Home Jak? (FAQ) iPhone "Jak" Poprawki dotykowe: co zrobić, jeśli skaner linii papilarnych iPhone / iPad nie...

Poprawki dotykowe: co zrobić, jeśli skaner linii papilarnych iPhone / iPad nie działa

0
1803

Mój skaner linii papilarnych Touch iPhone nie jest pracujący! Nie rozpozna odcisków palców przechowywanych w systemie. Jak mogę zainstalować Touch ID?

Apple iPhone 5 i nowsze wersje oraz iPad Air 2 i nowsze wersje oraz MacBook Pro 2016 wyposażone są w czujnik odcisków palców Touch ID, który umożliwia odcięcie kodu dostępu w Faworyzacja odcisków palców. (Wcześniejsze modele wyposażone są w pierwszą generację Touch ID, iPhone 6 i nowsze wersje, a także w roku 2016 MacBook Pro, oferują szybszy i ogólnie bardziej niezawodny identyfikator Touch Gen drugiego generatora). Jednakże, podobnie jak w przypadku większości technologii, czasami może się nie udać . Poniżej omówimy kroki rozwiązywania problemów, dzięki czemu wiesz, co zrobić, jeśli czujnik linii papilarnych Touch ID nie działa.

Jeśli wcześniej skonfigurowałeś czujnik odcisków palców i działał dobrze, To są szanse, że możemy naprawić wszystko poszło nie tak. Jeśli identyfikator Touch ID nie działa od momentu, gdy iPhone lub iPad zostanie wyjęty z pudełka, warto zamówić spotkanie Genius w sklepie Apple Store, aby zapoznać się z nimi. Możliwe, że komponent jest uszkodzony i musisz wymienić.

Czytaj dalej: Jak korzystać z Touch ID

(!!! 1! W jaki sposób naprawić skaner linii papilarnych, który nie działa: Czyszczenie skanera

Pierwszy port w celu ustalenia odcisku palca nie reagującego Skaner jest czyszczony czujnik Touch ID. Robi to zdjęcie o wysokiej rozdzielczości pod warstwę naskórka skóry, aby odczytać odciski palców i porównać je z odciskami paliczkowymi, które ma w pliku, więc jeśli na przycisku głównym znajduje się brud lub zabrudzenia, prawdopodobieństwo, że Twój iPhone lub iPad będą Masz problemy z potwierdzeniem, że naprawdę jesteś tym, za kogo się wyznajesz.

Możesz wyczyścić przycisk Home z użyciem niestrzępiącej się szmatki (np. Używanej do czyszczenia okularów lub ekranu tabletu).

Więcej informacji na temat działania skanera linii papilarnych Touch ID można znaleźć w artykule Wewnątrz artykułu z oprogramowaniem iPhone 5s Touch ID.

Jak naprawić skaner linii papilarnych, który nie działa: Zaktualizuj iOS (lub MacOS)

Jeśli czyszczenie czujnika nie pomoże, warto sprawdzić, czy system operacyjny iPhone lub iPad jest aktualny. Aby sprawdzić, przejdź do sekcji Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania.

Firma Apple stosuje drobne aktualizacje systemu iOS w celu naprawienia błędów i ulepszeń oprogramowania, a technologia czujników linii papilarnych może stanowić część tych ulepszeń.

Podczas pisania najnowsza aktualizacja iOS to iOS 10.2. (Przeczytaj o iOS 10 tutaj.)

Jeśli rozwiążesz problem z skanerem linii papilarnych Touch ID na komputerze MacBook Pro, warto sprawdzić aktualizacje systemu operacyjnego, ale oczywiście będziesz miał do czynienia z macOS (lub Mac OS X) zamiast iOS. Kliknij logo firmy Apple w prawym górnym rogu ekranu, a następnie About This Mac. Teraz kliknij Aktualizacja oprogramowania.

Jak naprawić skaner linii papilarnych, który nie działa: prawidłowe ustawienie palca

Firma Apple zaleca, aby użytkownicy używali czujnika odcisków palców. Powinieneś też uważać, aby nie dotknąć zbyt szybko lub zbyt mocno nacisnąć i trzymać palec podczas skanowania. (To powinno potrwać tylko sekundę.)

Po tym, jak wiesz, to stanie się drugą naturą. (To zrobił dla nas).

