Oprogramowanie HomePod: jak zaktualizować i uzyskać nowe funkcje

0
323

Apple ogłosiło kilka nowych funkcji, które pojawią się na HomePod podczas imprezy WWDC w czerwcu 2019 r., I wreszcie dotarły na HomePod 28 października dzięki aktualizacji iOS 13 na iPhonie.

Niestety, z powodu problemów niektórych osób z aktualizacją, Apple wkrótce wycofało aktualizację iOS 13.2.

Jeśli już zaktualizowałeś iPhone’a i HomePod, nie powinieneś napotykać żadnych problemów – dopóki nie zresetujesz HomePod ani go nie usuniesz z aplikacji Home. Jeśli to zrobisz, może być konieczne zabranie urządzenia HomePod do Apple w celu naprawy! Więcej o poniższych kwestiach.

Po ponownym wydaniu aktualizacji oprogramowania wystarczy zaktualizować urządzenie HomePod, aby uzyskać nowe funkcje, takie jak wykrywanie głosu, funkcje przekazywania i inne, a także zaktualizować iPhone’a do iOS 12.3. Poniżej wyjaśnimy, jak zaktualizować swój HomePod.

Data wydania nowego oprogramowania HomePod

Wersja 13 oprogramowania HomePod pojawiła się wraz z iOS 13.2 28 października 2019 r. Spodziewano się, że pojawi się wraz z iOS 13 19 września 2019 r., Ale Apple odrzuciło wiele nowych funkcji, które zostały obiecane dla jego inteligentnego głośnika.

Jednak, jak wspomniano powyżej, aktualizacja ta została wycofana wkrótce po jej wydaniu po tym, jak niektórzy zauważyli, że HomePods nie uruchomiły się po zresetowaniu. Apple ostrzega teraz, że HomePod z oprogramowaniem iOS 13.2 nie powinien być resetowany, zgodnie z tym dokumentem wsparcia.

Oczekujemy, że aktualizacja iOS 13.2 zostanie ponownie wydana przed początkiem listopada.

Kilka nowych funkcji HomePod pojawiło się już 30 września, w tym dodanie różnych internetowych stacji radiowych – możesz teraz zapytać Siri: „Play Heart FM”, aby usłyszeć na przykład tę stację radiową.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zainstalować watchOS 8 na Apple Watch

Mamy również osobny artykuł, który opisuje, co robi HomePod – i nowe funkcje, które pojawią się w HomePod. Aby uzyskać więcej informacji na temat korzystania z HomePod, przeczytaj: Jak korzystać z HomePod i Porady HomePod

Jak zaktualizować oprogramowanie HomePod

You HomePod może aktualizować swoje oprogramowanie automatycznie, ale jeśli zastanawiasz się, czy istnieje aktualizacja, którą przegapiłeś, sprawdź następujące kroki.

Aktualizacja HomePod jest możliwa za pośrednictwem aplikacji na iPhone’a, więc najpierw musisz upewnić się, że oprogramowanie na iPhonie jest aktualne.

Aby sprawdzić, czy oprogramowanie w telefonie iPhone jest aktualne, wybierz Ustawienia> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania. Twój iPhone sprawdzi dostępność aktualizacji i zobaczysz komunikat, że Twój iPhone jest aktualny, lub taki, który wskazuje, że istnieje oprogramowanie do zainstalowania.

Jeśli potrzebujesz zaktualizować oprogramowanie iPhone’a, śmiało. Aby uzyskać więcej porad na temat aktualizacji iPhone’a, przeczytaj: Jak zaktualizować oprogramowanie iPhone’a.

Po zainstalowaniu oprogramowania na iPhonie wszystko jest gotowe do aktualizacji HomePod.

 1. Przejdź do aplikacji Home na iPhonie (jeśli jej nie widzisz, przesuń palcem w dół po iPhonie i zacznij pisać Home).
 2. Jeśli pojawi się aktualizacja, zobaczysz informację, że aktualizacja jest dostępna.
 3. Jeśli nie widzisz wiadomości, dotknij ikony Dom w lewym górnym rogu.
 4. Przewiń stronę w dół, aby zidentyfikować oprogramowanie aktualnie zainstalowane na HomePod. Jeśli dostępna jest aktualizacja, kliknij Szczegóły.
 5. Kliknij Pobierz i zainstaluj
 6. Zgadzam się na warunki
 7. Aktualizacja zostanie pobrana
 8. Możesz tutaj wybrać opcję Instaluj aktualizacje automatycznie, dotykając suwaka, aby był zielony.
 9. Kliknij HomePod w Ulubionych akcesoriach
 10. Kliknij Szczegóły

Jeśli nie widzisz informacji o dostępności aktualizacji, przejdź do Szczegóły jak wyżej i przewiń w dół do Wersji i sprawdź, która wersja jest na liście.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Polityka zwrotów Apple: Jak wymieniać niechciane prezenty Apple

Możliwe, że aktualizacja nastąpi automatycznie.

Jak ustawić HomePod na automatyczną aktualizację

Jeśli chcesz, aby aktualizacje HomePod następowały automatycznie w przyszłości, oto jak to skonfigurować.

 1. Otwórz aplikację Home.
 2. Kliknij ikonę domu (lewy górny róg)
 3. Przewiń w dół do Aktualizacji oprogramowania, kliknij na nią
 4. Przesuń suwak obok opcji Zainstaluj aktualizacje automatycznie na zielony

Jakie jest najnowsze oprogramowanie dla HomePod?

Wersja 13 oprogramowania HomePod pojawiła się 28 października 2019 r. (Choć wkrótce potem została wycofana). Ta nowa wersja oprogramowania HomePod obejmuje obsługę wielu użytkowników, dzięki nowej funkcji rozpoznawania głosu przez HomePod. Kolejna nowa funkcja oznacza, że ​​możesz „przekazać” muzykę odtwarzaną z iPhone’a na HomePod po prostu zbliżając telefon do głośnika.

Jedna nowa funkcja pojawiła się wcześniej w październiku – teraz można poprosić Siri o odtwarzanie stacji radiowej za pośrednictwem HomePod, zamiast przesyłać ją strumieniowo przez iPhone’a. Ta funkcja jest obsługiwana przez TuneIn Radio.

W 2018 roku aktualizacja oprogramowania HomePod pozwoliła użytkownikom nawiązywać połączenia telefoniczne za pośrednictwem HomePod bez użycia iPhone’a. Pozwala także użytkownikom „pingować” zagubionego iPhone’a, wyszukiwać utwory według ich tekstów i konfigurować wiele timerów.

Wersja 1.4 oprogramowania HomePod, które stało się dostępne 29 maja 2018 r., Dodała dźwięk stereo i możliwości obsługi wielu pomieszczeń wraz z dostępem do kalendarzy.

HomePod 11.3, wydany 29 marca 2018 r., Dodał ogólne ulepszenia dotyczące stabilności i jakości. Możesz dowiedzieć się o nowych funkcjach w nowej wersji oprogramowania HomePod tutaj.

Przeczytaj naszą recenzję HomePod i dowiedz się o przyszłości HomePod i pogłoskach, że wkrótce pojawi się mini HomePod.