają port HDMI, co jest mniej rzadkie niż kiedyś, gdy 14-calowy i 16-calowy MacBook Pro ma go wraz z Macem mini. Będziesz mógł po prostu użyć kabla HDMI do podłączenia wyświetlacza do komputera Mac, takiego jak kabel Belkin UltraHD High Speed ​​4K HDMI, który kosztuje 29,95 GBP / 29,95 USD.

Podobnie w przypadku komputera Mac i monitora wyposażonego w USB-C, będziesz mógł użyć kabla USB-C lub Thunderbolt. Apple sprzedaje tutaj kabel Thunderbolt 3 / USB-C za 39 GBP / 39 USD.

Jednak prawdopodobnie będziesz potrzebować przejściówki, jeśli chcesz podłączyć wyświetlacz korzystający z VGA lub DVI, ale zanim przejdziemy do przejściówek, przy zakupie kabla lub przejściówki musisz wziąć pod uwagę jeszcze jedną rzecz:

Czy port jest męski czy żeński?

Musisz sprawdzić, czy połączenie z tyłu wyświetlacza ma żeńskie czy męskie punkty końcowe. Adaptery Apple są żeńskie, więc jeśli port z tyłu monitora jest również żeński (innymi słowy ma otwory, a nie kolce), będziesz potrzebować adaptera męskiego na żeńskie. Nasz NEC MyltiSync E243WMI ma złącze żeńskie.

Jak długi powinien być kabel?

Nie ma sensu próbować podłączyć komputera Mac do monitora, jeśli kabel lub adapter jest zbyt krótki. Pamiętaj, że będziesz potrzebować wystarczającej ilości kabla, aby przejść z tyłu wyświetlacza do portu w komputerze Mac.

Jakiej przejściówki potrzebuję, aby podłączyć komputer Mac i wyświetlacz?

Możesz kupić adaptery od wielu stron trzecich i mogą one być tańsze niż oferty Apple.

USB-C na HDMI

Między innymi wieloportowy adapter Apple USB-C Digital AV (75 GBP / 69 USD) umożliwia podłączenie komputera Mac wyposażonego w Thunderbolt 3 do wyświetlacza HDMI. W tym celu nadal będziesz potrzebować oddzielnego kabla HDMI-HDMI (takiego jak ten firmy Belkin).

USB-C na VGA

Wieloportowa przejściówka USB-C na VGA firmy Apple umożliwia podłączenie do wyświetlacza VGA lub projektora. Jest to połączenie analogowe, więc nie obsługuje treści HDCP (High-bandwidth Digital Content Protection). Obejmuje to filmy HD znalezione w iTunes Store.

Wieloportowy adapter USB-C VGA kosztuje 75 GBP / 69 USD i jest dostępny tutaj.

USB-C do DVI

Apple go nie sprzedaje, ale w Amazon będzie można znaleźć przejściówkę USB-C na DVI, taką jak ta, której cena detaliczna wynosi 13,99 GBP, ale nieuchronnie będzie kosztować mniej. Nie możemy potwierdzić, czy to działa, ale mówi, że to dla MacBooka, więc zakładamy, że tak.

USB-C na Mini DisplayPort

Apple nie produkuje przejściówki z USB-C na Mini DisplayPort, więc nie będzie można podłączyć MacBooka Pro z 2016 r. lub nowszego do starego Apple Cinema Display ani żadnego innego monitora korzystającego z Mini Display Port. Możesz jednak znaleźć kabel lub adapter na Amazon.

Mini DisplayPort na VGA

Przejściówkę Apple Mini DisplayPort na VGA można wykorzystać do podłączenia komputera Mac z portami Mini DisplayPort lub Thunderbolt do zewnętrznego wyświetlacza lub projektora korzystającego z VGA. Kosztuje 29 GBP / 29 USD i można go kupić tutaj.

