Polityka zwrotów Apple: Jak wymieniać niechciane prezenty Apple

0
676

Wszyscy kochamy prezenty, ale czasami można podarować prezent, który albo nie odpowiada naszym potrzebom, albo jest kopią tego, który już posiadamy, albo jest niechciany z wielu innych powodów. Jeśli tak jest i otrzymałeś produkt Apple, który chcesz zwrócić, oto jak to zrobić.

Co mogę zwrócić?

Apple z przyjemnością wymieni lub zwróci wszelkie zakupy dokonane w swoich sklepach stacjonarnych lub online bez potrzeby z innego powodu niż decyzja, że ​​tego nie chcesz, wystarczy, że zainicjujesz zwrot w ciągu 14 dni od zakupu (chyba że Obowiązuje Świąteczna Polityka zwrotów – w takim przypadku masz czas do 8 stycznia na rozpoczęcie zwrotu).

Oczywiście, jeśli produkt jest wadliwy, to inna sprawa, ponieważ będzie on objęty normalną polityką zwrotu wadliwych towarów, więc będziesz musiał go zwrócić dłużej.

Jest jednak jeden zasadniczy wyjątek… Jeśli produkt jest wygrawerowany, możesz nie być w stanie go wymienić lub otrzymać zwrotu pieniędzy.

Czy mogę zwrócić grawerowane produkty do Apple?

Jeśli zakupiony produkt lub otrzymany prezent został spersonalizowany, na przykład grawerowany iPad, opcje zwrotu Apple nie są takie same – ponieważ został wygrawerowany, urządzenia nie będzie można sprzedać innemu klientowi.

Jak podaje Apple na amerykańskiej stronie internetowej: „Jedynymi wyjątkami w zakresie wymiany są spersonalizowane przedmioty (takie jak grawerowany iPhone, iPad lub AirPods) i komputery Mac, które zostały skonfigurowane na zamówienie. Te przedmioty nie mogą być wymieniane w sklepie; można je tylko zwrócić a zwrot zostanie dokonany przy użyciu metody płatności użytej przy zamówieniu (zgodnie z wytycznymi zawartymi w naszych Standardowych zasadach zwrotów).”

Sformułowanie na brytyjskiej stronie internetowej jest nieco inne. „Spersonalizowane przedmioty i niestandardowo skonfigurowane komputery Mac mogą nie kwalifikować się do wymiany w sklepie Apple Store”.

W USA wydaje się, że można zwrócić spersonalizowane produkty i otrzymać zwrot pieniędzy. W Wielkiej Brytanii sprawa wygląda o wiele bardziej mętnie, co wskazuje, że możesz nie kwalifikować się do wymiany i nie wspominając o zwrocie pieniędzy.

Polityka zwrotów świątecznych

Ze względu na szalony charakter okresu Bożego Narodzenia i ludzi kupujących dla siebie wiele prezentów, Apple oferuje wydłużony okres zwrotu zakupów.

Najlepsze oferty na Czarny piątek

Tylko najlepsze oferty na najlepsze produkty wybrane przez naszych doświadczonych redaktorów

Oferta Adobe Creative Cloud na Czarny Piątek — 1 rok

Od: Adobe

Było: 596,33 GBP z góry lub 49,94 GBP za miesiąc

Teraz: 362,21 GBP z góry lub 30,34 GBP miesięcznie (do 234,12 GBP zniżki)

Zobacz ofertę

Apple AirPods z etui ładującym (przewodowe)

Od: Amazonka

Było: 119 £

Teraz: 99 GBP (20 GBP zniżki)

Zobacz ofertę

Apple iPad mini (2021, 6. generacja)

Od: Amazonka

Było: 479 £

Teraz: 459 GBP (20 GBP zniżki)

Zobacz ofertę

Klawiatura Apple Magic z klawiaturą numeryczną

Od: Amazonka

Było: 149

Teraz: 75 GBP (74 GBP zniżki)

Zobacz ofertę

Apple iPad Pro 11in (2021, M1, 2TB) – Wi-Fi + Komórkowy

Od: Amazonka

Było: 1899 £

Teraz: 1399 GBP (500 GBP zniżki)

Zobacz ofertę

Apple iPad Pro 11 cali (2021, M1, 256 GB)

