Przewodnik po Health App dla iPhone’a i iPoda touch

0
732

Jeśli chcesz zachować tabele dotyczące wskaźników aktywności, takich jak liczba zrobionych kroków i liczba spalonych kalorii, nie brakuje opcji.

Wprowadzenie do aplikacji zdrowia

Przekonasz się, że aplikacja Zdrowie jest już zainstalowana na Twoim iPhonie;

Zdrowie podzielone jest na cztery główne sekcje, które omówię poniżej.

 • Śledzi podstawowe czynności, takie jak kroki, loty wzniesione oraz odległość i odległość do pokonania.
 • Integruje się z wieloma innymi aplikacjami – od Nike + Run Club do Runkeepera do Stravy – więc wszelkie inne informacje i dane, które prześledzisz przez te pobrania, będą odzwierciedlone w
 • Aplikacja zdrowia.
 • To pozwala na stworzenie medycznego identyfikatora, który jest zasadniczo istotne informacje o tobie, które mogą być przydatne w nagłych wypadkach.

  Zanim przejdziemy do głębszego nurkowania w każdej sekcji aplikacji Zdrowie, warto podkreślić, że omawiana tutaj aplikacja Zdrowie to nie to samo, co aplikacja Aktywność.

  Oto cztery sekcje aplikacji Zdrowie.

  Czynność

  Sekcja Aktywność aplikacji Zdrowie agreguje wszystkie informacje o aktywności z różnych źródeł.

  Możesz przeglądać swoje dane dotyczące aktywności (w tym liczbę kroków, zdobyte loty i więcej) do dnia, tygodnia, miesiąca lub roku.

  Jeśli masz zegarek Apple Watch, zobaczysz swoje postępy w kierunku codziennych celów (np. 30 minut ćwiczeń i wstawania raz na godzinę) wyświetlanych również w sekcji Aktywność.

  Uważność

  Następna sekcja to Mindfulness, która śledzi, ile czasu spędzasz na korzystaniu z aplikacji relaksacyjnych i medytacyjnych.

  Odżywianie

  Ta sekcja może bardzo dobrze iść w parze z częścią Aktywność aplikacji Zdrowie, zwłaszcza jeśli próbujesz schudnąć.

  Podobnie jak w przypadku uważności, jeśli nie masz już żadnych odpowiednich aplikacji zainstalowanych na kompatybilnym urządzeniu Apple, obszar ten będzie całkowicie pusty.

  Warto zauważyć, że chociaż aplikacja Health może wyraźnie wyświetlać różnorodne dane dotyczące kondycji i odżywiania, nie należy oczekiwać, że wszystko będzie zautomatyzowane.

  Sen

  Ostatnia sekcja aplikacji Zdrowie koncentruje się na ilości odpoczynku.

  Wskazówki dotyczące rozpoczynania korzystania z aplikacji Health

  Jak wspomniano powyżej, wiele funkcji w pakiecie Health wymaga korzystania z aplikacji innych firm lub nawet noszenia modułu do śledzenia aktywności.

  Jednak gadżet nie może samodzielnie zmierzyć czasu snu ani dziennego spożycia kalorii.

  Kiedy jesteś w aplikacji Zdrowie, stuknięcie karty „Dzisiaj ” (drugie od lewej u dołu) spowoduje wyświetlenie podsumowania wszystkich zarejestrowanych statystyk dla tej konkretnej daty.

  Jeśli masz już wiele świetnych aplikacji do śledzenia snu, uważności i odżywiania, możesz upewnić się, że są one wciągane do Zdrowia (jeśli to możliwe), dotykając konkretnych danych (takich jak „Kroki ” w sekcji Aktywność

  Dolna linia

  Aplikacja Zdrowie na iPhonie i iPodzie touch jest dość potężnym narzędziem, ponieważ powie Ci dokładnie, ile kroków chodziłeś w danym dniu bez konieczności noszenia zespołu fitness.

  To prawdopodobnie nie jest jedyną aplikacją związaną z kondycją, którą warto mieć na iPhonie lub iPodzie, ale zdecydowanie nie można jej przeoczyć.