Ograniczenia kopiowania dla utworów chronionych DRM iTunes

0
1125

Sklep iTunes Store nie stosuje już ochrony przed kopiowaniem DRM w przypadku utworów i albumów, które kupujesz.

W tym artykule dowiedz się, jakie są ograniczenia dotyczące kopiowania w przypadku cyfrowej muzyki zaszyfrowanej za pomocą systemu FairPlay firmy Apple.

Przewodnik ten krótko omawia niektóre sposoby, w jakie możesz uwolnić swoje piosenki od ograniczeń nałożonych na nich przez DRM.

Ograniczenia nałożone przez FairPlay DRM firmy Apple

Jeśli kupiłeś utwory ze sklepu iTunes Store przed 2009 r., Istnieje duża szansa, że ​​są one chronione przed kopiowaniem przez system FairPlay DRM firmy Apple.

  • Ograniczona przenośna zgodność sprzętu: obecnie, jeśli kupujesz utwory i albumy ze sklepu iTunes Store, pobierane pliki będą w formacie iTunes Plus.
  • Ograniczona liczba komputerów: w przeciwieństwie do piosenek bez DRM, które można odtwarzać na nieograniczonej liczbie komputerów, utwory zaszyfrowane FairPlay można odtwarzać tylko na maksymalnie 5 autoryzowanych komputerach.
  • iTunes to jedyne oprogramowanie Media Player, którego możesz używać: FairPlay DRM przywiązuje Cię do iTunes.
  • Limit nagrywania listy odtwarzania: Jeśli dodasz utwory chronione mechanizmem DRM do listy odtwarzania iTunes, zostanie nałożony limit liczby nagrań na płytę CD.

    Sposoby na uwolnienie twoich utworów iTunes z DRM

    • iTunes Dopasuj usługę opartą na iCloud firmy Apple to dobry sposób na legalne usunięcie DRM ze starych utworów i jednoczesne ich uaktualnienie.
    • Narzędzia do usuwania DRM Bezpośrednie usuwanie DRM jest sprzeczne z prawem autorskim, ale większość narzędzi do usuwania kopii zabezpiecza to przez użycie techniki 'analogowego otworu ’.