Jak dodać więcej portów do MacBooka

0
63

Ponieważ laptopy są szczuplejsze, lżejsze i bardziej kompaktowe, dokonano poświęceń, a najbardziej oczywistym jest usunięcie wielu portów, na których kiedyś polegaliśmy. Dawno minęły czasy, kiedy można było znaleźć gniazdo kart SDXD w MacBooku Pro, bez portu Ethernet polegasz na silnym sygnale WiFi, a jeśli nadal używasz starych urządzeń peryferyjnych USB, będziesz musiał je pocałować na pożegnanie, jeśli chcesz nowego laptopa Mac.

Jeśli chcesz mieć możliwość podłączenia MacBooka do dużego wyświetlacza, zapasowego dysku twardego, myszy i klawiatury i jednoczesnego ładowania go, masz wyzwanie na rękach. Ale na szczęście można dodać dodatkowe porty do laptopa Mac i dobrze pokazać, jak to zrobić.

Jakie porty ma MacBook?

Kiedy Apple zaprezentował swój ultra-płaski MacBook w 2015 r., Nowy projekt spowodował spore zamieszanie. Poza tym, że jest wspaniały i malutki, przyszedł z dużą ceną i tylko jednym portem połączeniowym – stosunkowo nowym USB-C. USB Type C oferuje transfer do 5 Gb / s oprócz obsługi ładowania.

Następnie w 2018 roku Apple wprowadziło nową konstrukcję MacBooka Air z dwoma portami Thunderbolt 3, które podwajają się jako USB-C (dwa standardy używają tego samego portu). Te porty USB-C są nieco szybsze niż w MacBooku, oferując do 10 Gb / s, i mają dodatkową zaletę Thunderbolt 3, co oznacza do 40 Gb / s.

Podobnie jak MacBook Air, 13-calowy MacBook Pro ma dwa porty Thunderbolt 3 / USB-C. To większe rodzeństwo, 15-calowy MacBook Pro oferuje cztery porty Thunderbolt 3 / USB-C.

To brzmi jak bardzo dużo portów Thunderbolt 3 / USB-C, aby podsumować:

  • MacBook: Jeden port USB-C
  • MacBook Air: Dwa porty Thunderbolt 3 / USB-C
  • 13w MacBook Pro: Dwa porty Thunderbolt 3 / USB-C
  • 15 w MacBook Pro: cztery porty Thunderbolt 3 / USB-C

Biorąc pod uwagę, że USB-C jest stosunkowo nowy, a Thunderbolt jest domeną kreatywnych profesjonalistów, być może zastanawiasz się, co naprawdę możesz podłączyć do swojego MacBooka.

Na szczęście nadal można podłączyć oryginalne urządzenia peryferyjne USB, kabel Ethernet, VGA, HDMI, DVI, a nawet parę słuchawek. Wszystko czego potrzebujesz to adapter lub koncentrator.

Poniżej przyjrzymy się, w jaki sposób możesz zwiększyć łączność MacBooka, ale tuż przed tym zajmiemy się w skrócie tym, co faktycznie oferują USB C i Thunderbolt 3.

Co robi USB-C.

USB-C (wcześniej znany jako USB Type-C) to stosunkowo nowy standard USB.

Jak widać z modeli MacBook i MacBook Air – nie wszystkie porty USB-C są równe. Ta w obecnej generacji MacBooka oferuje tylko 5 Gb / s, podczas gdy ta w MacBooku Air oferuje 10 Gb / s. Prawdopodobnie zmieni się to, gdy Apple zaktualizuje MacBooka, ale w momencie pisania tego było tak.

Port USB-C ma różne zastosowania. Jednym z nich jest to, że możesz zasilać i ładować komputer Mac za pomocą tego. Nie trzeba już mieć osobnego portu, aby podłączyć kabel zasilający.

Inną zaletą portu USB-C jest to, że nie ma znaczenia, w którą orientację podłączysz kabel. Jeśli uważasz, że za każdym razem, gdy podłączasz wtyczkę USB-A, jest ona zła, to stanie się odległe pamięć.

Istnieją różne urządzenia, które można podłączyć do USB-C, w tym dyski twarde i monitory. Może się okazać, że nie musisz tego robić, ponieważ wiele dzisiejszych urządzeń jest bezprzewodowych.

Jest jeszcze jedna różnica między portem USB-C w różnych MacBookach: tylko MacBook Air i MacBook Pro (obecnie) oferują Thunderbolt przez ten sam port.

.

Co robi Thunderbolt 3?

Thunderbolt 3 jest wynikiem partnerstwa między Intelem a Apple. Thunderbolt istnieje już od dłuższego czasu (chociaż jeśli grałeś w tę grę wystarczająco długo, możesz nadal pamiętać FireWire, który zastąpił Thunderbolt).

MacBook Air i MacBook Pro łączą port USB-C z Thunderbolt 3 (podobnie jak wszystkie komputery stacjonarne Mac).

Tam, gdzie USB-C na MacBooku Air i MacBooku Pro osiąga 10 Gb / s, Thunderbolt osiąga prędkość 40 Gb / s.

