Spraw, aby Apple Watch wchodził w przycisk 'Panic ’ dla seniorów

0
427

Nowa aplikacja Apple Watch ma na celu ochronę Twoich starszych członków rodziny.

„Wielu naszych rodziców i dziadków naprawdę potrzebuje sposobu, aby dotrzeć do swoich opiekunów w trudnej sytuacji, ale są odporni na pomysł noszenia urządzenia, które krzyczy:” Potrzebuję pomocy! „Powiedział Yishai Knobel, współzałożyciel i dyrektor generalny HelpAround

„Stworzyliśmy aplikację Alert for Apple Watch, aby zapewnić starzejącym się ludziom wygodny i dostępny sposób dotarcia do osób bliskich w potrzebie, która bezproblemowo wpisuje się w ich codzienne życie.

Aby uzyskać inne wspaniałe gadżety dla seniorów, sprawdź: Najlepsze prezenty technologiczne dla seniorów.

Jak to działa

Jeśli użytkownik zdecyduje, że potrzebuje pomocy, może zainicjować aplikację z poziomu zegarka Apple Watch i skontaktować się z opiekunem, który może udzielić mu pomocy.

Aplikacja może się szczególnie przydać osobom cierpiącym na choroby, które ograniczają ruch motoryczny lub mowę.

Nawet jeśli normalnie nie masz problemów, jeśli jesteś w środku zagrożenia, prędkość może mieć ogromne znaczenie.

Chodzi o to, aby aplikacja naśladowała twój tradycyjny przycisk paniki.

Więcej niż tylko Seniorzy

Aplikacja może być przydatna nie tylko dla seniorów, ale może być przydatna także dla osób niepełnosprawnych, bez względu na ich wiek.

Alert jest dostępny w App Store i można go używać w Apple Watch, a także na iPhonie i iPadzie.

Nawet bez aplikacji zegarek Apple może być potężnym narzędziem dla seniorów i innych osób, które potrzebują szybkiego dostępu, aby zadzwonić do opiekuna lub kontaktu awaryjnego.

Ta prostota, bez konieczności „odblokowania” telefonu lub urządzenia przed wezwaniem pomocy, może zrobić ogromną różnicę, gdy zajdzie sytuacja kryzysowa i trzeba szybko uzyskać pomoc.

Ciekawe, czy aplikacja z czasem może pomóc seniorom i jakie inne podobne aplikacje widzimy w App Store w przyszłości specjalnie zaprojektowane, aby oferować tego typu funkcje dla tych, którzy jej potrzebują.