Zgodność formatu pliku audio iPhone

0
2533

Istnieje błędne przekonanie, że iPhone obsługuje tylko format AAC i może odtwarzać tylko dźwięk zakupiony w sklepie iTunes Store.

Co spowodowało zamieszanie?

Prawdą jest, że każda muzyka pobrana na iPhone’a z iTunes jest w formacie Advanced Audio Coding (AAC).

Nie jest to jednak format AAC, który można znaleźć gdzie indziej;

Specyfikacje formatu audio iPhone

Poznanie formatów audio obsługiwanych przez iPhone’a jest ważne, jeśli chcesz zacząć używać iPhone’a jako przenośnego odtwarzacza multimedialnego.

W takim przypadku istnieje duża szansa na połączenie formatów audio.

Aktualnie obsługiwane formaty audio dla iOS 11 na iPhone’ach 8 i 10 to:

 • AAC-LC – ACC Low Complexity to stratny format audio zoptymalizowany pod kątem przesyłania strumieniowego audio i aplikacji o niskiej przepływności.
 • HE-ACC i HE-ACC v2 – Obie wysokowydajne, zaawansowane wersje kodowania audio to formaty kompresji stratnej odpowiednie dla programowych odtwarzaczy multimedialnych, muzyki strumieniowej i radia internetowego.
 • ACC Protected – wszystkie utwory sprzedane w iTunes przed 2009 r. Są w formacie chronionym przez ACC, czyli stratnym formacie, który obejmuje funkcję Digital Right Management (DRM).
 • Zakup ACC – Wszystkie utwory sprzedane w iTunes po 2009 roku w formacie iTunes + nie zawierają DRM.
 • Apple Lossless – ten bezstratny format nie powoduje utraty jakości utworów muzycznych w ogóle.
 • FLAC – Ten darmowy kodek Lossless Audio jest nowością w iPhone’ie z iOS 11. Format FLAC zapewnia bezstratną kompresję dźwięku cyfrowego.
 • Linear PCM – ten format danych audio często używany na płytach audio CD.
 • MP3 – MP3 jest stratnym formatem audio i najpopularniejszym typem audio wykorzystywanym w muzyce cyfrowej.
 • Dolby Digital (AC-3) – Dolby Digital to format kompresji dźwięku stratnego, który przenosi do sześciu kanałów muzycznych.
 • Dolby Digital Plus (E-AC-3) – Dolby Digital Plus to udoskonalona wersja Dolby Digital, która oferuje zwiększoną szybkość transmisji i obsługę większej liczby kanałów audio.
 • Dźwiękowe formaty 2, 3 i 4 – Opracowane przez firmę Audible, słowo mówione, format stratny 2 zapewnia 8 kb / s dźwięku na równi z radiem AM.
 • Audible Enhanced Audio (rozszerzenia AAX i AAX +) – Ulepszone formaty audio o przepływności 64 kb / s są uznawane za dźwięki o jakości CD.

Nie wszystkie z tych formatów są używane z muzyką, ale wszystkie są obsługiwane przez iPhone’a w jednym miejscu lub innym.

Różnica między formatami kompresji stratnej i bezstratnej

Kompresja stratna usuwa informacje z pauz i pustych miejsc w nagraniu audio, co sprawia, że ​​pliki stratne są mniejsze niż pliki bezstratne lub bezstratne.

W przypadku większości słuchaczy, stratne działa dobrze, a kiedy przechowujesz muzykę na iPhonie, zamiast przesyłać strumieniowo, rozmiar ma znaczenie.

Jak konwertować muzykę z nieobsługiwanych formatów

Jeśli masz muzykę w formacie, który nie obsługuje iTunes, iTunes na komputerze konwertuje go do pliku audio, który jest kompatybilny podczas importowania. Ogólne>Importuj ustawienia.

Korzysta z iPhone’a i muzyki cyfrowej

Oprócz tego, że jest to świetny smartfon, wiele rzeczy można zrobić z iPhonem, jeśli chodzi o słuchanie plików audio.