Nawigacja samochodowa GPS Za pomocą iPada Mini

0
1539

Jak tylko ogłoszono Apple iPad Mini, rozpoznałem, że może to być idealne urządzenie do nawigacji GPS w samochodzie i do innych celów, a ja chciałem przetestować to na drodze.

Montowanie

Mini wydawało się oczywistym wyborem do używania samochodu, ale jak go zamontować?

Miałem dobre doświadczenia z mocowaniami iOttie do smartfonów, więc zagłębiłem się w ofertę firmy, aby znaleźć uniwersalny uchwyt deski rozdzielczej iOttie Easy Grip.

Dzięki iOttie możesz umieścić iPada Mini z przodu i na środku deski rozdzielczej, całkowicie poniżej linii wzroku przedniej szyby.

Moletowane pierścienie do regulacji rączki mogą być nieco trudne do chwytania i dokręcania, ale dobrze się trzymają, gdy znajdą się w odpowiednim miejscu.

GPS-Enablowanie iPada Mini

Mam Mini-Wi-Fi, ale to nie przeszkadzało mi w korzystaniu z GPS-a, iPada i uzyskiwaniu do niego danych, gdy byłem w drodze.

Użyłem GPS z Bad Elf na rynku wtórnym ze złączem Apple Lightning.

Możesz pominąć czynności związane z dodawaniem GPS i tetheringiem danych, jeśli kupisz bardziej kosztowny model Wi-Fi Plus Cellular iPad Mini i aktywujesz dla niego komórkowy plan transmisji danych.

Na drodze

Po zamontowaniu iPada Mini, a także GPS i danych, musiałem wybrać tylko kolejną nawigację GPS dla moich podróży.

Wybrałem MotionX ze względu na jego rozsądną cenę i spakowany system menu, który w pełni wykorzystuje ekran pokoju iPada.

W drodze cała instalacja działała tak, jak się spodziewałem, z luksusem map i kontrolek aplikacji na dużym ekranie oraz całą moją muzyką na żądanie.