Używanie następnej funkcji w iTunes

0
394

Dzięki iTunes DJ (pierwotnie zwanemu Party Shuffle) użytkownicy iTunes mogli tworzyć losową listę odtwarzania z bibliotek muzycznych, dzięki której mogliby dopasować się do odpowiedniego składu utworów.

W górę Dalej wyświetla listę utworów, które mają zostać odtworzone, a następnie następne.

Menu Up Next jest ikoną przedstawiającą trzy linie po prawej stronie obszaru wyświetlania u góry iTunes.

Dodawanie utworów do góry

Up Next nie jest automatycznie wypełniany utworami (może nie być w pewnych okolicznościach, na przykład, jeśli słuchasz listy odtwarzania, która ma tylko jedną piosenkę, nie będzie nic innego

 • Przeciąganie utworów – najprostszym sposobem dodawania utworów do Up Next jest znalezienie utworu (lub utworów, możesz także dodać wiele utworów w ten sposób) do biblioteki, którą chcesz dodać, a następnie przeciągnij do obszaru wyświetlania u góry ekranu.
 • Dodaj do następnego – jeśli wolisz dodawać utwory do Up Next z kliknięciami lub chcesz dodać cały album za pomocą zaledwie dwóch kliknięć, masz dwie opcje.
 • Przycisk Plus – Aby nieco wydajniej dodać utwór do Up Next, przytrzymaj klawisz Option na Macu lub klawisz Shift w systemie Windows i najedź myszką na utwór, który chcesz dodać.
 • Aplikacja zdalna – jeśli masz zainstalowaną wersję 3.0 lub wyższą aplikacji zdalnej Apple (Pobierz w iTunes), która pozwala używać urządzenia z iOS jako pilota zdalnego sterowania iTunes, możesz dodawać utwory do Up Next, po prostu stukając i

Jeśli zdecydujesz, że chcesz całkowicie wyczyścić swoją listę Up Next i zacząć od nowa, po prostu kliknij ikonę Up Next, a następnie kliknij Clear.

Edycja kolejnej kolejki w górę

Po dodaniu kilku utworów do Up Next nie utkniesz, słuchając ich w kolejności, w jakiej je dodałeś.

 • Ponowne zamówienie – Aby zmienić kolejność utworów w Up Next, kliknij utwór, który chcesz przenieść, i przeciągnij go do miejsca w kolejności, w jakiej chcesz je umieścić. Upuść je, a kolejność odtwarzania zostanie zaktualizowana.
 • Usuwanie – Aby usunąć utwór z Up Next, najedź myszą na utwór i kliknij X po jego lewej stronie lub kliknij utwór, aby go zaznaczyć i kliknij przycisk Usuń na klawiaturze.

  Używanie z Shuffle

  Jedną z doskonałych funkcji iTunes DJ było to, że mógł przetasować bibliotekę muzyczną, dając nieskończoną listę odtwarzania i umożliwiając dodawanie, usuwanie lub ponowne zamawianie utworów w trakcie odtwarzania.

  1. Znajdź najpierw utwór, którego chcesz posłuchać (najprościej jest to zrobić w widoku Songs).
  2. Kliknij przycisk odtwarzania losowego (dwie strzałki przeplecione) u góry obszaru wyświetlania iTunes.
  1. Kliknij ikonę Up Next, aby wyświetlić aktualną kolejkę.
  2. Edytuj kolejkę – aby dodawać, usuwać lub zmieniać kolejność utworów – zgodnie z własnymi preferencjami.

  Do następnej historii

  Aby wyświetlić poprzednią kolejkę w górę następną i ponownie ją odsłuchać, kliknij „Następna ikona”, a następnie ikonę zegara.

  Ale It 's Not iTunes DJ

  Podczas gdy Up Next jest zasadniczo zamiennikiem iTunes DJ’a w wersji 11 i wyższej, nie pasuje dokładnie do tego, co oferował DJ.

  • Możliwość przechwycenia fragmentu biblioteki iTunes w celu utworzenia listy odtwarzania, którą można edytować, ponownie rozmieszczać i dodawać w locie
  • Priorytetowe uwzględnianie utworów w kolejce na podstawie ich oceny gwiazdkowej
  • Możliwość wyłączenia piosenki z kolejki (mimo że można to zrobić, zawsze pomijając podczas tasowania).