Najlepsze narzędzia dla Mac Najlepsze narzędzia iPhone: zestaw narzędzi firmy Ultimate Apple do napraw, uaktualnień

0
1573

Jakie są najlepsze narzędzia do naprawy i uaktualniania komputerów Mac, iPhones, iPadów i innych produktów firmy Apple?

Dzięki nowym asystentom MacBooka Pro nie należy się spodziewać, Fanów, wiele osób bada, jak trzymać się ich istniejących maszyn – dopóki nie zostaną opublikowane przynajmniej przyszłe modele.

Już wyjaśniliśmy, jak można maksymalnie wykorzystać pamięć RAM komputera Mac i dopasować stan pamięci masowej w porządku Aby obrócić powolny, mroczny Mac na coś tak szybkiego, że jest dosłownie szybszy niż nowy. Dodatkowo, witryny takie jak iFixIt zawierają ilustrowane instrukcje zastępowania każdego składnika niemal każdego urządzenia, które firma Apple wydała.

Jednakże, aby podjąć prace związane z aktualizacją lub naprawą firmy Apple, potrzebujesz unikalnego zestawu narzędzi, Prawo śrubokręty do antystatycznych środków ostrożności. Wyśmiesznie tajne Apple nie podaje do publicznej wiadomości przewodników obsługi swoich produktów, więc umieszczenie odpowiedniego pudełka kawałków może być ciężką pracą. Na szczęście dla Ciebie, zrobiłem to tylko dla Manc Mac Support, mojego uaktualnienia i naprawy firmy Apple (cytat MW36 za 10% zniżki!), A ja jestem tutaj, aby powiedzieć, co jest wymagane, aby pokryć wszelkie przypadki.

Czytaj dalej: Jak naprawić uszkodzony ekran iPhone’a

Aby być inżynierem w dziedzinie Mac potrzebny jest kompletny zestaw narzędzi, chociaż nie musi być kosztowne

Najlepsze narzędzia Mac i narzędzia iPhone do napraw, uaktualnień: Wkrętaki

Założę się, że nigdy nie zdawałeś sobie sprawy, jak bardzo interesujące są śrubokręty. Cóż, okej, może nie wystarczy na kolację na imprezie. Albo jakąkolwiek rozmowę. Ale różnorodność śrub używanych w produktach firmy Apple jest ciekawostką, ponieważ Apple zazwyczaj nie chce, abyś miał dostęp do wnętrz ich produktów, więc używają wkrętów antysabotażowych (np. Śrub zabezpieczających). Mają różne kształtki w porównaniu do płaskich i śrubokrętów firmy Philips stosowanych w przeszłości praktycznie wszystko.

Jeśli Apple istniało w izolacji, śruby antysabotażowe mogłyby się przyczynić do ich niekorzystnego celu, ale w rzeczywistości nielicencjonowani chińscy producenci powodzi Odpowiednie wkrętaki do serwisu eBay i Amazon. Najbardziej kosztuje zaledwie kilka funtów.

Istnieje wiele, wiele różnych typów i rozmiarów śrub zabezpieczających, ale poniżej wymienione są typy, które trzeba nie tylko otworzyć w przypadku większości produktów firmy Apple, ale także współpracować z Komponentów wewnątrz. Użycie dokładnego rozmiaru i typu jest ogromnie ważne, ponieważ śruby, które Apple używa w swoich urządzeniach, są znane ze strippingu, co czyni je prawie niemożliwymi do usunięcia.

Firmy takie jak zestawy do sprzedaży iFixIt z wymiennymi bitami, które mogą obsługiwać większość produktów firmy Apple

Znajdziesz kompletne zestawy wkrętaków w serwisie eBay i Amazon, zaprojektowane do małych zastosowań Jak produkty firmy Apple. Obejmują one większość typów i rozmiarów wymienionych poniżej za pomocą wymiennych bitów, które magnetycznie dołączają się do uchwytu kierowcy. To z pewnością wykonuje pracę, ale głowy mają zwyczaj odłączenia w użyciu lub stracą się, gdy nie są używane. Wolę używać długich i długich śrubokrętów dla każdego rozmiaru i typu, gdziekolwiek jest to możliwe.

Wskazówka Pro: drobny dodatek do każdego śrubokrętu to mały magnes przymocowany do ostrza, dzięki któremu można bezpiecznie zbierać śruby Jak usuwasz je.

