No Excuses: 7 darmowych aplikacji do tworzenia kopii zapasowych na komputerach Mac

0
619

Regularne tworzenie kopii zapasowych danych powinno znajdować się na szczycie listy zadań każdego użytkownika Maca (również użytkownicy systemu Windows).

Jeśli jeszcze nie skonfigurowałeś procedury tworzenia kopii zapasowych, aby zabezpieczyć swoje dane, ta lista darmowych aplikacji do tworzenia kopii zapasowych na komputer Mac pomoże Ci rozpocząć pracę.

Słowo o wolnym;

Jeśli obecnie nie korzystasz z aplikacji do tworzenia kopii zapasowych, zdecydowanie zalecamy wypróbowanie jednej z tych aplikacji do tworzenia kopii zapasowych na komputerach Mac.

Wehikuł czasu

Program Time Machine, który jest dołączony do systemu OS X 10.5 (Leopard) i nowszych, jest preferowaną aplikacją do tworzenia kopii zapasowych dla wielu użytkowników komputerów Mac.

Mimo że oferuje wiele atrakcyjnych funkcji, Time Machine nie jest doskonały.

Strona internetowa Time Machine

Konfigurowanie Time Machine Więcej »

SuperDuper

Zdjęcie wykonane dzięki uprzejmości Coyote Moon, Inc.

SuperDuper to aplikacja do tworzenia kopii zapasowych, która obsługuje tradycyjne, pełne i przyrostowe metody tworzenia kopii zapasowych, do których wielu z nas jest przyzwyczajona, ale może także tworzyć rozruchowe klony z dysku startowego.

Podstawowe funkcje SuperDuper (tworzenie klonów i kopii zapasowych) są bezpłatne.

Witryna SuperDuper

Time Machine i SuperDuper Ułatwiają tworzenie kopii zapasowych Więcej »

Carbon Copy Cloner

Zdjęcie wykonane dzięki uprzejmości Coyote Moon, Inc.

Carbon Copy Cloner jest dziadkiem oprogramowania do klonowania komputerów Mac.

Carbon Copy Cloner jest szeroko wykorzystywany do tworzenia bootowalnych klonów, ale może również tworzyć pełne i przyrostowe kopie zapasowe, planować zadania i tworzyć kopie zapasowe do dowolnego udziału sieciowego, który twój Mac może zamontować na swoim pulpicie.

Strona Carbon Copy Cloner Więcej »

Uzyskaj kopię zapasową

Zdjęcie wykonane dzięki uprzejmości Coyote Moon, Inc.

Uzyskaj kopię zapasową z oprogramowania BeLight jest dostępna w wersji bezpłatnej i płatnej (pro).

Jedna rzecz do zapamiętania: aplikacja Get Backup jest dostępna zarówno w sklepie Mac App Store, jak i na stronie internetowej BeLight Software.

Guru kopii zapasowej Mac

Dzięki uprzejmości MacDaddy

Mac Backup Guru to kolejna aplikacja do tworzenia kopii zapasowych, która specjalizuje się w klonowaniu, czyli tworzeniu dokładnej kopii wybranego dysku.

Oczywiście, na dzisiejszym rynku kopii zapasowych klonowanie dysku nie jest niczym nowym, a większość narzędzi do tworzenia kopii zapasowych może wykonywać tę usługę.

Posiada również pełny system planowania, dzięki czemu można zautomatyzować tworzenie kopii zapasowych.

CrashPlan

Zdjęcie wykonane dzięki uprzejmości Coyote Moon, Inc.

CrashPlan to przede wszystkim zewnętrzna aplikacja do tworzenia kopii zapasowych, która wykorzystuje chmurę do przechowywania, jednak dostępna jest bezpłatna wersja CrashPlan, która pozwala na tworzenie własnej chmury lokalnej.

Możesz wyznaczyć dowolny komputer Mac, Windows lub Linux w sieci jako miejsce docelowe.

Darmowa wersja CrashPlan obsługuje pełne i przyrostowe kopie zapasowe, szyfrowanie plików (dobry pomysł, jeśli tworzysz kopie zapasowe na komputerze, którego nie kontrolujesz), uruchamia automatyczne tworzenie kopii zapasowych według harmonogramu dnia i możliwość tworzenia kopii zapasowych

Prowadzę

Dzięki uprzejmości firmy IDrive, Inc.

IDrive to kolejna usługa kopii zapasowej online, którą można używać z komputerem Mac.

IDrive oferuje bezpłatny podstawowy poziom, pozwalający na tworzenie kopii zapasowych do 5 GB danych z dowolnego urządzenia.

iDrive oferuje nieco więcej możliwości niż podstawowe usługi kopii zapasowych, umożliwia synchronizację plików między urządzeniami, a pliki można oznaczyć do udostępniania za pomocą bezpłatnej aplikacji IDrive.