Home Jak? (FAQ) iPhone "Jak" Jak przesyłać dane aplikacji z jednego telefonu iPhone do innego

Jak przesyłać dane aplikacji z jednego telefonu iPhone do innego

0
1582

Użytkownicy Apple często notują nie kontrolę nad iOS i aplikacjami wewnątrz niego – ale co zrobić, jeśli chcesz przenieść dane aplikacji lub gry z starego iPhone’a na nowy iPhone bez przywracania Z kopii zapasowej?

Choć był to dość prosty proces, firma Apple zmieniła sposób, w jaki iOS współpracuje z wprowadzeniem systemu iOS 8.3. Wcześniej użytkownicy mogli uzyskiwać dostęp do plików z aplikacjami, a nawet tworzyć kopie zapasowe lub przywracać aplikacje bezpośrednio z ich komputerów Mac / PC z wykorzystaniem oprogramowania firm trzecich, ale to się zmieniło. Nowe ograniczenia ograniczyły dostęp z komputera do preferencji aplikacji, między innymi, co czyni tradycyjny sposób przesyłania danych aplikacji między sieciami iPhone bezużytecznymi dla użytkowników oprogramowania. Zalecamy kilka sposobów transferu aplikacji Dane z jednego telefonu iPhone na inny w iOS 9, ale te nie sprawdziły się dla wszystkich. Wyjaśnimy także, jak przenieść dane aplikacji z jednego telefonu iPhone na inny za pomocą systemu iOS 8 lub starszego, co jest dość proste.

Zobacz także: Jak zresetować telefon iPhone lub iPad | Jak usunąć wszystkie zdjęcia z telefonu iPhone | 19 sposobów, aby zrobić miejsce na iPhone | Jak zatrzymać iPhone z wysyłania wiadomości

Jak przesyłać dane aplikacji z jednego telefonu iPhone do innego w iOS 9

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów przesyłania plików między uruchomionymi iPhone’ami IOS 8.3 / iOS 9 lub nowszy, ale jak stwierdzono powyżej, nie jest to łatwe zadanie.

Synchronizacja z firmą iCloud / osoby trzeciej

Najprostszym i najpopularniejszym sposobem przenoszenia / Synchronizacja danych aplikacji pomiędzy jednym iPhone a drugim to użycie iCloud firmy Apple. Jednak pomimo tego, że ta metoda jest łatwa, nie jest dostępna dla wszystkich – aby używać synchronizacji z programem iCloud, twórca aplikacji / gry musi najpierw dodać obsługę kopii zapasowej iCloud. Musisz także mieć pewność, że na Twoim koncie iCloud ma wolną przestrzeń na przechowywanie kopii zapasowej aplikacji, chociaż wymagana ilość zależy od aplikacji na aplikację.

Jeśli aplikacja lub gra ma funkcję synchronizacji z programem iCloud , Zazwyczaj znajdziesz tę opcję w menu Ustawienia. Znajdź ją, włącz ją i upewnij się, że jesteś zalogowany na tym samym koncie iCloud na innym iPhoneie, a dane powinny być zsynchronizowane między tymi dwoma urządzeniami. Niektóre aplikacje, w zależności od ilości danych, mogą wymagać połączenia Wi-Fi przed rozpoczęciem synchronizacji z powodu potencjalnych opłat.

Warto też zauważyć, że niektóre gry oferują synchronizację z Facebookem, która działa w podobny sposób. Choć dokładna praktyka różni się między programistami, niektórzy decydują się na obsługę danych gry na własnych serwerach i umożliwiają użytkownikom powiązanie tych danych z kontem Facebook. W ten sposób wystarczy zalogować się na Facebooku na innym urządzeniu z aktywnym połączeniem internetowym, aby zsynchronizować dane / postępy między nimi.

Przywróć z kopii zapasowej

Jeśli nie ma opcji Aby zsynchronizować dane za pomocą usługi iCloud lub innej usługi innej firmy w aplikacji, pozostała tylko jedna opcja – aby przejść na jądro i przywrócić z starej kopii zapasowej na nowym iPhoneie. Chociaż doceniamy, że użytkownicy mogą nie chcieć przekazać wszystkich aplikacji, zdjęć, wiadomości, ustawień itp. Ze swojego starego iPhone’a, ponieważ Apple dostroiła uprawnienia do aplikacji w systemie iOS 9, nie ma jeszcze innych opcji.