Pentalobe

To jest wybrany przez firmę Apple ślimak zabezpieczający, służący do przymocowania do dolnej obudowy MacBooka (w tym Pro / Air), aby trzymać iPhone razem i W wielu miejscach wewnątrz produktów firmy Apple. Apple najwyraźniej odnosi się do nich jako „Pentalobular”, ale reszta świata nazywa ich Pentalobe – chociaż dlatego, że głowa wkrętu składa się z pięcioramiennej gwiazdy, czasami nazywają ją Starą Gwiazdą.

Wikipedia raportuje, że Pentalobe Jest niemal wyłącznie produktami firmy Apple, a ponieważ jest to jeden z wielu tajemnic handlowych Apple, nie ma zgody na opisanie każdego rozmiaru przez producentów z innych firm. Krótko mówiąc, potrzebujesz P5 (zwanego również TS5 lub PL5), aby otworzyć obudowę wszystkich nowoczesnych modeli MacBook / Pro / Air, a P2 (lub TS1 / PL1), aby uzyskać dostęp do większości telefonów iPhone.

Uzyskanie pełnego zestawu wkrętaków Pentalobe (P1 do P6) nie jest złym pomysłem. Pamiętaj o tym, jak możesz, jeśli możesz, czyli małej śrubie do mocowania pasków Apple Watch do końcówek.

Apple stosuje śruby Pentalobe, aby spróbować powstrzymać ludzi otwierających swoje produkty

Torx

Starsze i bardziej znane w porównaniu z Pentalobe, zabezpieczenie Torx / Sabotażowe śruby zostały użyte przez dziesięciolecia. Aby sprawy stały się bardziej mylące, ludzie nazywają je wkrętami Star śrubokrętami, ponieważ głowica śrubowa jest sześcioramienna gwiazdą (porównanie i kontrast z Pentalobe, które wygląda podobnie do niewykwalifikowanego oka, ale ma tylko pięć punktów).Istnieje również wersja o nazwie Security Torx, która jest identyczna, z wyjątkiem kołka pośrodku główki wkrętu, aby zapobiec obejściu „zabezpieczenia” przez zablokowanie starego śrubokrętu płaskiego w celu skręcenia śruby. Bezpieczeństwo Wkrętaki Torx można używać ze zwykłymi śrubami Torx, ale ze względu na ten głupi kołek odwrotny nie jest przypadkiem.

Śruby Torx w produktach Apple znajdują się w różnych miejscach – wszystko to, od mocowania ekranów iMac w miejscu , Do przytrzymywania kabli wstęgowych (na komputerach Mac i iDevices), do mocowania elementów na płycie głównej komputera MacBook Pro. Podstawowe śrubokręty Torx są ponumerowane T1 w górę, ale z wyjątkiem T25 dla pojedynczej śruby w obrębie 5K iMac, nie potrzebujesz rozmiar większy niż T10 do pracy z produktami firmy Apple. Bezpieczeństwo Torx korzysta z nomenklatury TR, a nie zapominaj, że TR10 będzie działać dobrze z użyciem śruby T10, na przykład, chociaż odwrotność nie jest taka. Z tego powodu wiele zestawów z wymiennymi bitami magnetycznymi zawiera typy T3, T4, T5 i T6, ale dla większych wymiarów, przejdź do TR7, TR8, TR9 i TR10.

Należy pamiętać, że demontaż modelu Mac mini 2014 wymaga użycia śrubokrętu Security Torx TR6 w celu otwarcia obudowy i nie jest powszechnie dostarczany w takich zestawach.

Szukaj zestawów śrub Torx w Amazonii

H3> Philips

Technologia może być już stara, ale Apple nadal używa wkrętów typu Philips w nowoczesnych komputerach Mac. Były one również używane zewnętrznie do starszych modeli komputerów Mac, które miały być dostępne dla użytkowników, aby wymienić baterię, pamięć RAM lub dysk. Śruby w stylu Philips stosowane zazwyczaj w produktach firmy Apple to PH00 – używane do przechowywania na spodniach MacBooka bez siatkówki – a nawet mniejszy PH000 i większe wielkości PH0 i PH1, przy czym ten ostatni jest używany do uwolnienia dostępu do pamięci W urządzeniach iMac.