Od: Amazonka

Było: 849 £

Teraz: 799 GBP (50 GBP zniżki)

Zobacz ofertę

Apple Magic Mouse 2

Od: Sklep Smartfone

Było: 79

Teraz: 59 GBP (20 GBP zniżki)

Zobacz ofertę

Apple 16-calowy MacBook Pro, M1 Pro, 10-rdzeniowy procesor/16-rdzeniowy procesor graficzny, 2021

Od: KRCS

Było: 2399 £

Teraz: 2159,10 GBP (239,90 GBP zniżki)

Zobacz ofertę

Apple iPhone 13 z darmowymi AirPods

Od: Dziewica

Teraz: od 34 GBP miesięcznie

Zobacz ofertę

Apple AirPods Pro z etui ładującym MagSafe

Od: Amazonka

Było: 239 £

Teraz: 199 GBP (40 GBP zniżki)

Zobacz ofertę

<>

Najlepsze oferty na Czarny piątek

Tylko najlepsze oferty na najlepsze produkty wybrane przez naszych doświadczonych redaktorów

Apple AirPods Pro

Od: Walmart

Było: 249

Teraz: 197 USD (52 USD zniżki)

Zobacz ofertę

Apple 11-calowy iPad Pro (M1, Wi-Fi, 128 GB)

Od: Amazon US

Było: 1099 USD

Teraz: 999 $ 100 $ zniżki

Zobacz ofertę

Apple Watch Series 5 (44 mm, komórkowy) – stal nierdzewna

Od: Amazon US

Było: 749 USD

Teraz: 459 USD (290 USD zniżki)

Zobacz ofertę

Apple 13-calowy MacBook Pro, czterordzeniowy 2,0 GHz, 512 GB (2020)

Od: Best Buy

Było: 1799 $

Teraz: 1299 USD (500 USD zniżki)

Zobacz ofertę

Apple Watch Series 5 (GPS + Cellular, Aluminium) — 44 mm

Od: Best Buy

Było: 529 USD

Teraz: 290,99 USD (238,01 USD zniżki)

Zobacz ofertę

Apple MacBook Air, M1, 8-rdzeniowy procesor, 7-rdzeniowy procesor graficzny, 256 GB (2020)

Od: B&H Photo Video

Było: 999 USD

Teraz: 899 $ (100 $ zniżki)

Zobacz ofertę

Apple iPhone 13 Pro

Od: T-Mobile

Było: 999 USD

Zobacz ofertę

Apple 27-calowy iMac, sześciordzeniowy Intel 3,1 GHz, 10. generacji, 256 GB SSD (2020)

Od: Walmart

Było: 1799 $

Teraz: 1699 $ (100 $ zniżki)

Zobacz ofertę

Apple MacBook Air, M1, 8-rdzeniowy procesor, 8-rdzeniowy procesor graficzny, 512 GB (2020)

Od: Walmart

Było: 1 299 $

Teraz: 1249 USD (50 USD zniżki)

Zobacz ofertę

Apple iPhone 12 Mini (64 GB)

Od: Walmart

Było: 729 USD

Teraz: 499 USD (230 USD zniżki)

Zobacz ofertę

<>

Produkty zakupione w sklepie Apple Online Store otrzymane między 1 listopada 2021 a 25 grudnia 2021 mogą zostać zwrócone do 8 stycznia 2022. Muszą one odpowiadać normalnym warunkom wymienionym powyżej, ale dodatkowy czas ułatwia zakup prezentu dla kogoś, kto jest bezpieczny w te święta, wiedząc, że może on zwrócić go na początku nowego roku.

Czy mogę zwrócić produkty bez paragonu?

Jeśli produkt zostanie Ci podarowany, możliwe, że nie otrzymasz paragonu, a osoba, która go kupiła, może nie być w stanie zainicjować zwrotu. W takim razie co możesz zrobić?

Jeśli przedmiot został zakupiony w sklepie internetowym Apple, będziesz mógł odwiedzić tę stronę (Wielka Brytania) lub Stany Zjednoczone i wprowadzić numer seryjny, aby dowiedzieć się, czy możesz go zwrócić. Jeśli można go zwrócić, możesz wybrać, czy go wziąć. do Apple Store lub będziesz musiał wysłać go do Apple.

