Nowe oprogramowanie Apple nagra Twoją rozgrywkę

0
25

Wraz z iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey, Apple planuje wprowadzić innowację skierowaną do graczy. Jeśli używasz PlayStation 4 lub Xbox One, znasz już podobną funkcję: konsola stale nagrywa wideo z twojej gry, które możesz zapisać i udostępnić znajomym. Do nagrywania nie trzeba nawet naciskać przycisku start.

Wygląda na to, że Apple chce wprowadzić podobną funkcję w nadchodzących wersjach swoich systemów operacyjnych. Jednak czas nagrywania z Apple jest ograniczony do 15 sekund. Gracze muszą więc dość szybko zdecydować, czy właśnie podjęta w grze akcja jest warta rejestrowania.

Jak nagrywać rozgrywkę

Jeśli chcesz zachować nagranie, naciśnij krótko przycisk Share/Create na obsługiwanym kontrolerze, takim jak Xbox Series X/S lub Playstation 5.

Apple opisuje samą funkcję jako „fantastyczny sposób na uchwycenie ostatniej walki z bossem, fantastyczne combo lub żenującą akcję” na ruchomych obrazach.

Funkcja będzie wymagała nowych systemów operacyjnych iOS 15, iPadOS 15 i macOS Monterey – wszystkie z nich mają pojawić się jesienią. Jeśli nie możesz się doczekać, istnieje możliwość pobrania wersji beta. Wersja beta dla programistów jest już dostępna, a publiczna wersja beta będzie dostępna wkrótce. Przeczytaj: Jak dołączyć do programu beta firmy Apple.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zdobyć iOS 15

Zastanawiasz się, co Apple ma do zaoferowania w grach? Przeczytaj: Najlepsze gry Apple Arcade i Najlepsze gry na komputery Mac.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się na Macwelt. Tłumaczenie Karen Haslam.