Niedrogie, ale wydajne rozwiązania do animacji na komputery Mac

0
430

Niezależnie od tego, czy szukasz oprogramowania do animacji, które pozwoli Ci się uczyć bez obciążania Cię fortuną, te aplikacje dla systemów Mac i Windows są doskonałą opcją do rozważenia.

01 z 05

Toon Boom Harmony

Toon Boom Harmony, wcześniej znany jako Toon Boom Express, występuje na trzech poziomach pakietów oprogramowania:

  • Harmony Essentials to pakiet do nauki z podstawowymi narzędziami do malowania, rysowania i animacji dla uczniów i osób uczących się samodzielnie.
  • Harmony Advanced to większy pakiet przeznaczony dla kreatywnych freelancerów, a nawet studiów animacji.
  • Harmony Premium to najwyższej klasy profesjonalny pakiet dla studentów, freelancerów i szkół.

Poziom harmonii Essentials został zaprojektowany specjalnie dla animatorów początkujących lub hobbystów i jest skalowalną wersją pakietów oprogramowania wyższego poziomu.

Toon Boom stał się stałym elementem branży animacji.

02 z 05

Moho 2D Animation Studio

SmithMicro Moho 2D Animation Software (wcześniej zwane Anime Studio) to kolejne tanie rozwiązanie do animacji 2D dla komputerów Mac i Windows.

Istnieją dwie wersje oprogramowania: Moho Professional i Moho Debiut.

Moho Debiut jest podstawowym, ale potężnym oprogramowaniem do animacji, które jest odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, według SmithMicro.

Moho Professional to bardziej zaawansowane oprogramowanie dla artystów i profesjonalistów (i ma proporcjonalnie wyższą cenę) z mnóstwem narzędzi usprawniających proces animacji, w tym nowe funkcje, takie jak uchwyty Beziera, rozmycie ruchu i narzędzia wypaczania, które umożliwiają kształtowanie

03 z 05

Cheetah3D

Z przodu modelowania 3D i animacji, Cheetah3D nosi uproszczone podobieństwo do 3D Studio Max.

Cheetah3D można bezpłatnie pobrać i używać, dzięki czemu świetnie nadaje się do zabawy, poznawania i uczenia się – ale jeśli chcesz zapisać swoje pliki, musisz go kupić.

04 z 05

Kinemac

Chociaż jest to trochę droższe, Kinemac dostarcza do komputera Mac solidny pakiet 3D z funkcjami pozwalającymi na precyzyjną kontrolę klatek kluczowych i realistyczną animację.

05 z 05

Kwestia kłopotliwa

Poser i Poser Pro mają nieco wyższą cenę niż kilka aplikacji z tej listy, ale wielu użytkowników powie, że jest to warte swojej ceny, po prostu dla łatwości tworzenia własnych światów 3D i ludzi w ciągu kilku minut.

Poser oferuje pełny zestaw dostosowywanych modeli, które możesz dowolnie modyfikować, a program jest popularny wśród osób, które chcą tworzyć łatwe, zabawne projekty i animacje, ale nie wiedzą zbyt wiele o oprogramowaniu do animacji.