Najlepsze aplikacje są niewidomymi użytkownikami iPhone’a

0
565

Niewiele technologii wspomagających odbiło się tak głęboko w przypadku osób niewidomych i niedowidzących, jak dostępność iPhone’a Apple’a.

IPhone ma wbudowany czytnik ekranu o nazwie VoiceOver i obsługuje aplikacje, które przekształcają to, co kamera widzi w informacje, które umożliwiają niewidomym użytkownikom dostęp do większej liczby otaczającego świata.

Z iPhone’em osoba niewidoma może:

  • Weź ich ciśnienie krwi
  • Dyktuj maile
  • Uzyskaj dostęp do szczegółowych wskazówek dotyczących pieszych
  • Znajdź ubrania, kolory i walutę
  • Przeczytaj menu restauracji.

Nowa broszura wydana przez National Braille Press, dwadzieścia dwa użyteczne aplikacje dla niewidomych użytkowników iPhone’a, profile wielu aplikacji mobilnych, które czynią iPhone’a niezbędną pomocą dla tak wielu osób niewidomych lub niedowidzących.

Praca jest w pewnym sensie towarzyszem, również opublikowanym przez National Braille Press.

Autor Peter Cantisani, 30-letni weteran technologii wspomagającej, wybrał 26 aplikacji na podstawie ich dostępności VoiceOver, wygody i wykonywania zadań, które trudno wykonać bez widzenia.

Cantisani zapewnia także wstępny esej na temat życia z aplikacjami oraz instrukcje krok po kroku dotyczące kupowania, pobierania, aktualizowania i uzyskiwania dostępu do zawartości App Store.

Bezpłatne dostępne aplikacje na iPhone dla niewidomych użytkowników

Książka Cantisaniego zawiera aplikacje do gotowania, nawigacji GPS oraz słuchania i tworzenia muzyki.

Również wyprofilowane są popularne aplikacje do czytania – w tym Audible.com i Learning Ally – które zapewniają książki audio i DAISY, które są integralną częścią ślepej piśmienności.

Inne polecane aplikacje to Dragon Dictate, Bank of America i Google Translate, który tłumaczy słowa i frazy, które użytkownicy mówią głośno na określony język obcy.

Aplikacje, które zwracają uwagę niewidomych użytkowników, obejmują Sendero LookAround, rozwiązanie GPS, które słownie identyfikuje najbliższy punkt zainteresowania, aktualną lokalizację ulicy i najbliższy adres oraz zapewnia wskazówki dotyczące kompasu.

Aby zidentyfikować przedmioty codziennego użytku, np.

Ta książka jest obowiązkowa dla osób niewidomych lub niedowidzących, które mają lub planują zakup iPhone’a lub iPada.