Opcje naprawy pękniętych ekranów iPhone’a

0
489

Ostatnia aktualizacja: 5 sierpnia 2014 r

Bez względu na to, jak bardzo staramy się być, od czasu do czasu wszyscy upuszczają iPhone’a lub iPoda.

Jeśli masz do czynienia z pękniętym ekranem, który jest tak uszkodzony, że trudno go używać, masz kilka opcji jego naprawy.

Jeśli Twój iPhone nie jest objęty gwarancją

Niestety, standardowa gwarancja dostarczana wraz z iPhonem nie obejmuje przypadkowych uszkodzeń (dotyczy to w zasadzie elektroniki użytkowej), co oznacza, że ​​pęknięty ekran nie jest czymś, co można naprawić za darmo.

Jednym z kluczowych warunków gwarancji na iPhone’a jest to, że jeśli iPhone zostanie otwarty przez kogoś innego niż autoryzowany przez Apple, cała gwarancja zostanie automatycznie anulowana.

Tak więc, jeśli potrzebujesz naprawy, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzenie, czy Twój iPhone jest nadal objęty gwarancją.

Jedną z miłych premii za to, że Apple naprawił telefon jest to, że od sierpnia 2014 r. Sklepy Apple mogą zastępować ekrany bez konieczności wysyłania telefonu do serwisu, dzięki czemu z powrotem będziesz korzystać z telefonu w mgnieniu oka.

Jeśli masz AppleCare

Sytuacja jest dość podobna w przypadku zakupu przedłużonej gwarancji AppleCare.

W przeciwieństwie do standardowej gwarancji na urządzenie AppleCare AppleCare obejmuje nawet 2 przypadki przypadkowego uszkodzenia, z opłatą za każdą naprawę.

Jeśli masz ubezpieczenie iPhone’a

Jeśli kupiłeś ubezpieczenie na iPhone’a za pośrednictwem firmy telefonicznej lub na własną rękę, powinieneś skontaktować się z firmą ubezpieczeniową, aby zrozumieć zasady dotyczące naprawy ekranu.

Jeśli jednak masz ubezpieczenie na iPhone’a, upewnij się, że wszystkie fakty i opłaty zostały opłacone przed przystąpieniem do korzystania z ubezpieczenia, ponieważ wiele osób narzeka na złe doświadczenia związane z korzystaniem z ubezpieczenia.

Jeśli Twój iPhone nie jest objęty gwarancją

Jeśli nie masz gwarancji lub ubezpieczenia, masz więcej opcji.

Warto korzystać ze sklepu, który ma doświadczenie z naprawą iPhone’a i ma dobrą reputację.

Jeśli kwalifikujesz się do ulepszenia

Jeśli masz iPhone’a dłużej niż dwa lata lub rozważasz przejście na nową firmę telefoniczną, prawdopodobnie kwalifikujesz się do zniżki na jeden z nowych modeli.

Jeśli dokonasz aktualizacji, sprawdź firmy, które kupują używane iPhone’y.

Jak zapobiegać uszkodzeniom ekranu w przyszłości

Nie ma żadnego niezawodnego rozwiązania zapobiegającego uszkodzeniom ekranów.

  • Przypadek – niektóre przypadki oferują ochronę ekranu, inne nie.
  • Ochraniacze ekranu – Te cienkie, plastikowe nakładki zwykle chronią ekran przed zadrapaniami lub uderzeniami, ale mogą oferować dodatkową ochronę przed pęknięciami.
  • AppleCare – W przypadku następnego telefonu rozważ zakup AppleCare (jeśli nie byłeś w przeszłości).