Co ciekawe, prawdopodobnie wkręty typu Philips stosowane w produktach firmy Apple to japońska norma przemysłowa (JIS). Jest to praktycznie identyczny śrubokręt z nieco inną krzyżową głową, ale mają tę samą nomenklaturę – J000, J00 i tak dalej – aby odpowiadać rozmiarom Philipsa. Z powodu notorycznej tajemnicy firmy Apple, a także małych rozmiarów śrub używanych w produktach firmy Apple, nie jestem w 100 procentach przekonany, że firma JIS jest używana, a nie Philips, ale z całą pewnością ma sens rozważyć, że urządzenia Apple są produkowane na dalekim wschodzie.

Pomimo, że pomylenie Philipsa i JIS może mieć większe znaczenie w przypadku większych rozmiarów, przy niewielkich rozmiarach wkrętów stosowanych w produktach firmy Apple nie zapraszam do tego rodzaju siły obrotu (momentu obrotowego), która sprawia, że Więc dwa formaty są zasadniczo wymienne. Jeśli masz zestaw JIS, zamiast Philipsa możesz użyć ich zamiast uniknąć ryzyka usunięcia lub estetycznego oznaczenia głowic.

Szukaj Zestawy wkrętaków firmy Philips w Amazonii

Firma Apple używa różnych śrub zabezpieczających / zabezpieczających przed sabotażem, aby zapobiec otwieraniu produktów

Tri-wing

Nie jest to Rebel Alliance, ale Jeszcze jeden rodzaj zabezpieczenia / zabezpieczenie antysabotażowe, które nazywa się również skrzydłem Y. Na pierwszy rzut oka wygląda to niemal identycznie jak Philips / JIS, ale spójrz uważnie i zobaczysz trzygabarytowy wygląd, a nie Philips / JIS cztery.

Apple stosuje niemal mikroskopowe śruby Tri-wing w Apple Watch, ale najczęstszym zastosowaniem w komputerach Maca jest trójkąt Y1 stosowany do naprawiania pewnych baterii MacBooka Pro w miejscu. Aby mylić rzeczy (a dlaczego nie?), Apple stosuje niewielką zmianę Tri-wingu, zwaną Trójką – Trójstopniowy punkt Y0 jest używany z niektórymi bateriami MacBook Pro.

Wyszukiwanie zestawów śrub Tri-wing na Amazonie

Najlepsze narzędzia Mac i narzędzia iPhone do napraw, uaktualnień: Spudgers, ssania i inne niezbędne akcesoria

Poza śrubokrętem zestaw powinien zawierać garść Z innymi niezbędnymi narzędziami:

Spudgers

Poza śrubokrętami, jednoznaczne umieszczenie w dowolnym pudełku Apple to wybór spudgerów, również znanych prawdopodobnie bardziej precyzyjnie jako narzędzia pry / prize lub nawet Okrzyki. W serwisie eBay często są sprzedawane jako „narzędzia do otwierania telefonów komórkowych” lub po prostu „narzędzia otwierające”. Spuddery mają różne kształty i rozmiary i są wykonane z tworzywa sztucznego lub czasem cienkiego sprężynowego metalu, jak w przypadku narzędzi takich jak iSixam iFixIt.

Jak można się spodziewać, Jest poślizg między małymi odstępami między dwiema powierzchniami, aby je rozdzielić, np. IPhone-iPad lub digitalizer z obudowy, nowsze szkło wyświetlacza iMac lub zdjąć klejone baterie w komputerze MacBook Pro. Mogą być również użyte do delikatnego usprawnienia złączy kabla taśmowego z płyty głównej. Spudgers to prawdopodobnie przedmiot w Twoim zestawie narzędzi, który najprawdopodobniej spowoduje poważne uszkodzenia i musi być używany ostrożnie, zwłaszcza jeśli wyjmujesz baterie, które mogą dosłownie eksplodować w płomieniach.

Szukaj spudgersów na Amazonii

Narzędzia otwierające, takie jak iSesamo, są nieocenione przy wchodzeniu do iPhona i iPhona firmy Apple

Przyssawki

We współpracy z ostrzami do usuwania szkła, na przykład osłony ochronne iMaca. Po upewnieniu się, że wkręty lub elementy mocujące i nawijasz wszelkie niezbędne szpilki, wystarczy połączyć przyssawkę, a następnie pociągnąć uchwyty, aby wyciągnąć szklankę.