Podobnie jak USB-C, istnieją różne urządzenia, które używają Thunderbolt 3. Są one jednak ukierunkowane na kreatywnych profesjonalistów, którzy skorzystają z szybkiej prędkości transferu.

Dodawanie portów do MacBooka.

Jeśli zastanawiasz się dokładnie, jaki jest cel USB-C i Thunderbolt 3, z przyjemnością dowiesz się, że możesz uczynić go bardziej użytecznym portem tylko przez podłączenie adaptera lub koncentratora.

Mamy tutaj osobny zestaw najlepszych adapterów USB, koncentratorów i stacji dokujących dla MacBooka, ale przyjrzymy się różnym opcjom dostępnym poniżej.

Jak dodać USB A do MacBooka

Jeśli chcesz podłączyć starsze urządzenia USB, takie jak mysz i klawiatura, lub iPhone’a za pośrednictwem złącza Lightning do USB, musisz albo kupić adapter USB-C-USB i podłączyć go do MacBooka, albo możesz kup nowy kabel do urządzenia, które ma połączenie USB-C.

Apple oferuje wiele tego typu kabli i adapterów w swoich sklepach lub w Internecie, z których najbardziej popularne to kabel USB-C na Lightning, adapter USB-C na USB i cyfrowy adapter USB na wiele portów USB-C (który obejmuje obsługę zarówno dla USB-A, jak i HDMI).

Oczywiście, pakowanie różnych adapterów do torby nie jest idealne, ale jeśli masz tylko jedno lub dwa urządzenia peryferyjne, które chcesz od czasu do czasu podłączyć do maszyny, to łatwa naprawa.

Jak dodać Thunderbolt do MacBooka

Jeśli chcesz dodać Thunderbolt do MacBooka, którego nie możesz. Port USB-C w 12-calowym MacBooku nie jest wystarczająco wydajny, aby obsługiwać inny standard. Jeśli myślałeś, że uda ci się zdobyć adapter USB-C na Thunderbolt 2, dla starszego standardu też nie będziesz miał szczęścia.

Jeśli masz MacBooka Pro lub MacBooka Air wyposażonego w Thunderbolt 3, możesz kupić adapter Thunderbolt 3 na Thunderbolt 2, tutaj (Wielka Brytania) lub tutaj (USA) za 49 GBP / 49 USD.

Jak dodać Ethernet do MacBooka

Jeśli masz w domu śmieci Wi-Fi (tak jak my), możesz rozważyć użycie kabla Ethernet do bezpośredniego podłączenia do sieci. Może to brzmieć jak dobry pomysł, dopóki nie zdasz sobie sprawy, że nie masz portu Ethernet na swoim laptopie Mac.

Cóż, na szczęście wszystko, czego potrzebujesz, to adapter.

Apple sprzedaje adapter Ethernet USB (USA) (Wielka Brytania) za 29 USD / 29,95 GBP.

Przeczytaj: Jak poprawić swoje WiFi

Jak dodać monitor do MacBooka

Mamy oddzielny artykuł na temat dodawania drugiego ekranu do MacBooka, który przegląda różne opcje i obejmuje różne wymagane adaptery, w tym: DVI, HDMI, VGA, Display Port i tak dalej. Przeczytaj: Jak używać drugiego ekranu z komputerem Mac.

Istnieją różne adaptery Apple i innych firm, które umożliwią podłączenie monitora do laptopa Mac.

Dodawanie kolejnych portów za pomocą koncentratora USB-C.

W następstwie jednoportowej wersji MacBooka wielu producentów urządzeń peryferyjnych szybko wypuściło wiele koncentratorów i adapterów, które mogą rozszerzyć opcje użytkowników.

Zasada jest bardzo prosta. Podłącz koncentrator do portu w MacBooku, a następnie podłącz iPhone’a, drukarkę, aparat fotograficzny, mikrofon, kamerę internetową, dysk zewnętrzny lub do tego, co masz w różnych portach koncentratora.

Ze względu na szybki charakter USB-C / Thunderbolt 3, komputer może poradzić sobie z zaskakującą liczbą urządzeń zewnętrznych bez problemu, dzięki czemu minimalne otwarcia na różnych laptopach Mac są znacznie bardziej wszechstronne.

Istnieje wiele różnych typów adapterów, adapterów, ładowarek itp., Które mogą znacząco wpłynąć na żywotność USB-C (jak na przykład adapter Hub C Type Satechi na zdjęciu poniżej), więc sprawdź najlepsze oferty i zalecenia za pośrednictwem naszego przewodnika najlepsze adaptery, kable i koncentratory USB-C do MacBooka – upewnij się, że sprawdziłeś to przed udaniem się do sklepów.

Proszę bardzo. Życie MacBooka ma teraz klucze sprzętowe. Szkoda, ale jeśli chcesz mieć lekką, małą ramkę jednego z laptopów Apple, to te małe kawałki plastiku mogą sprawić, że wszystko będzie przebiegało sprawniej.