Jak zdobyć Flasha na iPhone’a i iPada

0
312

Jeśli chcesz odtwarzać filmy i gry Flash na iPhonie lub iPadzie lub uzyskiwać dostęp do stron internetowych opartych na technologii Flash, napotkasz pewien problem: iOS i iPadOS nie obsługują tego. Istnieją jednak różne aplikacje dostępne w App Store, które pomogą, aw tym artykule wyjaśniamy, jak uzyskać Flash na iPada i iPhone’a.

Najlepsze aplikacje Flash na iPada i iPhone’a

Popularne aplikacje przeglądarki, które umożliwią odtwarzanie filmów i gier Flash na iPadzie i iPhonie, to Photon Browser i Puffin.

Najpopularniejsze przeglądarki innych producentów, takie jak Chrome, Firefox i Opera, nie obsługują już Flasha na urządzeniach iOS i iPadOS, ze względu na malejącą popularność formatu.

Przeglądarka Photon

Photon Browser wydaje się być najpopularniejszym wyborem dla użytkowników iPadów i iPhone’ów, którzy wymagają obsługi Flasha. Aplikacja kosztuje 4,99 GBP / 4,99 USD na iPada i 3,99 GBP / 3,99 USD na iPhone’a i działa jako dobra alternatywna przeglądarka Safari, z włączonym trybem Flash, dotykając ikony błyskawicy w prawym górnym rogu.

Wprawdzie włączenie Flasha powoduje, że przeglądarka działa nieco wolniej i nie jest to najbardziej atrakcyjny interfejs, ale z pewnością robi to samo. Byliśmy w stanie stworzyć Moshi Monster bez żadnych problemów na naszym iPadzie i iPhonie za pomocą Photon Browser.

Oto, co dzieje się podczas korzystania z Photon Flash Player vs Safari (przesuń palcem, aby zobaczyć mniej więcej wersję Photon):

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak wyłączyć iPada

Jeśli uważasz, że Photon jest nieznośnie powolny, spróbuj dotknąć ikony ustawień w prawym górnym rogu i dostosować ustawienia do swoich potrzeb.

Maskonur

Puffin to kolejna popularna przeglądarka treści Flash, która kosztuje 4,99 GBP / 4,99 USD zarówno na iPhonie, jak i na iPadzie.

Puffin świetnie wyświetlał stronę Moshi Monsters (poniżej), ale trochę się zmagał, wyświetlając wersję Flash strony Disney Fantasyland.

Puffin ma jednak wadę dla użytkowników spoza USA. Jego serwery znajdują się w USA, co oznacza, że ​​istnieją ograniczenia geograficzne w zakresie wyświetlanych treści. Na przykład, mimo że jesteśmy w Wielkiej Brytanii, nie mogliśmy oglądać BBC iPlayer.

Inne sposoby uzyskania Flasha na iPada i iPhone’a

Usługi, takie jak Parallels Access, oferują również dostęp do Flasha na iPadzie i iPhonie, przesyłając strumieniowo bezpośrednio z komputera Mac lub PC. Parallels Access umożliwia dostęp do komputera Mac lub PC na iPadzie z dowolnego miejsca na świecie, umożliwiając korzystanie z aplikacji, w tym Microsoft Office, Internet Explorer, Flash Player i przeglądarek obsługiwanych przez Flash.

Jeśli pobieranie Flasha na iPada i iPhone’a jest jedyną rzeczą, dla której chcesz pobrać Parallels, prawdopodobnie nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ roczna subskrypcja kosztuje 13,99 GBP / 19,99 USD. Jeśli jednak szukasz sposobu na zdalny dostęp do komputera PC lub Mac lub uruchamiać aplikacje Mac lub PC na iPadzie lub iPhonie, z pewnością warto to sprawdzić.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak wyłączyć iPada

Dlaczego iPad i iPhone nie obsługują Flasha?

Zmarły współzałożyciel Apple, Steve Jobs, słynie z Flasha na urządzenia mobilne i odmówił udostępnienia tej technologii na platformie iOS. Zamiast tego Jobs walczył o alternatywny standard HTML5, który od tamtej pory niemal zastąpił Flasha w Internecie.

Jeśli chcesz uzyskać więcej szczegółów na temat zastrzeżeń Apple’a do normy, przeczytaj przemyślenia Steve’a Jobsa na ten temat z 2010 roku.

W sierpniu 2012 r. Adobe wyłączył nowe instalacje Flasha w sklepie Google Play, co oznaczało koniec Adobe Flash również na urządzeniach z Androidem.

Czy Adobe Flash Player będzie używany w przyszłości?

Dzięki usunięciu i ograniczonej możliwości przeglądania treści Flash na urządzeniach iOS i iPadOS branża zmieniła swoje zainteresowanie z Flasha i przeniosła się na inne kodeki internetowe, a koniec Flasha jest już blisko.

Jak potwierdza Adobe, firma zakończy obsługę formatu Flash pod koniec 2020 roku i zachęca twórców treści do migracji wszelkich istniejących treści Flash do nowszych formatów. Chociaż wiele przeglądarek już domyślnie blokuje Flash (Chrome, Microsoft Edge i Safari), wciąż istnieje wiele gier opartych na przeglądarce, które korzystają z tej technologii i trzeba je przekonwertować.