Najlepszy iPhone do fotografii

0
6

Jedną z najważniejszych części każdego smartfona w dzisiejszych czasach jest aparat, ponieważ prawdopodobnie jest to jedyny, który będziesz mieć.

iPhone ma długą tradycję doskonałości w tym dziale, ale przy tak wielu dostępnych obecnie opcjach może być trudno określić, który model najlepiej odpowiada Twoim konkretnym potrzebom. Cóż, pomoc jest pod ręką, dzięki naszemu szybkiemu przewodnikowi po najlepszym iPhonie do fotografii, niezależnie od tego, czy chcesz prostą strzelankę do zdjęć, czy optykę odpowiednią dla poważnych entuzjastów.

Jeśli chcesz mieć perspektywę, która wykracza poza możliwości fotograficzne, istnieje również nasz najlepszy przewodnik po iPhonie.

Najlepszy iPhone do codziennych zdjęć

Dla większości ludzi wszystko, czego chcemy, to klasyczny aparat typu „wyceluj i zrób zdjęcie”, który uruchamia się szybko, abyśmy mogli uchwycić te chwile, które minęły w mgnieniu oka. W obecnym asortymencie iPhone’a nie ma złego aparatu (no cóż, prawie nigdy nie jest), więc możesz wybrać i wiedzieć, że zapewni on świetne wyniki.

Aparat iPhone SE (2020) to dobra opcja, ponieważ nie tylko robi świetne zdjęcia, ale jest także wbudowany w najtańszy iPhone. Pojedynczy szerokokątny aparat 12 MP ma przysłonę f/1,8, więc jest to dobry wszechstronny aparat z optyczną stabilizacją obrazu, która zapewnia ostrość, a 5-krotny zoom cyfrowy to przydatne narzędzie w mgnieniu oka.

Oto najniższe ceny dostępne obecnie dla iPhone’a SE:

Detalista Cena £ Dostawa

Porównanie cen z ponad 24 000 sklepów na całym świecie Zobacz więcej cen

"Najlepszy

W rzeczywistości jest to ten sam aparat, który można znaleźć w iPhone XR, ale wersja SE oferuje ulepszony Smart HDR, który zapewnia bardziej imponujące kolory i kontrast, a także trzy dodatkowe tryby oświetlenia portretowego, prawdopodobnie dzięki pomocy układu A13 Bionic.

Jeśli potrzebujesz również aparatu ultraszerokokątnego, do fotografowania krajobrazów i uchwycenia większej ilości scen bez konieczności cofania się, iPhone 11 dodaje obiektyw z przysłoną F/2,4 obok aparatu Wide iPhone SE i XR. Otrzymasz także tryb nocny do fotografowania w słabym świetle oraz 2-krotny zoom optyczny (znacznie lepszy niż cyfrowy).

Detalista Cena £ Dostawa

Porównanie cen z ponad 24 000 sklepów na całym świecie Zobacz więcej cen

Najlepszy iPhone do selfie

Jeśli selfie mają wysoki priorytet, prawdopodobnie zechcesz wykluczyć iPhone’a SE, ponieważ brak matrycy kamer TrueDepth używanej do Face ID oznacza, że ​​​​nie może nadążyć za swoimi droższymi braćmi. iPhone XR również zaczyna tracić na popularności, ponieważ jest to jedyny model Face ID, który wciąż ma starszy czujnik 7MP, podczas gdy iPhone 11, a przede wszystkim, jest wyposażony w wersję 12MP f/2.2.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak usunąć pasek główny u dołu ekranu iPhone'a

W tym przypadku iPhone 12 jest najlepszy, jeśli weźmiesz pod uwagę funkcje i cenę. Nie tylko ma ten sam czujnik co iPhone 11 (nie wspominając o wszystkich modelach aż do iPhone’a 12 Pro Max), ale także otrzymujesz Smart HDR 3, nagrywanie wideo HDR, tryb nocny oraz przetwarzanie zdjęć Deep Fusion, które dodaje dodatkowe poziomy jakości do ujęć.

Dostępny jest tryb portretowy dla tych profesjonalnie wyglądających selfie, z sześcioma różnymi efektami świetlnymi, które mogą sprawić, że będziesz wyglądać jak w studio, a nie w sypialni. Selfie niebo.

Detalista Cena £ Dostawa

Porównanie cen z ponad 24 000 sklepów na całym świecie Zobacz więcej cen

Najlepszy iPhone do nagrywania wideo

W dzisiejszych czasach wideografia jest sama w sobie, a iPhone’y są umiejętnie wyposażone do łatwego nagrywania materiałów w wysokiej rozdzielczości i z imponującymi wynikami.