Mini DisplayPort do DVI

Przejściówkę Apple z Mini DisplayPort na DVI można wykorzystać do podłączenia komputera Mac z portami Mini DisplayPort lub Thunderbolt do zewnętrznego wyświetlacza lub projektora korzystającego z DVI.

Mini DisplayPort obsługuje większość komputerów Mac i służy do podłączania zewnętrznego wyświetlacza. Używając adaptera, będziesz mógł go użyć do podłączenia komputera Mac do wyświetlacza DVI lub VGA.

Dotyczy to wyświetlaczy, które nie obsługują rozdzielczości Dual-link DVI (wyświetlacze DVI o rozdzielczości 1920 x 1200 lub niższej). DVI będzie obsługiwać zawartość HDCP.

Kosztuje 29 GBP / 29 USD i można go kupić tutaj.

Zastanawiasz się, jaka jest różnica między pojedynczym łączem DVI a podwójnym łączem DVI? Podwójne łącze jest przeznaczone dla wyświetlaczy DVI o rozdzielczości powyżej 1920 x 1200. W przypadku korzystania z przejściówki Apple Mini DisplayPort na Dual-Link DVI (99 GBP / 99 USD) komputer Mac będzie potrzebował wolnego portu USB.

Jeśli wyświetlacz działa w rozdzielczości 1920 x 1200 lub niższej, należy zamiast tego użyć przejściówki Apple Mini DisplayPort na DVI. Kosztuje 29 GBP / 29 USD od Apple i możesz go kupić tutaj.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak sprzedać Maca lub MacBooka

Mini DisplayPort na HDMI

Apple nie produkuje przejściówki Mini DisplayPort na HDMI, ale można znaleźć kabel Mini DisplayPort na HDMI na Amazon, nie możemy jednak potwierdzić, czy będzie działać z komputerem Mac.

Przejściówka HDMI na DVI

Apple sprzedaje tutaj adapter HDMI na DVI za 29 GBP / 29 USD.

Przejściówka z Thunderbolt 3 (USB-C) na Thunderbolt 2

Przejściówkę Apple z Thunderbolt 3 (USB-C) na Thunderbolt 2 można wykorzystać do podłączenia wyświetlacza Thunderbolt do nowego komputera Mac. Kosztuje 49 GBP / 49 USD i można go kupić tutaj.

Użyj stacji dokującej

Dzisiejsze MacBooki nie są wyposażone w porty wyświetlacza ani wideo, ale opierają się na złączach Thunderbolt 3, z jednym lub dwoma z każdej strony. Starszy 12-calowy MacBook miał tylko jeden port USB-C do ładowania i dodawania innych urządzeń.

Stacja dokująca Thunderbolt 3 umożliwia podłączenie MacBooka jednym kablem do stacji dokującej wyposażonej w wiele portów, w tym co najmniej jedno złącze HDMI, DisplayPort lub VGA. Będzie również mógł pochwalić się dodatkowymi portami USB i być może portem Gigabit Ethernet do przewodowego dostępu do Internetu i innymi przydatnymi złączami.

Laptopy Thunderbolt 3 mogą również korzystać z wolniejszych, ale często tańszych stacji dokujących USB-C, ale nie odwrotnie, chyba że stacja dokująca korzysta z chipsetu Titan Ridge. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz naszą listę najlepszych stacji dokujących USB C i Thunderbolt 3, a także najlepsze koncentratory USB-C.

Rozwiązywanie problemów

Istnieje wiele problemów, które mogą wystąpić podczas konfiguracji wyświetlacza. Tutaj zajmiemy się niektórymi z nich. Daj nam znać o dalszych rozwiązaniach lub problemach.

Mac nie wykrywa monitora

Po podłączeniu wyświetlacza do komputera Mac wyświetlacz powinien zostać automatycznie wykryty. Ale co powinieneś zrobić, jeśli tak nie jest?

