Home Jak? (FAQ) iPhone "Jak" Jak sprawdzić czy ktoś zablokował mnie na WhatsApp

Jak sprawdzić czy ktoś zablokował mnie na WhatsApp

0
45980

Czy ktoś przez wiele dni ignorował Twój czat WhatsApp? Trudno jest odróżnić ignorowanie od blokowania, ponieważ WhatsApp celowo utrudnił Ci stwierdzenie, czy zostałeś zablokowany.

Najlepszym, pewnym sposobem, aby dowiedzieć się, czy zostałeś zablokowany przez kontakt jest zapytanie ich, czy Cię zablokowali. To oczywiście może być niewygodna rozmowa, ale WhatsApp sprawiło, że bardzo trudno jest się dowiedzieć, czy zostałeś zablokowany. Mimo to jest to możliwe. Więc odblokuj swój smartfon, otwórz WhatsApp i wykonaj poniższe kroki.

Sprawdź status „Last Seen” Twojego kontaktu

Pierwszą rzeczą, którą zamierzamy zrobić, jest sprawdzenie statusu użytkownika w sekcji „Ostatnio widziałem”. Znajdź i otwórz swój czat z użytkownikiem, aby rozpocząć. Jeśli nie masz już otwartego czatu, znajdź nazwę użytkownika i utwórz nowy czat. Na samej górze okna czatu, pod ich nazwą, powinna znajdować się taka wiadomość: „Ostatnio widziałem dzisiaj o 15:55”. Jeśli wiadomość ta nie jest widoczna, to być może zostałeś zablokowany.

Bądź jednak ostrożny, ponieważ nie widzenie tego nie oznacza, że jesteś zdecydowanie zablokowany. WhatsApp ma ustawienie celowego blokowania statusu „Last seen”. Aby mieć pewność, musimy znaleźć dalsze dowody. Jeśli nie widzisz ich ostatnio widzianych, przejdź do następnego kroku.

Niebieskie ticki WhatsApp są świetnym sposobem na stwierdzenie, czy Twoja wiadomość została wysłana i czy została przeczytana. Jest to również wskazówka, czy zostałeś zablokowany.

Jeden szary haczyk oznacza, że wiadomość została wysłana, dwa szare haczyki oznaczają, że wiadomość została odebrana, a dwa zielone haczyki oznaczają, że wiadomość została przeczytana. Jeśli zostałeś zablokowany, zobaczysz tylko jedno szare zaznaczenie. To dlatego, że Twoja wiadomość zostanie wysłana, ale WhatsApp nie dostarczy jej do kontaktu.

Samo w sobie może to oznaczać, że użytkownik zgubił swój telefon lub nie może połączyć się z Internetem. Ale wraz z pierwszym krokiem sugeruje to, że prawdopodobnie zostałeś zablokowany. Nie możemy być jednak jeszcze pewni. Więc jeśli widzisz jeden tick, przejdź do kroku poniżej.

Brak zmian w profilu

Jeśli ktoś zablokował Cię na WhatsApp, ich profil nie będzie aktualizowany na Twoim telefonie. Więc jeśli zmienią swoje zdjęcie profilowe, nadal będziesz widział ich stare zdjęcie. Samo w sobie, niezmienione zdjęcie profilowe nie jest niesamowitą wskazówką. Po tym wszystkim, twój przyjaciel WhatsApp może nie mieć zdjęcia profilowego lub mógł nigdy go nie aktualizować (wiele osób nie zmienia ich), ale w połączeniu z dwoma innymi krokami może to być decydujące. Możemy jednak zrobić lepiej. Jeśli obraz jest nadal taki sam, przejdźmy do przedostatniego kroku.

Czy można zadzwonić do nich, korzystając z funkcji WhatsApp Calling?

Obraz smartfona z trwającym wywołaniem WhatsApp.
Jeśli wykonałeś kroki tak daleko, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostałeś zablokowany. Ale to nie jest w 100% pewne…. jeszcze… W dwóch ostatnich krokach udowodnimy, że blokada jest niewątpliwa. Zacznij od znalezienia użytkownika na liście kontaktów. Teraz spróbuj je połączyć głosowo.

Czy połączenie jest realizowane? Czy to dzwoni? Jeśli tak, to dobra wiadomość! Nie zostałeś zablokowany!

A może nie ma połączenia? To nie jest taka dobra wiadomość. Albo użytkownik nie ma Wi-Fi lub danych mobilnych, aby móc odebrać połączenie …. albo zablokował połączenie.

Czas, aby dowiedzieć się raz na zawsze.

To jest czas, aby dowiedzieć się, czy zostałeś zablokowany raz na zawsze. Do tej pory zebraliśmy tylko poszlaki. Teraz musimy zebrać to wszystko razem.

Test grupowy

Zacznij od stworzenia nowego czatu i dodania do niego kilku przyjaciół. Wszystkie one powinny być dodawane łatwo, prawda? Dobrze. Teraz spróbuj dodać podejrzany kontakt. Jeśli możesz dodać je do grupy, to niezależnie od pozostałych kroków, nie zostałeś zablokowany.

Jeśli dostaniesz komunikat o błędzie mówiący, że nie masz uprawnień do dodawania ich, to przykro mi to mówić, że zostałeś zablokowany. Chociaż może to być usterka, jeśli można dodać innych ludzi, podczas gdy w tym samym czasie nie jest w stanie zobaczyć, czy podejrzany bloker jest w trybie online lub być w stanie zadzwonić lub wysłać im wiadomość, to jest prawie pewne, że zostały zablokowane.

Czy mogę zostać odblokowany?

To trudne, aby dowiedzieć się, że zostałeś zablokowany na WhatsApp. Niestety, nie możesz zrobić nic na aplikacji, aby odblokować się. Najlepiej jest dotrzeć do znajomego w starym stylu i zapytać go, co się dzieje.