Problemy i poprawki iTunes

0
564

iTunes jest dostępny od stycznia 2001 r., zanim nawet iPod został uruchomiony.

Jeśli korzystasz z iTunes na Macintoshu jako szafy grającej – co zawsze było przeznaczone, zanim stał się centrum wszystkiego, co dotyczy iPhone’a – bez wątpienia natkniesz się na kilka problemów.

Oczywiście do iTunes jest jeszcze więcej niż muzyka – możesz tam także przechowywać filmy i seriale, by zachować kopie zapasowe swoich aplikacji.

Jeśli złożoność iTunes sprawi, że jesteś zdezorientowany, jeśli coś Cię szczególnie zaskoczyło lub jeśli biblioteka iTunes po prostu nie gra poprawnie, być może odkryliśmy pewne poprawki.

Kliknij powyższe linki, aby przejść do sekcji, która najbardziej pasuje do Twojego problemu:

Aktualizacja iTunes na twoim Macu

Aktualizacja oprogramowania iTunes na komputerze Mac (lub komputerze) pozwala uniknąć wielu pytań, które omówiliśmy poniżej.

Nie można zainstalować lub zaktualizować iTunes

Od czasu do czasu Apple aktualizuje iTunes, a gdy to zrobi, możesz zagwarantować, że niektóre osoby napotkają problemy z aktualizacją oprogramowania.

Jednym z powodów, dla których możesz nie być w stanie zaktualizować iTunes, jest problem z ustawieniami na twoim Mac (lub PC), które uniemożliwiają mu dostęp do serwera aktualizacji oprogramowania Apple.

Czy iTunes jest wyłączony lub nie działa?

Od czasu do czasu pojawiają się problemy, gdy iTunes Store przechodzi w tryb offline z powodu problemów z serwerem Apple.

Synchronizowanie iPhone’a z iTunes

Jest to często spotykany problem, być może dlatego, że często proszony jest o zsynchronizowanie iPhone’a z iTunes, ponieważ wystąpił problem z iPhonem.

iPhone nie jest rozpoznawany przez iTunes

Jeśli podłączysz iPhone’a do komputera Mac (lub komputera) i nic się nie dzieje, Apple radzi, abyś zaczął od aktualizacji iTunes na Macu (warto sprawdzić, czy są jakieś inne wymagane aktualizacje oprogramowania).

Jeśli podczas procesu pojawi się komunikat Ufaj temu komputerowi, wybierz opcję Zaufaj, aby odblokować urządzenie i wprowadź hasło.

Jeśli nadal masz problemy, warto wypróbować inny port USB, inny kabel UBS, a jeśli nie, to inny komputer.

A jeśli nawet to nie rozwiąże problemu, spróbuj przytrzymać klawisz Option; / Alt, kliknij menu Apple i wybierz Informacje o systemie lub Raport systemowy.

Jeśli zareagowałeś na komunikat o błędzie na telefonie iPhone, który kazał Ci połączyć się z iTunes, przeczytaj: Jak naprawić 'iPhone jest wyłączony.

iPhone nie zostanie zsynchronizowany z iTunes

Jeśli masz rozbudowaną kolekcję muzyki na komputerze Mac, którą chcesz wyświetlić na swoim iPhonie (i nie płacisz za iTunes Match), będziesz musiał zsynchronizować iPhone’a i iTunes na komputerze Mac, aby skopiować muzykę do

Niestety jest to inna dziedzina, w której czasami możesz napotkać problemy.

Po pierwsze, aby zsynchronizować iPhone’a z iTunes (jeśli nie synchronizujesz się za pośrednictwem chmury), musisz podłączyć iPhone’a lub iPada do komputera Mac przez port USB i otworzyć iTunes.

Jednym z powodów, dla których Twój iPhone lub iPad może nie być zsynchronizowany z iTunes, jest to, że używasz iCloud lub innych usług, takich jak Apple Music, aby zachować aktualność treści na wszystkich swoich urządzeniach – w takim przypadku synchronizacja przez iTunes może być wyłączona.

Uwaga: jeśli utwór znajduje się na iPhonie, ale nie w bibliotece muzycznej na komputerze Mac, stracisz go podczas synchronizacji iPhone’a z iTunes, chyba że korzystasz z usługi takiej jak iTunes Match.

Innym powodem, dla którego Twój iPhone, iPad lub iPod nie będzie zsynchronizowany z iTunes, jest plik zablokowany na twoim komputerze lub iOS.

Aby uzyskać więcej porad na ten temat, mamy ten artykuł: Jak sprawić, by iTunes rozpoznał iPoda, iPhone’a lub iPada.

Muzyka nie jest odtwarzana w iTunes

Istnieje kilka powodów, dla których muzyka może nie być odtwarzana w iTunes.

Jak autoryzować Maca

Czasami możesz również spróbować odtworzyć utwór, ale zobaczysz komunikat, że Twój komputer nie jest autoryzowany do jego odtwarzania.

Możliwe, że skopiowałeś utwór od kogoś innego i dlatego jest on powiązany z jego kontem Apple (i oczywiście powinieneś dostać jego własną kopię), ale jeśli jesteś właścicielem tej ścieżki, może to oznaczać, że Twój komputer został cofnięty autoryzacji

Aby autoryzować komputer do odtwarzania utworów w iTunes (i wszelkich innych treści zakupionych w iTunes Store, w tym filmów i audiobooków), zacznij od otwarcia iTunes (jeśli nie jest jeszcze otwarty).