Większe miseczki ssące mają tendencję do posiadania Mechanizm zamykania zapewniający odpowiednie uszczelnienie, podczas gdy szczypce do otwierania ekranu LCD są skierowane w stronę dwóch przyssawek, aby zapewnić schludny sposób na otwieranie iPhone’ów.

Narzędzia grzejne

Apple coraz bardziej zależy na klejeniu Do mocowania razem swoich urządzeń, a ciepło może być użyte do tego, aby było ono łatwe do spajania. IOpener jest idealny, jeśli pracujesz na nowoczesnych komputerach iMac, które mają ochronne szkło ekranowe przyklejone do obudowy lub ekrany iPad. Dostępne są również taniej iOpen o nazwie uOpener, ale niezależnie od tego, z jakiego powodu zamówisz, otrzymasz torbę ciepła, którą mikrofalówkę, a następnie spoczę na sklejonej powierzchni. Będzie również wykonywać zadanie i zapewnia bezpośrednie ciepło można po prostu kierować do szklanki. Niestety, są one zwykle przeznaczone do zadań, takich jak farba do usuwania farb i dlatego wymagają ogromnej troski, aby nie przegrzać szkła. Niewłaściwe użycie może spowodować uszkodzenie ekranu.

Pęsety łokciowe

Pęsety łokciowe są przydatne do złapania śruby podczas jej cofania lub trzymania na miejscu, gdy jest zapięta. Magnesowanie pincet to dobry pomysł.

Pęsety łokciowe są dobre do mocowania śrub podczas pracy – a także do wysuwania brwi

Najlepsze narzędzia Mac i narzędzia iPhone do napraw, uaktualnień: Różne rzeczy i materiały eksploatacyjne

Dobry zestaw narzędzi może wymagać garstki dodatkowych elementów i materiałów eksploatacyjnych w następujący sposób:

Podkładki samoprzylepne / dwustronna taśma klejąca

Dopasowywanie dysków SSD ) Dla iMac wypełnia całe życie zawodowe jako komputer typu Mac, a dyski takie mają rozmiar notebooka (2,5 cala), a nie zwykły rozmiar komputera (3,5 cala), iMac nie oferuje sposobu na utrzymanie ich w miejscu. Zamiast tego standardową praktyką jest mocne przymocowanie ich do wnętrza obudowy iMac za pomocą lepkich wkładek. Taśma dwustronna może być użyta do ponownego przyklejenia szyby do iMaka, jak również w innych sytuacjach.

Produkty wykonane przez 3M są drogie, ale najbardziej niezawodne i naprawdę nie Chcesz, aby lepkość nie powiodła się w żadnym momencie w przyszłości. Końcówka Pro: upewnij się, że powierzchnie są czyste w 100 procentach przed użyciem podkładek lub taśmy.

Puszcze powietrze

Jeśli Mac ma kilka lat, zebrał niewiarygodną ilość pyłu wewnątrz Tak bardzo, że nie będziesz w stanie pracować nad tym, nie pozbawiając się tego. Puszki powietrzne są takie same. (Wskazówka Pro: zawsze rozpryskuje się, kierując dyszę ze słomy do urządzenia, aby zminimalizować ryzyko rozpylania oparów lub przez naparowynik paliwa).

Tkaniny z mikrofibry

Mówiąc o czyszczeniu, ja Zawsze dążyć do przywrócenia komputerom Mac najbardziej jak najdokładniejszym. Biorąc pod uwagę, że większość komputerów pracujących na komputerze jest brudna na różne stopnie (zwłaszcza laptopy), jest to łatwe do zainspirowania satysfakcji klientów. Zmywalne ściereczki z mikrofibry są idealne do czyszczenia, a także można wybrać dodatkowy filtr czyszczący. Bądź ostrożny, używając ściereczek wewnątrz obudowy w pobliżu elementów, ponieważ mogłyby rozproić statyczną energię elektryczną.

Baterie zapasowe CR2032

Niektóre starsze urządzenia iMac używają standardowych baterii CR2032 do przechowywania wartości kontrolera zarządzania systemami (SMC) Gdy zasilanie jest wyłączone. Nawet jeśli nie jest on wyczerpany, wymiana baterii jest dobrym pomysłem, jeśli podejmujesz takie zadanie, jak montaż SSD, w którym klient może przewidzieć kilka lat więcej korzystania z komputera.

