Jak blokować reklamy na iPhonie i iPadzie

0
127

Reklamy wydają się być konieczną przeszkodą w Internecie. Pozostaje podstawową metodą płacenia twórcom treści, pozwalając stronom takim jak ta, którą czytasz, unikać płatnych stron lub subskrypcji – ale czasami reklamy idą zbyt daleko w kategoriach rozproszenia i natrętności.

Kiedy tak się stanie – a Ty wciąż będziesz miał zbyt dużo konsumeryzmu – z przyjemnością dowiesz się, że blokowanie reklam podczas korzystania z Safari na iPhonie lub iPadzie jest łatwe. W tym artykule pokazujemy, jak.

Jak zainstalować blokadę reklam na iPhonie iPad.

Sposób blokowania reklam działa poprzez rozszerzenia Safari. Ta funkcja jest dostępna od wersji iOS 9 i nie ogranicza się wyłącznie do usuwania nieznośnych żądań – w rzeczywistości istnieje wiele przydatnych dodatków. (Spójrz na nasz przewodnik po najlepszych rozszerzeniach Safari, aby uzyskać więcej pomysłów).

Aby skonfigurować blokowanie reklam, najpierw musisz je pobrać z App Store. Znajdziesz wiele opcji, takich jak AdBlock Plus, StopAd i AdGuard.

W tym samouczku wybraliśmy AdGuard, ale instrukcje będą identyczne dla każdego blokera reklam.

Pobierz aplikację, otwórz ją, a następnie wybierz opcję Rozpocznij. Zobaczysz panel sterowania z różnymi ustawieniami filtra.

Możesz również zauważyć, że w górnej części ekranu znajduje się komunikat w kolorze czerwonym, który mówi „Blokowanie treści Safari jest wyłączone”. To dlatego, że wymaga uprawnień dla iOS.

Wróć do ekranu głównego i wybierz Ustawienia> Safari, a następnie spójrz na sekcję Ogólne na Blokery treści. Dotknij tego ostatniego, a zobaczysz listę wszystkich zainstalowanych blokerów reklam. Dotknij przełącznika na prawo od AdGuard, aby go włączyć.

Następnie otwórz ponownie AdGuard, a czerwone ostrzeżenie powinno zniknąć, co oznacza, że ​​możesz rozpocząć konfigurację samej aplikacji. To nie jest tak zniechęcające, jak się wydaje, ponieważ AdGuard ma zestaw domyślnych ustawień, które przyspieszają korzystanie z Internetu, uniemożliwiając wyświetlanie irytujących reklam.

Możesz zobaczyć, co zawiera ten domyślny, przechodząc do Filtry i sprawdzając, które z nich są włączone. Łatwo się dowiedzieć dzięki zielonym haczykom po lewej stronie ich nazw.

.

Każdy bloker będzie miał różne metody konfigurowania filtrów, więc sprawdź sekcje pomocy, aby dowiedzieć się, jak to się robi w tej konkretnej aplikacji. Jedną z zalet AdGuard jest to, że strona główna zawiera wideo na górze, które przeprowadzi Cię przez kolejne etapy udoskonalania technik blokowania. Bardzo przydatne.

Jedną z rzeczy, które warto rozważyć, jest użycie białej listy. Pozwala to poinstruować blokującego, aby zwolnił niektóre strony internetowe, co oznacza, że ​​reklamy będą nadal wyświetlane, gdy je odwiedzasz. To dobra rzecz, ponieważ umożliwia stronie otrzymywanie przychodów i dalsze dostarczanie treści, które lubisz.

Aby to zrobić w AdGuard, musisz otworzyć Safari i przejść do danej witryny. Gdy tam dotrzesz, stuknij przycisk udostępniania (ten, który wygląda jak kwadrat ze strzałką skierowaną w górę), a następnie przewiń wiersz szarych ikon, aż znajdziesz opcję Więcej.