Zwrot zostanie dokonany w formie karty upominkowej Apple Store. Kartę podarunkową należy otrzymać w ciągu 48 godzin od otrzymania przez Apple zwracanego produktu.

Zwracanie produktów zakupionych w internetowym sklepie Apple Store

Jeśli zamówiłeś produkt przez Internet, masz 14 dni na zgłoszenie chęci zwrotu i kolejne 14 dni na faktyczny zwrot. (Trochę dłużej, jeśli przedmiotowy produkt był prezentem świątecznym – Apple rozszerza politykę zwrotów o tę porę roku).

Aby zainicjować zwrot, musisz najpierw przejść do witryny Stan zamówienia firmy Apple i zalogować się za pomocą danych konta. Jeśli zwracasz niechciany produkt, musisz poprosić osobę, która go kupiła, o przejście do witryny Stan zamówienia firmy Apple i zalogowanie się na swoje konto.

Po zalogowaniu się (lub oni) znajdziesz listę zakupionych produktów Apple oraz opcję rozpoczęcia procesu zwrotu.

Ty (lub oni) będziesz potrzebować:

  • Twój numer zamówienia internetowego.
  • Pełny adres, pod którym Apple może odebrać towar.
  • Numer telefonu kontaktowego.

Po zgłoszeniu zamiaru zwrotu przedmiotu przed upływem 14 dni od zakupu, pozostaje 14 dni na zorganizowanie odbioru lub oddanie przedmiotu w jednym z punktów odbioru Apple. Są one rozproszone po całym kraju i zwykle przybierają formę kiosków lub lokalnych supermarketów.

Po uzgodnieniu zwrotu będą mogli wydrukować etykietę adresową i umieścić ją na pudełku. Odbiory będą obsługiwane przez kuriera, zazwyczaj UPS w Wielkiej Brytanii, który umożliwia zaplanowanie czterogodzinnego okna, w którym produkt zostanie odebrany.

Alternatywnie, przedmioty nadawane w Punkcie odbioru muszą zostać zdeponowane w ciągu pięciu dni od rozpoczęcia procesu zwrotu.

Jeśli wolisz z kimś porozmawiać, zamiast polegać na portalu internetowym, możesz skontaktować się z obsługą klienta Apple Store, która zorganizuje zwrot. Pamiętaj tylko, aby mieć pod ręką numer zamówienia internetowego.

Apple twierdzi, że po bezpiecznym dotarciu towaru do magazynu, zwrot zostanie wydany w ciągu 5-7 dni.

Zwracanie produktów do Apple Store

Jeśli chcesz zwrócić urządzenie zakupione w jednym z fizycznych sklepów detalicznych Apple, wraz z produktem musisz również przynieść oryginalny paragon, opakowanie i dołączone akcesoria. Należy to zrobić w ciągu 14 dni od zakupu i jest rzeczą oczywistą, że produkty muszą być w nienaruszonym stanie.

Chociaż Apple jest firmą globalną, produkty można zwracać tylko w sklepach w kraju, w którym zostały zakupione.

Jeśli ktoś inny zapłacił za produkt kartą kredytową lub debetową, będzie musiał Ci towarzyszyć, ponieważ zwrot pieniędzy może zostać dokonany tylko na kartę, która została pierwotnie obciążona. Wymiany należą do tej samej kategorii, więc osoba nadal będzie musiała odbyć podróż.

W przypadku chęci wybrania innego koloru tego samego urządzenia lub przejścia na opcję przechowywania o większej pojemności, zalecamy skontaktowanie się z lokalnym sklepem i omówienie tego z personelem, ponieważ mogą być w stanie coś zorganizować dla Was.

Aby znaleźć dane kontaktowe dla różnych oddziałów, spójrz na listę sklepów detalicznych Apple.

Oprogramowanie, pamięć i inne nośniki są nieco inne, ponieważ możesz otrzymać zwrot pieniędzy tylko wtedy, gdy pudełko pozostanie nieotwarte. W przeciwnym razie Apple zaoferuje Ci wymianę na inną jednostkę tego samego produktu.

Aby uzyskać pomysły na temat tego, co jest na szczycie listy życzeń większości ludzi, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po najlepszym zakupie iPada, przewodnikiem po najlepszym zakupie iPhone’a i przewodnikiem po najlepszym zakupie komputera Mac.