Usuwanie adresu z Auto-Complete systemu Mac OS X Mail

0
702

Aplikacja pocztowa Apple w systemie Mac OS X i macOS uzupełnia adres e-mail odbiorcy, gdy zaczynasz wpisywać go w polach Do, DW lub UDW e-maila, jeśli korzystałeś z niego wcześniej lub wprowadziłeś go na karcie kontaktowej.

Czasami ludzie zmieniają adresy e-mail.

Posiadanie aplikacji Mail do automatycznego uzupełniania z nieistniejącym adresem e-mail jest denerwujące, ale istnieje sposób na usunięcie starych lub po prostu niechcianych adresów z listy Automatyczne uzupełnianie w Mail.

Usuń powtarzający się adres e-mail za pomocą listy autouzupełniania

Chociaż firma Apple usunęła opcję Usuń z listy poprzednich odbiorców z opcji Do nowej wiadomości e-mail, nadal można usunąć poprzednich odbiorców za pomocą listy Autouzupełnianie.

Jeśli chcesz wyczyścić lub usunąć adresy autouzupełniania dla kilku osób, łatwo jest pracować bezpośrednio na liście Automatyczne uzupełnianie.

 1. Otwórz aplikację Mail w systemie Mac OS X lub macOS.
 2. Kliknij przycisk Okno na pasku menu i wybierz opcję Poprzedni odbiorcy, aby otworzyć listę osób, do których wysłano wiadomości e-mail w przeszłości.
 1. W polu wyszukiwania wpisz nazwisko lub adres e-mail osoby, którą chcesz usunąć z listy poprzednich odbiorców.
 2. Kliknij adres e-mail, który chcesz usunąć, aby go podświetlić, a następnie kliknij przycisk Usuń z listy u dołu ekranu.

  Ta metoda nie usuwa adresów e-mail wprowadzonych na karcie w aplikacji Kontakty.

  Usuń poprzedni adres e-mail z karty kontaktów

  Jeśli wprowadziłeś informacje dla danej osoby na karcie kontaktów, nie możesz usunąć swoich starych adresów e-mail przy użyciu listy poprzednich odbiorców.

  • Otwórz aplikację Kontakty.
  • W nowym e-mailu wpisz nazwisko osoby w polu Do.

  Jeśli chcesz potwierdzić, że adres e-mail został usunięty, otwórz nową wiadomość e-mail i wprowadź nazwę odbiorcy w polu Do.