Home Jak? (FAQ) Przeglądarki Zmień domyślną wyszukiwarkę w Safari dla iOS

Zmień domyślną wyszukiwarkę w Safari dla iOS

0
2790

Przeglądarka Safari firmy Apple domyślnie przeprowadza wyszukiwanie w Internecie za pośrednictwem Google.

Twoje opcje wyszukiwarki to Google, Yahoo, Bing i DuckDuckGo, i możesz to zmienić w dowolnym momencie za pomocą zaledwie kilku dotknięć.

Jednak zawsze możesz odwiedzić swoją ulubioną stronę wyszukiwarki bezpośrednio, jeśli nie chcesz używać żadnej z wbudowanych opcji lub jeśli na przykład masz ustawioną opcję Yahoo, ale chcesz tymczasowo przeszukiwać Google.

Jak zmienić domyślną wyszukiwarkę Safari

  1. Otwórz aplikację Ustawienia.
  2. Przewiń w dół i otwórz menu Safari.
  3. Zlokalizuj sekcję WYSZUKIWANIE, a następnie dotknij opcji Wyszukiwarka.
  4. Wybierz Google, Yahoo, Bing lub DuckDuckGo.
  5. Możesz teraz zamknąć aplikację Ustawienia lub kliknąć Safari w lewym górnym rogu ekranu wyszukiwarki, by powrócić do ustawień Safari.

Inne ustawienia wyszukiwania w Safari

Również w ustawieniach przeglądarki SEARCH znajdują się następujące opcje, z których każda może być wyłączona lub włączona:

  • Sugestie wyszukiwarek: przedstawia sugerowane wyszukiwane hasła podczas pisania, uzyskane z domyślnego mechanizmu.
  • Sugestie Safari: Propozycje podczas wpisywania, pochodzące z kombinacji źródeł, w tym iTunes, App Store i internetu jako całości.
  • Szybkie wyszukiwanie w witrynie: podczas wyszukiwania w określonej witrynie Safari przechowuje te dane do wykorzystania w przyszłości, umożliwiając następnie wyszukiwanie tej witryny bezpośrednio z pola wyszukiwania inteligentnego w kolejnych sesjach przeglądarki.
  • Preload Top Hit: Safari spróbuje określić najlepszy wynik wyszukiwania w trakcie pisania, uprzednio wczytując tę ​​stronę, aby natychmiast ją wyrenderować, jeśli ją wybierzesz.