Jak sprawdzić, czy ktoś zablokował Twój numer telefonu

0
9295

Blokowanie połączeń było jedną z najwygodniejszych nowych funkcji iPhone’a dodanych w ramach aktualizacji iOS 7 w 2013 roku. Wyjaśnimy, jak to działa w naszym przewodniku, jak zablokować numer na dowolnym iPhonie oraz jak sprawdzić, czy zostaliśmy zablokowani.

Firma Apple zachowała tę funkcję w późniejszych aktualizacjach, w tym w najnowszym systemie iOS 12, więc zdecydowana większość aktualnie aktywnych smartfonów firmy Apple może uniemożliwić osobom dzwoniącym połączenie.

To wspaniała wiadomość dla tych, którym dręczą telefony od stałych sprzedawców czegokolwiek i innych szkodników.

W tym artykule wyjaśniamy charakterystyczne objawy: sposób, w jaki telefon zachowuje się, gdy (bezskutecznie) próbujesz się połączyć, jaką odpowiedź otrzymasz, gdy zadzwonisz, napiszesz SMS lub spróbujesz zostawić wiadomość głosową na numer który Ciebie zablokował.

Więc co się stanie, gdy zadzwonisz na telefon, który Cię zablokował?

Zablokowaliśmy jeden z naszych zapasowych numerów, aby dowiedzieć się, ile razy telefon da sygnał, zanim zostanie odrzucony lub wysłany na pocztę głosową, jaką odpowiedź otrzymamy przy wysyłaniu SMS-a i tak dalej, a wszystko to pomoże nam wyjaśnić, czy zostaliśmy zablokowani.

Zadzwoniliśmy na iPhone’a, który nas zablokował, używając telefonu stacjonarnego, a następnie innego iPhone’a.

W obu przypadkach my (dzwoniący) w ogóle nie słyszeliśmy żadnych dzwonków: przełączyło nas do poczty głosowej. (Sugerujemy to, że coś zostało zmienione w ciągu ostatniego roku lub dwóch – po raz ostatni przeprowadziliśmy ten eksperyment, i wtedy był jeden sygnał, a następnie przekierowywało nas na pocztę głosową.) Zostawiliśmy wiadomość głosową, ale odbiorca nie otrzymał żadnego powiadomienia o nieodebranym połączeniu, lub pozostawieniu wiadomości poczty głosowej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak robić zdjęcia podwodne na iPhonie

Na marginesie, nawet jeśli odbiorca nie otrzyma powiadomienia, że wiadomość została wysłana, otrzymuje wiadomość i może ją wysłuchać, jeśli zdecyduje. Jeśli masz wizualną pocztę głosową, po prostu przewiń w dół i znajdź folder „zablokowane wiadomości”, który pojawia się w folderze „usunięte wiadomości” tylko wtedy, gdy masz taką wiadomość. Jeśli musisz zadzwonić do skrzynki odbiorczej poczty głosowej, postępuj zgodnie ze zwykłą procedurą, aby zgłosić „jedną nową pocztę głosową” i jak zwykle odtwarzać zablokowaną wiadomość.

Wykluczanie innych możliwości

Aby wykluczyć, że telefon jest wyłączony lub ustawiony na automatyczne przekazywanie, możesz zadzwonić ponownie z innego numeru lub wyłączając identyfikator połączenia w ustawieniach, jeśli używasz iPhone’a (Ustawienia> Telefon> Pokaż mój identyfikator dzwoniącego, a następnie wyłącz go).

Tym razem twój numer nie będzie widoczny, a blokada zostanie ominięta.

Potrzebujesz pomocy?
Dzwoń do nas śmiało 📞 22 60 22 191

Jeśli zostałeś zablokowany ta osoba albo odbierze, albo usłyszysz kilka sygnałów, przed tym, jak odrzuci, ponieważ nie ma numeru, który można rozpoznać.

Co się stanie, gdy wyślesz SMS-a na telefon, który Cię zablokował?

Próbowaliśmy wysłać wiadomość tekstową na telefon, który nas zablokował. Wszystko przebiegło mniej więcej tak jak zwykle: wysłano SMS-a i nie otrzymaliśmy żadnego komunikatu o błędzie. Został wysłany jako iMessage, a tekst pozostał niebieski – nasz zablokowany iPhone nie próbował wysłać go jako SMS-a.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak jailbreak iPhone'a lub iPada w iOS 12

Nie dostaliśmy powiadomienia o dostarczeniu; w rzeczywistości osoba, do której wysłaliśmy wiadomość, miała włączone potwierdzenia odczytu i nie dostaliśmy ani jednego z nich.

Inna możliwość: Nie przeszkadzać

Jest oczywiście inna możliwość. Twój przyjaciel mógł Cię nie zablokować; być może właśnie włączyli tryb Nie przeszkadzać, a zatem, tymczasowo, skutecznie zablokowali wszystkich.

Jeśli używają trybu Nie przeszkadzać, potencjalne rozwiązania i obejścia różnią się nieco od tych, których używasz do obejścia bloku użytkownika.

Jak zadzwonić do kogoś, mimo że cię zablokował

Jak omówiono powyżej, można ukryć swój identyfikator dzwoniącego, a tym samym zadzwonić do kogoś, kto Cię zablokował.

Jeśli znajdujesz się w sytuacji kryzysowej lub są inne wyjątkowe okoliczności, które uważasz za uzasadnione, możesz w ten sposób ominąć blokadę połączeń, ale pamiętaj, że odbiorca połączenia może uznać to zachowanie za nękanie lub prześladowanie, a nawet mogą istnieć konsekwencje prawne. To nie jest coś, co powinieneś robić na co dzień.

Nadal potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 📞 22 60 22 191