Jak zarządzać ustawieniami i kopiami zapasowymi iCloud

0
607

Jeśli masz zarówno iPad, jak i iPhone i włączono kopię zapasową iCloud na obu urządzeniach , To są szanse, że widzisz tę wiadomość: & ldquo; Nie można utworzyć kopii zapasowej tego iPada, ponieważ nie ma wystarczającej ilości pamięci iCloud. Zarządzanie pamięcią można zarządzać w ustawieniach.

Firma Apple ma limit 5 GB na potrzeby tworzenia kopii zapasowych iCloud, ale jest on współużytkowany we wszystkich urządzeniach za pomocą swojego identyfikatora Apple ID. Więc jeśli kupisz zarówno iPhone, jak i iPad, nagle masz tylko 2.5GB na urządzenie. Dodaj trzecie urządzenie z iOS i naprawdę się nie spodobasz.

Co zrobić, gdy iPad daje mi & ldquo; Niewielki magazyn & rdquo; Wiadomość jest pytaniem otrzymanym od wielu czytelników jakmac. Tutaj pokazujemy, jak zarządzać ustawieniami tworzenia kopii zapasowych iCloud, aby można było trzymać się limitu 5 GB, ale nadal tworzyć kopię zapasową swoich urządzeń.

Chcesz odejść? Spójrz na naszą listę najlepszych alternatyw iCloud.

Zobacz także: Sztuczki tworzenia kopii zapasowych iCloud dla iPhone’a i iPada

Jak zarządzać ustawieniami iCloud Storage & Backup

Jeśli chcesz zarządzać swoimi plikami ICloud, aby nie widzieli alerty pamięci przechowywania systemu iCloud, wykonaj następujące czynności:

 1. Stuknij w Ustawienia> Ogólne> Kopia zapasowa dysku i iCloud.
 2. Nagłówek iCloud – powinien to być 5 GB.
 3. Sprawdź dostępność pamięci masowej – będzie to kwota dostępna na koncie. Pamiętaj o tym, ponieważ musisz później podłączyć urządzenie poniżej tego limitu.
 4. Stuknij w Zarządzaj pamięcią masową.

Okno.

Zarządzanie dokumentami i przechowywanie danych w iOS

Najpierw zapoznaj się z dokumentami i opcjami przechowywania danych. Tutaj zobaczysz wszystkie aplikacje używające programu iCloud. To zajmuje miejsce na iCloud z funkcją Dokumenty w chmurze (umożliwia to dostęp do tych samych dokumentów na obu urządzeniach iPad i iPhone).

Niektóre z nich mogą nie być potrzebne, a nasze iMovie zajmuje 56,9 MB danych, a my ich nie używamy. Oto, jak usunąć dokumenty i dane z aplikacji

 1. Stuknij nazwę aplikacji w obszarze Zarządzaj pamięcią
 2. Stuknij w Edytuj
 3. Stuknij Usuń wszystkie i Usuń Ponownie

Zauważ, że usuwa wszystkie utworzone w aplikacji aplikacje, więc należy zachować ostrożność. Powinieneś używać tego tylko wtedy, gdy naprawdę nie używasz w ogóle aplikacji. Jeśli chcesz usunąć pliki z aplikacji, indywidualnie otwórz aplikację i zarządzaj nimi pliki.

Jak dostosować opcje tworzenia kopii zapasowych

Jeśli usunąłeś pliki z iCloud i ty Nadal nie ma miejsca na kopię zapasową, prawdopodobnie musisz zarządzać kopię zapasową.

Otwórz usługę Magazyn i stuknij urządzenie, które chcesz zarządzać przy użyciu kopii zapasowych. Spowoduje to wyświetlenie okna Info dla tego urządzenia. Powinien wyglądać tak:

Jeśli spojrzysz na odpowiedni następny rozmiar kopii zapasowej, zobaczysz, ile miejsca Twoje urządzenie i jego aplikacje zajmie się na iCloud.

Na szczęście możemy wyłączyć Wymienione elementy nie pozwalają na tworzenie kopii zapasowych. Wykonaj te czynności, aby zwolnić trochę miejsca:

 1. Sprawdź w każdej aplikacji pod Opcje kopii zapasowej, aby sprawdzić, ile zajmuje miejsce w MB lub GB.
 2. Identyfikuj aplikacje Używając dużej ilości miejsca i przełącz przełącznik obok aplikacji na Wyłączony.
 3. Zostanie wyświetlone okno Wyłącz i usuń. Kliknij Usuń (nie martw się, nie usuwasz tej aplikacji ani żadnych danych z iPada, po prostu usuwa wszystkie dane z kopii zapasowej na iCloud).
 4. Stuknij Zarządzanie magazynowaniem
 5. Sprawdź, czy funkcja iCloud Backup jest włączona. Jeśli nie wybierzesz On i OK
 6. Dotknij Utwórz kopię zapasową teraz

Teraz można utworzyć kopię zapasową obu urządzeń, chociaż nie wszystkie jej treści . Jeśli nie chcesz usunąć elementów z kopii zapasowej, aby zmieścić się w granicach 5 GB, powinieneś wybrać Kup więcej pamięci masowej i uzyskać więcej miejsca na dysku od firmy Apple. Uważamy, że jest trochę dumny z Apple, aby poprosić o zapłatę za więcej pamięci, ponieważ sprzedałeś je z więcej niż jednego urządzenia, ale to jest argument na kolejny dzień.

Być może zainteresuje Cię: jak przesyłać zdjęcia z telefonu iPhone na komputer Mac