Użytkownicy mogą tworzyć kopię zapasową starego iPhone’a, używając programu iTunes lub iCloud. Następnie w nowym iPhone po prostu wybierz & ldquo; Przywróć z kopii zapasowej & rdquo; Podczas początkowej konfiguracji i wybierz najnowszą kopię zapasową dostępną dla Ciebie. Proces może zająć trochę czasu, zależnie od wielu czynników, od szybkości połączenia internetowego (jeśli jest przywracany z iCloud) lub ilości danych, które mają zostać przywrócone.

Jak przesyłać dane z aplikacji Jeden iPhone do innego w iOS 8 lub starszym

Łatwiej jest przenieść dane z jednego iPhone’a do drugiego, jeśli używasz iOS 8.2 lub starszego.

iExplorer

Chociaż iCloud jest stałą opcją dla użytkowników, nie jest dostępna dla każdej aplikacji i gry dostępnych w App Store i szczerze mówiąc, ludzie nadal muszą przesyłać dane aplikacji między urządzeniami iPhone. Więc, jak inaczej można to zrobić? Korzystanie z oprogramowania firm trzecich to kolejna opcja dla użytkowników, a dokładniej darmowa aplikacja dla komputerów PC i Macintosh iExplorer (jest to również płatna wersja, ale nie jest to wymagane w tym celu).

Dobra wiadomość jest taka, że ​​ta metoda powinna działać na wszystkich urządzeniach z iOS, a nie tylko w domenach iPhone, a urządzenie nie musi być jailbroken w celu korzystania z oprogramowania. Zła wiadomość? To będzie działało tylko z urządzeniami z iOS z iOS 8.3 lub starszymi, ponieważ Apple zmieniło sposób uprawnień aplikacji do iOS 9, a teraz programiści muszą włączyć opcję przeglądania plików aplikacji.

Pobierz iExplorer tutaj i postępuj zgodnie z instrukcjami Poniższe instrukcje, aby dowiedzieć się, jak przesyłać dane z aplikacji i gry z jednego telefonu iPhone do innego:

1) Pobierz aplikację / grę na nowym iPhoneie.

2) Podłącz stary telefon iPhone (z danymi, które chcesz przesłać) do komputera Mac lub PC, a następnie otwórz program iExplorer.

3) Twój telefon iPhone powinien pojawić się w aplikacji po kilku sekundach. Stąd kliknij strzałkę obok nazwy urządzenia, kliknij strzałkę obok & lsquo; Apps & rsquo; a następnie kliknij strzałkę obok aplikacji, której dane chcesz przenieść do nowego iPhone

4) W wybranej aplikacji & rsquo; s. katalog nie powinno być folder o nazwie & lsquo Dokumenty & rdquo ;. Folder Documents to zazwyczaj zapisane dane / gry, a to, co musimy przenieść na nowy iPhone. Wystarczy przeciągnąć i upuścić cały folder Dokumenty na pulpit i odłączyć iPhone po zakończeniu przesyłania.

5) Podłącz nowy telefon iPhone i przejdź do tej samej aplikacji katalog jak oryginalny iPhone, wykonując krok 3. Kiedy dostępne, wystarczy skopiować wszystkie dane w folderze Dokumenty na pulpicie do folderu Dokumenty na temat nowego iPhone, a następnie wybierz nadpisanie danych, jeśli zostanie wyświetlony monit.

To powinno być! Twoje aplikacje / dane z aplikacji zostały pomyślnie przeniesione między urządzeniami z iOS. Jeśli jednak jeszcze znaleźć brakuje niektórych danych, można próbować kopiować zawartość dokumentów i biblioteki ze starego iPhone na nowy, jako folder Library jest gdzie niektórzy deweloperzy wybrać do przechowywania mniejszych wysokie noty i mniej ważnych danych użytkownika.