Dotknij tego, przewiń do AdGuard i przełącz przełącznik. Stuknij Gotowe i wrócisz do pierwszego menu. Szare ikony powinny teraz zawierać jedną dla AdGuard.

Stuknij go, a pojawi się opcja „Włącz na tej stronie”, która zwykle jest włączona. Wyłącz przełącznik, a AdGuard automatycznie zezwoli na reklamy w tej witrynie.

Pamiętaj, że blokery reklam działają tylko w Safari, więc żadne kliknięcia na Facebooku, Twitterze lub innych aplikacjach nie będą miały włączonego blokowania.

Dodatkową korzyścią z blokowania jest to, że należy skończyć z mniejszą ilością danych, ponieważ reklamy są często wizualne, a zatem większe do pobrania niż tekst na dowolnej stronie internetowej. Możesz także zobaczyć przedłużony czas pracy na baterii, ale nie zatrzymalibyśmy zbyt wiele nadziei na więcej niż kilka minut tu i tam.

Czy programy blokujące reklamy są bezpieczne ?.

W większości przypadków blokery reklam są tak bezpieczne, jak każda inna aplikacja w sklepie. Niedawno pojawiły się kontrowersyjne te, które firma Apple usunęła, po raportach o atakach typu man-in-the-middle (w tym miejscu oprogramowanie siedzi między tobą a stroną internetową, robiąc niegrzeczne rzeczy). Ale w większości są bezpieczne.

Blokery treści monitorują ruch sieciowy i zakłócają przeglądanie stron internetowych, co powoduje pokusę mniej niż dżentelmeńskiego zachowania. Więc trzymaj się głównych aplikacji – takich jak te wymienione powyżej – i nie powinieneś mieć problemów.

Czy używanie blokowania reklam jest dobre ?.

Otóż, tu jest pocieranie.

Każdy lubi korzystać z darmowej zawartości dostępnej w Internecie. Ściany płatne są generalnie mile widziane, a niewiele stron sprawiło, że działały.

Ale i to jest ważne, jedynym sposobem, w jaki witryny mogą tworzyć tak wspaniałe treści i dostarczać je bez żadnych kosztów, są reklamodawcy płacący im za dostęp do czytelnictwa.

Podobna historia miała miejsce, gdy magazyny i gazety rządziły autostradą informacyjną, ale wtedy nie można było automatycznie publikować swoich reklam, zanim artykuły się spodobały. Nie, chyba że masz bardzo obowiązkowego lokaja z ostrymi nożyczkami.

Dlatego ważne jest, aby wydawcy uzyskiwali przychody z reklam, aby płacić swoim pracownikom, nadal istnieć i tworzyć funkcje, takie jak ta, którą czytasz.

Reklamy mogą być nieprzyjemne, to z pewnością prawda. Więc jeśli znajdziesz regularne miejsce, którego zawartość lubisz, ale używa natrętnych reklam, napisz do redaktora i narzekaj. Może to zostać zwrócone reklamodawcom i, miejmy nadzieję, spowoduje zmianę strony, która przyniesie korzyści wszystkim.

Jeśli korzystasz z blokowania reklam ogólnie, rozważ wybór jednej z białej listy i umieść swoje ulubione witryny na tej liście. Nieinwazyjne ustawienia dostępne w aplikacjach takich jak Crystal pozwalają również przyczynić się do finansowego dobrobytu witryny poprzez nagradzanie reklam, które szanują czytelnika.

W końcu to zależy od twojego sumienia. Możesz zablokować wszystkie reklamy, przyjmować treści i nikt nie zapuka do twoich drzwi z nakazem aresztowania.

Po prostu bądźcie gotowi żyć w świecie, gdzie ulice są zaśmiecone rozczochranymi eks-dziennikarzami, wyciągającymi do was zwiędłe ręce, gdy żałośnie płaczą „50 pensów za poradnik, guv’nor?”.