Jak zmienić format obrazu na ekranie Maca

0
1282

Jak dostosować współczynnik kształtu na moim ekranie Mac?

Zmiana proporcji ekranu w Mac jest prosta. Współczynnik kształtu i rozdzielczość ekranu Maca są ustawiane przy użyciu preferencji wyświetlania w Ustawieniach.

Dostępne opcje są zależne od używanego Maca i zazwyczaj będzie to ustawienie domyślne dla tego wyświetlacza.

Czytaj dalej: Jak obracać Ekran na komputerze Mac | Obróć ekran Maca o 90 stopni

!!! 2

Oto jak zmienić współczynnik kształtu na ekranie Maca:

  1. Otwórz Preferencje systemowe
  2. Kliknij Wyświetl. Powinna zostać wyświetlona opcja „Domyślna dla wyświetlacza”. Jest to najwyższa rozdzielczość dla bieżącego monitora
  3. Kliknij skalowane

To, co teraz widzisz, zależy od tego, czy używasz komputera Mac z ekranem siatkówki czy wyświetlaczem nie Retina Mac (lub Mac z wyświetlaczem zewnętrznym).

Jak zmienić format obrazu na ekranie Mac: Wyświetlacz siatkówki Mac

Jeśli komputer z komputerem Mac wyposażony jest w wyświetlacz siatkówki, „Większy tekst” lub „Więcej miejsca”. Kliknięcie tych elementów umożliwia dostosowanie rozmiaru elementów wyświetlanych na wyświetlaczu, a rzeczywistą rozdzielczość pozostaje na poziomie wyświetlania siatkówki.

Nie ma zapasowego sposobu na dostosowanie rozdzielczości komputera Mac na wyświetlaczu Retina. Według firmy Apple: „Wyświetlacze siatkówki używają skalowanych rozdzielczości, a nie konkretnych ustawień rozdzielczości, z których korzystają zewnętrzne ekrany. Jeśli potrzebujesz innej rozdzielczości niż dostępne na wbudowanym wyświetlaczu, podłącz zewnętrzny wyświetlacz przez HDMI, Thunderbolt lub DisplayPort. „

Jak zmieniać proporcje obrazu na ekranie Maca: Macintosh nieekranowany i zewnętrzny wyświetlacz

Jeśli używasz Mac z wyświetlaczem innym niż Retina lub podłączasz zewnętrzny monitor do komputera Mac, dostaniesz więcej opcji dostosowywania współczynnika proporcji obrazu na komputerze Mac.

Kliknij Skaluj i zobaczysz jakie opcje są dostępne. Opcje, które otrzymasz w dużej mierze zależą od używanego ekranu. Na MacBook Air z 11-calowym wyświetlaczem dostępne są następujące opcje:

  • 1366 x 768
  • 1280 x 720
  • 1152 x 648

Możesz wyświetlić więcej opcji rozdzielczości, trzymając klawisz Option i klikając Scaled. Na naszym testu MacBook Air widać zakres proporcji od 1366 x 768 aż do 800 x 600.

Niektóre z tych proporcji nie pasują właściwie do wyświetlacza. W takim przypadku możesz zobaczyć obramowania po lewej i prawej stronie ekranu. Jeśli wybierzesz niewielką rozdzielczość, mogą pojawić się problemy z zainstalowaniem okien aplikacji na ekranie. Aplikacje z dużymi oknami, takimi jak iTunes, mogą poruszać się po lewej i na dole ekranu.

W tych przypadkach podczas otwierania aplikacji otrzymasz ostrzeżenie. Wróć do preferencji wyświetlania i wybierz inny współczynnik proporcji, aby móc prawidłowo korzystać z aplikacji.

Czytaj dalej:

  • Nowy wyświetlacz Apple 5K z zintegrowanym procesorem graficznym spodziewany jesienią 2016 r.
  • Na czym polegają wyświetlacze Retina i Retina HD?
  • Najlepsze ekrany systemu Mac w 2016 roku Najlepsze monitory i wyświetlacze VGA i HDMI