 1. Kliknij konto.
 2. Kliknij na autoryzacje i autoryzuj ten komputer.
 3. Wprowadź swój identyfikator Apple ID i hasło.

Jeśli osiągnąłeś limit pięciu komputerów, możesz cofnąć autoryzację wszystkich swoich komputerów w ten sam sposób.

 1. Kliknij konto.
 2. Kliknij na autoryzacje i usuń autoryzację tego komputera.

Co się stanie, jeśli masz stare komputery Mac, których już nie używasz, ale są one podatne na alokację, ponieważ są jeszcze autoryzowane?

 1. Idź do konta>Wyświetl moje konto.
 2. Przewiń w dół i obok opcji Autoryzacje komputera zobaczysz, ile komputerów jest autoryzowanych, oraz przycisk „Wycofać autoryzację wszystkiego”.
 3. Musisz anulować autoryzację wszystkich komputerów, zanim będziesz mógł ponownie autoryzować te, na których chcesz nadal korzystać z iTunes.

Niektóre utwory są wyszarzone w iTunes

Istnieje kilka powodów, dla których utwory mogą być wyszarzone i niemożliwe do odtworzenia w iTunes.

Może tak być, ponieważ uległy uszkodzeniu podczas synchronizowania iPhone’a z komputerem.

Inną możliwością jest używanie Apple Music i jakaś biblioteka muzyczna jest niezsynchronizowana.

 1. Wyloguj się Tunes: kliknij Konto>Wyloguj się.
 2. Zamknij iTunes.
 3. Uruchom iTunes i zaloguj się ponownie do iTunes.

Powiązany problem pojawia się, gdy w iTunes pojawiają się wykrzykniki. W iTunes omówiono sposób usuwania wykrzykników.

Muzyka Apple nie będzie odtwarzana w iTunes

Jeśli subskrybujesz Apple Music, będziesz mógł grać na dowolnym utworze w bibliotece Apple Music.

Czasami, jeśli naprawdę lubisz utwór w Apple Music, możesz go pobrać, aby móc go odtworzyć na komputerze Mac w dowolnym momencie.

Możliwe, że Apple nie ma już uprawnień do odtwarzania tego utworu w Apple Music.

Problemy z dodawaniem muzyki do iTunes

Istnieją różne sposoby dodawania muzyki do iTunes, w tym pobierania ze sklepu iTunes Store.

Jak zgrać dyski CD, jeśli nie masz napędu optycznego

Importowanie muzyki do biblioteki iTunes ze stosu płyt CD na poddaszu może wydawać się świetnym pomysłem.

Ponieważ Apple przestało uruchamiać komputery Mac z napędami optycznymi kilka lat temu, jest to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Jednym ze sposobów jest podłączenie napędu optycznego, takiego jak SuperDrive firmy Apple (więcej informacji na ten temat i kilka alternatywnych rozwiązań tutaj: Najlepsze dyski DVD-R kompatybilne z Macem, które można uzyskać.

Możesz także użyć drugiego komputera Mac lub PC z napędem optycznym, aby zgrać dyski CD i przenieść je do biblioteki iTunes na komputerze Mac, która nie ma dysku.

Jak scalić wiele bibliotek iTunes

Co się stanie, jeśli z biegiem lat skończysz z wieloma bibliotekami iTunes Music rozłożonymi na różnych dyskach twardych i komputerach Mac.

Jednym ze sposobów na to jest ręczne przeciągnięcie i upuszczenie folderów muzycznych do nowszego okna iTunes.

Możesz użyć własnego narzędzia do identyfikacji duplikatów firmy Apple w iTunes, aby zlokalizować ścieżki, ale istnieje oprogramowanie innej firmy, które może znacznie ułatwić proces.

Inną wadą łączenia wielu bibliotek iTunes jest to, że stracisz liczbę odtworzeń, ostatnio odtwarzane daty, oceny i listy odtwarzania.

Jak kupić muzykę, jeśli subskrybujesz Apple Music

Kupowanie muzyki za pośrednictwem sklepu iTunes Music Store jest łatwe, ale nie jest oczywiste, jak to zrobić, jeśli masz subskrypcję Apple Music.

Oczywiście nie musisz kupować utworu, ponieważ możesz po prostu pobrać utwór Apple Music do biblioteki iTunes, ale jeśli chcesz mieć pewność, że go posiadasz, zdecyduj się nie kontynuować subskrypcji Apple Music (lub jeśli muzyka znika z Apple

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy utwór, który chcesz kupić, a zobaczysz menu kontekstowe.
 2. Wybierz Przejdź do>Utwór w iTunes Store.

(To nie działa w iOS, tylko w iTunes).

Więcej informacji na temat iTunes Match i Apple Music znajdziesz tutaj.

Jak odzyskać brakującą muzykę, która zniknęła

Na szczęście, jeśli przypadkowo usunąłeś utwór zakupiony w sklepie iTunes Store, dość łatwo go odzyskać.

Zwykle po wybraniu opcji Usuń z biblioteki znajduje się plik w koszu, dzięki czemu można go dodać z powrotem do biblioteki iTunes.

Jeśli to się nie powiedzie, można ponownie pobrać poprzednie zakupy, nie płacąc za nie.

Jeśli przyczyną usunięcia muzyki z biblioteki przez przypadek jest to, że nie widzisz ostrzeżenia: „Czy na pewno chcesz usunąć wybrany utwór z biblioteki iTunes” może to być spowodowane tym, że w przeszłości zaznaczyłeś ”

W takim przypadku przejdź do Preferencji iTunes>Zaawansowane>Zresetuj wszystkie ostrzeżenia dialogowe>Zresetuj ostrzeżenia.