CR2032 baterie Na Amazonii

Czcigodny akumulator przycisku CR2032 był używany w niektórych starych urządzeniach iMac do przechowywania ustawień systemowych

pamięci USB

Mam pęk kluczy pamięci W moim zestawie narzędzi z pełnymi instalatorami dla wersji macOS / OS X z powrotem do 10.6 (pro tip: nigdy nie aktualizuj systemu operacyjnego klienta, chyba że konkretnie o to poproszą). Inny kij USB zawiera instalatory dla typowych aplikacji, które użytkownicy mają w swoich systemach, na przykład Microsoft Office (2011 i 2016), Dropbox i Adobe Creative Cloud. Dalszy zestaw USB zawiera aplikacje do usuwania złośliwego oprogramowania diagnostycznego i złośliwego oprogramowania, takie jak Konserwacja przez Titanium Software, Etrecheck i skaner antywirusowy Bitdefender, z których wszystkie są bezpłatne i zdecydowanie polecam.

Krótko mówiąc, nigdy nie możesz Wiele uchwytów USB.

Adapter USB-na-SATA (plus 3,5-calowe zasilanie twardego dysku)

Chcę nosić dysk twardy 1TB i adapter USB-SATA w celu W razie potrzeby wykonać awaryjne kopie zapasowe danych klienta. Dodatkowo używam adaptera do klonowania istniejącej zawartości dysku twardego na dowolnym dysku SSD, który pasuje dla klientów.Najprostszym sposobem uzyskania tego, co jest potrzebne, jest zakup dowolnego zewnętrznego dysku twardego 3,5 cala SATA, który zawiera zewnętrzny zasilacz, a następnie odłącz elektronikę. Może to być użyte zarówno dla napędów 2,5, jak i 3,5 cala.

Pojemniki na śruby

Przygotuj się do zbierania wszelkich śrub zapasowych o dowolnej wielkości w przypadku, gdy stracisz pracę podczas pracy Prochowiec. W szczególności śruby Pentalobe nie są tak tanie, jak można by oczekiwać, a wszystkie małe śruby używane w produktach Apple znikają, gdy napotkasz dywanik.

klawiatura i mysz USB

Przydatne, jeśli Własna klawiatura i mysz jest nieprawidłowo działająca lub po prostu niska na baterii, jak często zdarza się. Każda klawiatura i mysz zrobi to bez potrzeby uzyskiwania modelu specyficznego dla komputerów Mac (należy pamiętać, że klawisz Windows na klawiaturze komputera podwoi się jako klucz Cmd). Mysz USB może być również wykorzystywana jako narzędzie diagnostyczne: jeśli jego dioda świeci się, gdy komputer Macintosh nie uruchamia się, to karta jest zasilana i możesz mieć pewność, że zasilacz Mac jest co najmniej częściowo funkcjonalny .

Czytaj więcej: Najlepsze komputery Mac Najlepsza mysz Macintosh

Kable

Krótki kabel Ethernet kat5e może być używany do podłączenia klienta starszego Maca do jego nowego modelu w celu klonowania go na inny za pomocą funkcji Migracja Asystent. Każdy kabel cat5e wykona krótkie kable, a komputery Mac nie potrzebują specjalnego kabla „crossover”, chociaż pamiętaj, że nowsze modele MacBooka / Pro / Air wymagają pewnego rodzaju dongle USB-to-Ethernet.

Lubi zapasowy kabel USB może również okazać się przydatny. Na przykład klient niedawno poprosił mnie o zainstalowanie niewłaściwej drukarki Wi-Fi obok jej biurka, a rozwiązanie polegało po prostu na podłączeniu go za pośrednictwem portu USB.

Standardowy, 3-pinowy „czajnik” o mocy ( Znany pod względem technicznym jako IEC C13) jest oczywisty powód, ponieważ kupuje zapasowe adaptery Magsafe 1 i Magsafe 2 dla MacBooka Pro (zapewnia to ładowarkę o dużej mocy do użytku w modelach 15 i 17in, które działają również z małą liczbą komputerów Mac) . Obecnie na tej liście należy dodać zasilacz USB-C.

Mała LED latarka i szkło powiększające

Oba są zaskakująco przydatne do oglądania rzeczy wewnątrz komputerów Macintosh. Tanie mikro mikroskopy ręczne mogą być przydatne do sprawdzania takich rzeczy, jak porty błyskawiczne w przypadku uszkodzenia lub zabrudzenia.