Jeśli Twój Mac nie działa z monitorem, możesz wypróbować kilka rzeczy:

 1. Sprawdź kabel – upewnij się, że jest prawidłowo podłączony.
 2. Upewnij się, że monitor jest podłączony.
 3. Upewnij się, że oprogramowanie jest aktualne.

Jeśli powyższe nie zadziała, spróbuj wykonać następujące czynności:

 1. Podłącz monitor do komputera Mac i otwórz Preferencje systemowe > Wyświetlacze.
 2. Naciśnij klawisz Alt/Option. Powinno to spowodować pojawienie się przycisku Wykryj ekrany.
 3. Kliknij Wykryj wyświetlacze. Powinno to spowodować, że komputer Mac zobaczy monitor zewnętrzny.

Nadal nie masz szczęścia? Jest jeszcze jeden powód, który może uniemożliwić komputerowi Mac pracę z zewnętrznym wyświetlaczem: w przeszłości firma Apple wprowadziła zmiany w systemie MacOS, które uniemożliwiły niektórym adapterom innych firm pracę z dodatkowymi wyświetlaczami. Na przykład, gdy firma Apple wprowadziła system macOS Sierra we wrześniu 2016 r., wiele osób miało problemy z podłączeniem drugiego wyświetlacza do pracy z niektórymi adapterami. W tej notatce, jeśli Twój wyświetlacz nie będzie działał z komputerem Mac, pierwszą rzeczą do sprawdzenia jest adapter.

Wyświetlacz zewnętrzny nie działa z adapterem Mini DisplayPort

Jeśli twój adapter nie jest wyprodukowany przez Apple, może to być tutaj problem. Przed macOS Sierra można było używać przejściówki Mini DisplayPort na DVI innej firmy z komputerem Mac, ale odkąd Sierra wystartowała w 2016 roku, użytkownicy komputerów Mac, którzy byli zależni od tej konfiguracji, stwierdzili, że ich monitory przestały działać z komputerem Mac.

Jedynym rozwiązaniem w takim przypadku jest zakup adaptera Apple, takiego jak jeden z wymienionych powyżej.

Jeśli masz przejściówkę Apple, a wyświetlacz zewnętrzny nie działa, wypróbuj następujące rozwiązania:

 1. Odłącz adapter na kilka sekund.
 2. Podłącz go ponownie i sprawdź, czy problem nadal występuje.
 3. Odłącz ponownie adapter i wyłącz monitor.
 4. Jeśli nadal nie działa, podłącz kabel ponownie i wyłącz wyświetlacz.
 5. Jeśli po ponownym włączeniu wyświetlacza nadal nie działa, kliknij logo Apple i wybierz Uśpij.
 6. Poczekaj kilka minut, a następnie porusz myszą lub dotknij klawiatury, aby obudzić komputer Mac.
 7. Jeśli to nie zadziała, uruchom ponownie komputer.
 8. Spróbuj dostosować jasność lub kontrast wyświetlacza na wypadek, gdyby został wyłączony.
 9. Przejdź do Preferencji systemowych > Wyświetl i spróbuj wybrać inną rozdzielczość.
 10. Jeśli to nadal nie zadziała, spróbuj ponownie uruchomić komputer Mac w trybie awaryjnym, a następnie zresetuj rozdzielczość ekranu do wartości domyślnych.
 11. Inną opcją jest zresetowanie pamięci NVRAM i SMC komputera Mac.

Adapter DVI nie pasuje do połączenia

Istnieje kilka możliwych powodów, dla których przejściówka Apple Mini DisplayPort na DVI może nie być zgodna z monitorem.

Istnieje więcej niż jeden rodzaj adaptera DVI, a prawdopodobieństwo, że ten, który posiadasz, różni się od używanego adaptera. Na przykład możesz potrzebować miejsca na cztery porty analogowe wokół płaskiego ostrza.

Jeśli Twoim problemem jest to, że masz dwa złącza żeńskie lub dwa męskie, rozwiązaniem jest zakup adaptera męsko-żeńskiego.

