Poznaj wszystkie gesty i skróty na iPhone X tutaj

0
2241

Od lat dobrze znamy spójny interfejs urządzeń Apple na iOS, ale iPhone X to powiew świeżego powietrza, zarówno pod względem wzornictwa, jak i interaktywności.

  • Przejdź z powrotem do ekranu głównego

Ze względu na wyświetlanie od krawędzi do krawędzi i brak przycisku głównego, nie można już naciskać żadnego klawisza, aby powrócić do ekranu głównego w telefonie iPhone X. Zamiast tego należy przesuń palcem w górę od dołu ekranu, używając

  • Wielozadaniowość to pół-machnięcia Away

Na dowolnym urządzeniu z systemem iOS, z wyjątkiem iPhone’a X, można otworzyć panel wielozadaniowy za pomocą dwukrotnego naciśnięcia przycisku strony głównej z przodu.

  • Łatwo przełączaj się między otwartymi aplikacjami

Jeśli trudno jest nauczyć się gestu wielozadaniowości, możesz także przesunąć w poziomie na nowym prostokątnym pasku u dołu, aby przełączać się między wszystkimi otwartymi aplikacjami.

 

  • Zabijanie aplikacji w tle na iPhone X

Gdy po raz pierwszy użyjesz iPhone’a X, nie będziesz mógł pomylić gestu przesunięcia w górę, ponieważ spowoduje on powrót do ekranu głównego z panelu wielozadaniowego.

Wcześniej dość łatwo było zabijać aplikacje, ponieważ trzeba było otworzyć okno wielozadaniowości i przesunąć w górę, aby zabić niepotrzebne aplikacje na urządzeniu z iOS.

  • Dostęp do Centrum sterowania

Przypuszczam, że największą obawą po przeczytaniu gestu machnięcia, aby powrócić na ekran główny, byłoby otwarcie centrum sterowania.

  • Sprawdzanie powiadomień

Przesuwając w dół z prawej strony wycięcia otwiera centrum sterowania, możesz przesunąć w dół z dowolnego miejsca na górze, aby otworzyć centrum powiadomień.

  • Robienie screenshotów na iPhone X

Wykonanie zrzutu ekranu to kolejna ważna funkcja, której często używamy na naszych iPhone’ach.

  • Aktywuj Siri za pomocą przycisku zasilania

Usunięcie przycisku Home na iPhonie X spowodowało również, że Apple zmapował klucz, którego naciśnięcie ma być długie, aby aktywować Siri.

  • Skrót do dostępu do Apple Pay

Apple iPhone X ułatwia również płacenie za towary i artykuły spożywcze w terminalach płatniczych, udostępniając usługę Apple Pay za pomocą przycisku zasilania.

  • Wyłącz telefon iPhone X.

To kolejna poważna zmiana w flagowym iPhonie firmy Apple, który został wprowadzony, aby nadać Siri większy priorytet.

To pokazuje, że użytkownicy iOS, którzy przełączają się na iPhone X z dowolnego iPhone’a poprzedniej generacji, z pewnością będą musieli poświęcić trochy czasu na poznanie wszystkich możliwości tego urządzenia.