Mata przeciwpoślizgowa

W celu zapewnienia, że ​​narzędzia i śruby pozostają na powierzchni, Zamiast poświęcić się na całe życie pragnieniem nurkowania na podłodze.

Maty antypoślizgowe na Amazonii

Taśma miedziana

Podczas aktualizacji iMac, które mogą być potrzebne Do przecięcia taśmy metalowej, która zapewnia ochronę elektromagnetyczną (EM). Wąska taśma miedziana typu preferowanego przez ogrodników zapewnia stosunkowo niedrogi sposób na zlikwidowanie luk.

Taśma miedziana w Amazonii

Mała podręczna lupa umożliwia zbadanie zbliżenia sprzętu w poszukiwaniu oczywistych błędów

Najlepsze narzędzia Mac i narzędzia iPhone do napraw, uaktualnień: Antystatyczne środki ostrożności

Zaniedbany nawet przez wielu specjalistów, wyładowania elektrostatyczne (ESD) są koniecznością. Mówiąc prosto, każde ludzkie ciało gromadzi kilka tysięcy woltów statycznych na różne sposoby i naprawdę nie chcesz, aby mogły wyrzucić przez moduł pamięci RAM lub SSD, które pasują do komputera klienckiego.

Wideo z lat 80-tych (wraz z wyglądem Woz!) Apple wyjaśnia, czego oczekuje od swoich inżynierów serwisu terenowego, jeśli chodzi o środki ostrożności ESD. To jest tak istotne, jak było kiedykolwiek (prawa fizyki nie zmieniły się od tego czasu), ale po prostu będziesz potrzebować następujących elementów:

mat ESD

Element, który jesteś Pracując nad tym macie. Maty ESD powinny być tak duże, jak to możliwe, bez utrudnień lub trudności w przechowywaniu, i powinny być czyste przy użyciu środka czyszczącego na bazie alkoholu. (Wycieram kopolimer izopropanolem).

pasek na nadgarstek ESD

Przyłącza się do nadgarstka, aby zapewnić przewód elektryczności statycznej z dala od ciała. Pasek na nadgarstek mocuje się do matki ESD lub do gniazda uziemiającego

ESD

Mata i pasek na nadgarstek dołączają się do wtyczki uziemienia ESD, a następnie wtykuje do standardowego gniazda sieciowego Zrób połączenie elektryczne.

Zamiast kupować każdą z powyższych pozycji osobno, producenci, na przykład niedrogie zestawy LINDY. Jeśli nic innego nie usuną wymogu, aby zdecydować, czy używasz łączników wtykowych bananowych, aby połączyć się ze sobą, czy klipy krokodyli (te ostatnie pozwalają ekstremistom uziemiać się na coś podobnego do miedzianych rur wodnych, ale rzadko zamocować je mocno).>

Środki wyładowania elektrostatycznego (ESD) takie jak te są konieczne, jeśli chcesz wysadzić rzeczy!

Warto wspomnieć, że wszystkie powyższe elementy zawierają jeden rezystor megohm [sic], aby uniknąć ryzyka porażenia prądem z wadliwego gniazda lub pierścienia głównego. Jeśli jednak często odwiedzasz siedzibę klienta, dodanie testera gniazdka sieciowego do powyższego zestawu jest niezmiernie dobrym pomysłem.Podłącz je do dowolnego gniazda i natychmiast poinformuj o tym, czy przyczyna uszkodzenia pierścienia głównego.

Jeśli wystąpiła usterka, po prostu pomiń za pomocą wtyczki uziemienia ESD, przy czym nadal używaj mat i paska na nadgarstek, które powinny być dołączone Do siebie nawzajem. W tym przypadku unikaj dotykania innych elementów elektrycznych podczas pracy i odpoczynku, które usuwasz lub zamierzasz zainstalować tylko na matach ESD, a nie na innej powierzchni.

Wszystko, co robisz, jest dopasowane do elektrycznego Potencjał, jaki ma ten sprzęt, nad którym pracujesz, a każdy inny przedmiot w pobliżu będzie miał alternatywny potencjał elektryczny – a zatem może powodować nagłe wyładowania elektrostatyczne (lub rzeczywiście nagły ładunek elektrostatyczny). Dlatego ta mata i pasek ręczny nie zapewniają idealnej codziennej pracy.