Jak naprawić skaner linii papilarnych, który nie działa: problemy z przypadkami

Okna i pokrywy iPhone i iPad mają wycięcia dla przycisku Home, ale czasami Wycięcie jest dość napięte. Sprawdź, czy jest możliwe, że część materiału przypadkowego blokuje część odcisku palca. Może zajść potrzeba znalezienia alternatywnej sprawy.

Czytaj dalej: Jak korzystać z Slo-Mo: kręć filmy z wolnym ruchem w telefonie iPhone

Skaner linii papilarnych, który nie działa: Uruchomienie odblokowania Touch ID

Pierwszym jest przejście do Ustawienia> Ogólne> Identyfikator dotykowy i hasło> Dotknij ID i upewnij się, że funkcja Odblokowania iPhone jest włączona (będzie to zielone). Jeśli chcesz używać odcisku palca do zakupu w iTunes i App Store, możesz również włączyć iTunes i App Store.

Jak naprawić skaner linii papilarnych Touch ID, który nie działa: Dodaj więcej odcisków palców

Kolejną rzeczą, na którą możesz skorzystać, jest możliwość dodania więcej odcisków palców. Możesz dodać maks. Pięć odcisków palców, a następnie możesz użyć jednego z tych palców, aby odblokować urządzenie (nie określasz domyślnie – każdy jest równie dobry w pracy).

Aby dodać więcej odcisków palców, wybierz Ustawienia> Ogólne> Identyfikator dotykowy i hasło> Dotknij ID. Następnie można dodać nowy odcisk palca, wykonując kroki, jak skonfigurować artykuł z Touch ID.

Jak naprawić skaner linii papilarnych Touch ID, który nie działa: Dodaj odciski palców na zimno

To może wydawać się dziwne, ale zimna pogoda może zmienić odciski palców – tylko niewielką ilość, ale czasem wystarczającą do mylenia skanera linii papilarnych.Skóra może być po prostu wysuszona przez zimne powietrze; Wszyscy jesteśmy zaznajomieni z szorstką, zepsującą się skórą, która jest powszechna o tej porze roku. Ale poszczególne fałdy skóry, które tworzą odcisk palca, mogą być również usztywnione przez niższą temperaturę.

Z tych powodów, jeśli problemy z Touch ID wydają się być szczególnie lub złe, gdy termometr spada, a jeśli Masz odciski palców, aby oszczędzić, często warto ponownie zarejestrować swoje odciski palców na zimno – może tylko dwa kciuki. Wystarczy wprowadzić odciski palców w normalny sposób, ale pamiętaj, aby to robić, gdy pogoda, a najważniejsze palce są zimne.

Jeśli robisz to specjalnie Aby poradzić sobie z zimnem, na przykład prawdopodobnie warto zachować „ciepłe” wersje tych odcisków palców w systemie, więc nadal działa, gdy jesteś w ciepłym domu, na przykład. Podobne wydruki nie powinny ingerować w siebie; Będą to po prostu dwa z opcji, które Touch Touch szuka.

Jak naprawić skaner linii papilarnych, który nie działa: Zresetuj odcisk palca

Jeśli jest określony palec To już zarejestrowane, ale nie działa, możesz go ponownie zarejestrować. Otwórz Ustawienia> Ogólne> Identyfikator dotykowy i hasło> Dotknij ID> Edytuj. Stąd możesz usunąć odcisk palca, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby dodać nowy odcisk palca. Spowoduje to zastąpienie starego wydruku.

Aby wykryć wadliwy odcisk palca, przytrzymaj palec nad skanerem i sprawdź, które z zarejestrowanych odcisków palców nie zostały wyróżnione.

Jak naprawić skaner linii papilarnych Touch ID To nie działa: Oczyść palce

Przycisk Home powinien być czysty, ale nie oznacza to palców.

Apple zaleca, aby wilgoć, płyny, pot, oleje, kawałki Lub suchej skóry mogą wpływać na rozpoznawanie linii papilarnych. Twierdzi również, że ćwiczenia, kąpanie się, pływanie i gotowanie mogą zmniejszyć szanse na uznanie. (Nie zalecamy jednak bez tych czynności).

Jeśli próbujesz wszystkiego z tych rzeczy bezskutecznie, podróż w sklepie Apple Store jest w porządku. Możesz umówić się na spotkanie z programem Apple Genius, wybierając ten link.