Zbyt mały kabel między dwoma urządzeniami? Powinieneś być w stanie podłączyć adapter do ekranu za pomocą kabla innej firmy. Tylko upewnij się, że ma prawidłowy typ portu.

iPad nie będzie działał jako drugi wyświetlacz

Myślałeś, że użyjesz iPada jako drugiego wyświetlacza, gdy Twój Mac ma zainstalowany system macOS Catalina i stwierdził, że nie działa? Jest to najprawdopodobniej spowodowane tym, że Twój iPad lub Mac nie obsługuje funkcji Sidecar.

iPady współpracujące z Sidecar obejmują:

12,9-calowy iPad Pro
11-calowy iPad Pro
10,5-calowy iPad Pro
iPad Pro 9,7 cala
iPad (6. generacji)
iPad (5. generacji)
iPad mini (5. generacji)
iPad mini 4
iPad Air (3. generacji)
iPad Air 2

Mac, który współpracuje z Sidecar to:

MacBook Pro (2016 lub nowszy)
MacBook (2016 lub nowszy)
MacBook Air (2018 lub nowszy)
iMac (2016 lub nowszy, a także iMac 5K, 27-calowy, koniec 2015 r.)
iMac Pro
Mac mini (2018 lub nowszy)
Mac Pro (2019)

Więcej informacji na temat używania iPada jako drugiego ekranu komputera Mac znajduje się tutaj.

Jeśli chcesz używać drugiego wyświetlacza z komputerem Mac i nie masz ekranu komputera Mac, przeczytaj: Jak wyłączyć ekran komputera Mac.

Jak podłączyć trzeci monitor do komputera Mac?

Teoretycznie nie powinno być możliwości podłączenia monitora do portu USB, ale kilka firm potraktowało to jako wyzwanie techniczne. Matrox DualHead2Go i TripleHead2Go umożliwiają podłączenie odpowiednio do dwóch lub trzech zewnętrznych wyświetlaczy. Robią to, rozszerzając standardowe wyjście wideo DVI/HDMI komputera Mac lub PC o dane dostarczane przez połączenie USB 2.0/3.0.

Aby dowiedzieć się, czy Twój Mac jest kompatybilny, sprawdź listę zgodności Matrox z Mac, gdzie dowiesz się również o maksymalnych możliwych rozdzielczościach wyjściowych – jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie uruchomić wszystkie trzy wyświetlacze na przykład w rozdzielczości 1080p.

Asortyment Diamond MultiMedia BVU umożliwia korzystanie z oddzielnego wyświetlacza zewnętrznego za pośrednictwem jedynie portu USB 2.0. Podłączając jeden z nich do MacBooka Pro, jako jeden przykład, możesz korzystać z maksymalnie trzech wyświetlaczy: jednego wbudowanego, jednego za pośrednictwem istniejącego złącza DVI/HDMI/DisplayPort i jeszcze jednego za pośrednictwem USB.

W serwisie eBay i Amazon znajdują się również urządzenia bez marki, które oferują te same funkcje co produkt Diamond i są tańsze w uruchomieniu – choć pamiętaj, aby sprawdzić zgodność z komputerami Mac. Po prostu wyszukaj coś takiego jak USB do DVI HDMI.

Wszystkie powyższe rozwiązania są nieco hacking. Nie testowaliśmy żadnego, ale jesteśmy pewni, że wydajność nie będzie tak dobra, jak w przypadku monitora podłączonego bezpośrednio. Gry 3D zdecydowanie nie wchodzą w rachubę, a odtwarzanie wideo w rozdzielczości innej niż standardowa będzie prawdopodobnie przerywane. Mimo to, aby umieścić swoją pocztę e-mail lub aplikację Twitter na osobnym ekranie, jako jeden przykład, powinny wystarczyć.

Strona korzysta z plików cookies. Więcej

Bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Zamknij