Oglądanie filmów i wideo na iPhonie

0
598

Wraz z wprowadzeniem iPhone’a 6 i 6 Plus Apple zwiększyło rozmiary ekranów w telefonach do 4,7 i 5,5 cala, co znacznie ułatwiło oglądanie filmów i wideo na iPhonie.

Lokalizowanie filmów i programów telewizyjnych

Telefon iPhone jest dostarczany z aplikacją Wideo, w której znajdziesz wszystkie filmy lub programy telewizyjne, które umieścisz na urządzeniu.

Możesz kopiować filmy i programy telewizyjne z komputera na iPhone’a, synchronizując je z iTunes lub pobrać bezpośrednio na telefon: Wystarczy dotknąć aplikacji iTunes Store i wybrać kartę Filmy.

W przypadku wypożyczania filmów z iTunes Store masz 30 dni na rozpoczęcie oglądania filmu, zanim wygaśnie i zniknie z iPhone’a.

Aplikacja wideo

Gdy zaczniesz oglądać swój film lub program telewizyjny w aplikacji Wideo na iPhonie, ekran automatycznie zmieni się w orientację poziomą, aby zapewnić najlepszy obraz wideo, replikując poziomy format nowoczesnych telewizorów.

Dostępne są opcje kontroli głośności i szybkiego przekazywania oraz opcje napisów kodowanych.

Wideo wygląda i brzmi świetnie na iPhonie.

Inne źródła wideo na iPhone

Aplikacja Wideo to nie jedyne miejsce, w którym można znaleźć filmy na iPhonie.

Apple oferuje kilka darmowych aplikacji, które obsługują wideo: iMovie i Trailers.

Najlepsze do podróży

Sytuacja najbardziej odpowiednia do oglądania wideo na iPhonie to podróż.

Skurcze rąk trzymających iPhone’a?

Trzymanie iPhone’a w dłoni wystarczająco długo, aby obejrzeć pełny program telewizyjny lub film, może być trochę podatne.

Niektóre obudowy iPhone’a zawierają wbudowane podstawki, ale jeśli oglądasz film lub program telewizyjny na iPhonie, prawdopodobnie nie masz do czynienia z usługą typu flat.