Jak dodać widżety do ekranu głównego iPada

0
196

W iPadOS 14 Apple dodał możliwość posiadania widżetów na ekranie Widok dzisiaj i przesuwania ich na ekranie głównym, co było fajną nową funkcją. Teraz, w iPadOS 15, będziesz mógł upuszczać widżety bezpośrednio na sam ekran główny i układać je w dowolny sposób.

Możesz stworzyć ekran gier, produktywności lub rozrywki, wypełniony wszystkimi ulubionymi aplikacjami i widżetami, dzięki czemu będziesz mieć dostęp do wszystkich narzędzi potrzebnych do załatwienia spraw lub usiąść i zrelaksować się.

Oto nasz krótki przewodnik dotyczący dodawania i używania widżetów na ekranie głównym iPada.

Jak dodać widżety do ekranu głównego iPada w iPadOS 14

Jeśli korzystasz już z iPadOS 14, będziesz mógł skorzystać z widżetów widoku Dzisiaj, które można przenieść na ekran główny. Napisaliśmy już przewodnik dotyczący korzystania z widżetów na iPhonie i iPadzie, więc pamiętaj, aby się temu przyjrzeć i zapoznać się z funkcją widżetów.

Jako podstawowy zarys, gdy jesteś na głównym ekranie głównym, przesuń palec do środka z lewej strony wyświetlacza i powinieneś zobaczyć panel Widok Dzisiaj, który zawiera Twoje widżety. Jeśli przewiniesz w dół panelu Widok dnia dzisiejszego, zobaczysz przycisk Edytuj. Dotknij tego, a będziesz mieć możliwość przypięcia go do ekranu głównego, co jest dobrym rozwiązaniem, dopóki nie będziesz mógł uaktualnić do iPadOS 15.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Czy mój iPad może otrzymać iPadOS 15?

Różnica w tym ostatnim polega na tym, że będziesz mógł umieszczać widżety na różnych ekranach, dzięki czemu możesz tworzyć strony tematyczne, a nie tylko mieć wszystkie widżety w jednym miejscu.

Przycisk Edytuj daje również możliwość dodawania nowych widżetów do panelu, z wybranymi dostępnymi rozmiarami.

Jak dodać widżety do ekranu głównego iPada w iPadOS 15

Oczywiście, zanim zaczniesz korzystać z nowej funkcji widżetu w iPadOS 15, musisz przejść do tej wersji systemu operacyjnego. Apple zwykle wypuszcza to jesienią (lub jesienią, dla czytelników z Ameryki Północnej), ale jeśli chcesz wyprzedzić konkurencję, zawsze możesz zarejestrować się w programie Apple Beta Software Program, który umożliwia korzystanie z publicznych wersji beta iPadOS (i iOS, macOS, tvOS i watchOS), zanim trafią do powszechnej wersji.

Przeczytaj nasz samouczek, jak dołączyć do programu Apple Beta Software i wypróbować nowe oprogramowanie, jeśli chcesz poeksperymentować z iPadOS 15, ale pamiętaj, że oprogramowanie beta jest niedokończone i zawiera błędy, więc możesz napotkać różne problemy, a w najgorszym przypadku może nawet zepsuć swoje urządzenie. Więc bądź ostrzeżony.

Jak dodać widżety do ekranu głównego iPada?

Gdy iPadOS 15 jest zainstalowany i uruchomiony na iPadzie, możesz wykonać następujące czynności, aby wypróbować nową funkcję widżetu.

  • Dotknij i przytrzymaj pustą część ekranu głównego, aż ikony zaczną się chwiać.
  • W lewym górnym rogu pojawi się przycisk +. Dotknij tego.
  • Zobaczysz teraz galerię widżetów.
  • Aby wybrać różne rozmiary widżetów, przewiń w dół obok ikon, aż znajdziesz listę, a następnie wybierz jeden i przesuwaj palcem w lewo i w prawo przez dostępne formaty.
  • Wybierz żądany widżet, a następnie dotknij go i przytrzymaj, aż galeria zniknie.
  • Przeciągnij widżet w wybrane miejsce na ekranie głównym.
  • Aby go tam umieścić, wystarczy zdjąć palec z wyświetlacza.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Czy mój iPad może otrzymać iPadOS 15?

Aby przenieść widżety po upuszczeniu ich na ekran, po prostu dotknij i przytrzymaj, aż ikony zaczną się chwiać, a następnie przeciągnij w nowe miejsce i puść.

Dalsza lektura

Masz to: szybkie spojrzenie na działanie widżetów w iPadOS 15.

Aby zobaczyć, co jeszcze Apple ma w zanadrzu dla swoich urządzeń w nadchodzącym roku, przeczytaj nasz przewodnik po wszystkim ogłoszonym na WWDC 2021, a jeśli funkcja widżetów w iPadOS 15 kusi Cię do zakupu nowego modelu, przeczytaj nasz najlepszy przewodnik zakupu iPada upewnij się, że masz taki, który jest idealny do Twoich potrzeb.