Problemy z iPhone 4 Antena wyjaśnione i naprawione

0
369

W tamtych czasach problemy z anteną iPhone 4 były gorącym tematem.

Co to jest problem?

Niedługo po wydaniu iPhone’a 4 niektórzy właściciele stwierdzili, że telefon częściej odbierał połączenia i miał trudniejszy czas na uzyskanie dobrego odbioru sygnału komórkowego niż inne modele iPhone’a lub konkurencyjne smartfony.

Apple początkowo zaprzeczył, że był problem, ale po długotrwałej krytyce firma rozpoczęła własne dochodzenie w sprawie sprawozdań.

Co powoduje problemy z iPhone 4 Anteną?

Jedną z głównych zmian dodanych do iPhone’a 4 było dodanie dłuższej anteny.

Problem, z którym korzysta iPhone 4 z jego anteną, ma związek z tym, co nazywamy „mostowaniem ” anteny.

Czy każdy iPhone 4 doświadcza problemu?

Nie. To jedna ze skomplikowanych rzeczy w tej sytuacji.

Czy ten problem jest wyjątkowy w przypadku iPhone’ów?

Nie. Dużo uwagi poświęcono temu, że iPhone jest tak popularny i wpływowy, ale wiele telefonów i smartfonów odczuwa pewien spadek odbioru i siły sygnału, jeśli użytkownicy kładą ręce tam, gdzie znajdują się anteny telefonów.

Jak poważny jest problem?

To zależy od tego, gdzie jesteś.

Jednak w miejscu o słabszym zasięgu (na przykład jeden lub dwa paski) spadek siły sygnału może być wystarczający, aby spowodować zakończenie połączenia lub uniemożliwić połączenie danych.

Jak naprawić problemy z iPhone 4 Anteną

Na szczęście sposób naprawienia problemu z anteną iPhone’a 4 jest dość prosty: nie pozwól palcom ani dłoniom na mostkowanie anteny i zapobiegniesz spadkowi siły sygnału.

Początkowa odpowiedź Steve’a Jobsa polegała na informowaniu użytkowników, aby nie trzymali telefonu w ten sposób, ale to oczywiście nie jest rozsądna (lub zawsze możliwa) opcja.

Ten program nie jest już aktywny, ale jeśli masz iPhone’a 4 i masz ten problem, załatwienie sprawy pokrywającej antenę i uniemożliwiającej kontakt ciała z nią powinno załatwić sprawę.

Tańszą alternatywą jest pokrycie anteny po lewej stronie kawałkiem grubej taśmy lub taśmy klejącej, aby zapobiec kontaktowi.

Czy inne modele iPhone’ów mają problem z anteną?

Nie. Apple nauczył się tej lekcji.