Nawet iPhone SE nagrywa wideo 4K z prędkością do 60 klatek na sekundę, z optyczną stabilizacją obrazu w standardzie. Istnieje również obsługa Slo-Mo do 1080p przy 120 lub 240 fps, nagrywanie poklatkowe (znowu ze stabilizacją) i Stereo. Tak więc, jeśli masz ograniczony budżet, ale chcesz solidnego materiału filmowego, iPhone SE znów jest silnym rywalem.

Oczywiście, jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanych funkcji, musisz przejść dalej w górę łańcucha. iPhone 11 ma wszystkie funkcje SE, a także rozszerzony zakres dynamiczny do 60 klatek na sekundę (SE maksymalizuje przy 30 klatkach na sekundę), 2-krotny zoom optyczny dzięki dodatkowej kamerze oraz Audio Zoom dla lepszej jakości dźwięku, gdy ludzie mówią. Przejdź na iPhone’a 12 lub iPhone’a 12 mini, a uzyskasz także nagrywanie wideo HDR z Dolby Vision do 30 kl./s i tryb poklatkowy w trybie nocnym dla tych nastrojowych pejzaży miejskich o północy.

Detalista Cena £ Dostawa

Porównanie cen z ponad 24 000 sklepów na całym świecie Zobacz więcej cen

"Najlepszy

Seria Pro oferuje jednak kilka własnych dzwonków i gwizdków, z iPhone’em 12 Pro wyposażonym w 2-krotny zoom optyczny (podobny do 2-krotnego oddalenia zoomu optycznego w iPhonie 12), a także zwiększenie wideo HDR z Dolby Vision do 60 klatek na sekundę.

Jest to jednak lepsze od iPhone’a 12 Pro Max, który dodaje optyczną stabilizację obrazu z przesunięciem czujnika w celu uzyskania solidnego materiału filmowego, a także 2,5-krotny zoom optyczny. To, czy naprawdę tego potrzebujesz, zależy od twoich aspiracji jako filmowca.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak powstrzymać iPhone'a przed przerywaniem połączenia Wi-Fi

Za nasze pieniądze iPhone 12 Pro jest prawdopodobnie najlepszym połączeniem funkcji i ceny, zwłaszcza że zalecamy zakup większej pojemności niż 128 GB, która jest dostarczana z modelem podstawowym, ponieważ nagrywanie wideo 4K wkrótce zajmie tę przestrzeń.

Detalista Cena £ Dostawa

Porównanie cen z ponad 24 000 sklepów na całym świecie Zobacz więcej cen

"Najlepszy

Najlepszy iPhone dla entuzjastów fotografii

Jak już widać, seria iPhone’ów ma kilka doskonałych opcji aparatu, ale jeśli jesteś kimś, kto traktuje swoje zdjęcia poważnie i nie chcesz iść drogą DSLR, to entuzjastyczni iPhoneografowie będą wiedzieć, że ten, który kupi iPhone 12 Pro Max.

Oto potrójny komplement obiektywu Ultra Wide (f/2.4), Wide (f/1.6) i Telephoto (f/2.2), który jest dostępny w obu modelach Pro, a także tryb nocny, Deep Fusion i funkcja Apple ProRAW oznacza to, że możesz edytować pliki RAW zamiast HEIC lub JPG. Jest też Smart HDR 3, różne tryby portretowe i możliwości wideo opisane w poprzedniej sekcji.

"Najlepszy

Prawdziwą przewagą iPhone’a 12 Pro Max nad iPhone’em 12 Pro jest optyczna stabilizacja obrazu z czujnikiem przesunięcia, która może być różnicą między ostrym, skoncentrowanym ujęciem a lekkim rozmyciem spowodowanym dowolnym ruchem. Jest to jeszcze bardziej istotne, gdy weźmie się pod uwagę zwiększony zakres powiększenia optycznego 2,5x w przeciwieństwie do 2x.

Detalista Cena £ Dostawa

Porównanie cen z ponad 24 000 sklepów na całym świecie Zobacz więcej cen

Tak, to są drobne marginesy, ale to prawie zawsze różnica między amatorami a profesjonalistami. Każdy z modeli iPhone’a 12 Pro zapewni Ci niesamowite wyniki, ale jeśli chcesz tego, co najlepsze, to iPhone 12 Pro Max to właśnie to.

Oczywiście do pojawienia się nowych modeli zostało tylko kilka miesięcy, więc przeczytaj o funkcjach aparatu iPhone’a 13, które pojawią się w 2021 r., aby zobaczyć, czy chcesz poczekać na iPhone’a 13.

Po przechwyceniu zdjęć upewnij się, że możesz je jak najlepiej wykorzystać, więc spójrz na nasze najlepsze oprogramowanie do edycji zdjęć na Maca, a także nasz przewodnik dotyczący edycji zdjęć na komputerze Mac.