Home Bez kategorii Najlepsze aplikacje na iPhone dla osób niewidomych i niedowidzących

Najlepsze aplikacje na iPhone dla osób niewidomych i niedowidzących

0
2022

Reklamy telewizyjne Apple iPhone są tak oszałamiające wizualnie, że bagatelizują, jeśli nie kłamią, zdolność firmy do udostępnienia smartfonu – podobnie jak iPada i iPoda touch – nawet tym, którzy nie widzą ekranu.

Czytnik ekranu VoiceOver i powiększenie zoomu – wbudowane we wszystkie urządzenia z systemem iOS – oraz rosnąca liczba aplikacji innych firm sprawiają, że iPhone staje się coraz bardziej popularny wśród osób niewidomych i niedowidzących.

01 z 10

LookTel Money Reader

IPPLEX / LookTel.com

LookTel Money Reader rozpoznaje amerykańską walutę w standardowych nominałach (1 USD, 2 USD, 5 USD, 10 USD, 20 USD, 50 USD i 100 USD), umożliwiając osobom niewidomym i niedowidzącym szybkie identyfikowanie i liczenie rachunków.

Więcej »

02 z 10

SayText

SayText umożliwia użytkownikom iPhone’a skanowanie dokumentów i przekształcanie drukowanego tekstu w mowę.

SayText (bezpłatny), opracowany przez Norfello Oy, skanuje tekst w dowolnym obrazie, na przykład w formie medycznej lub menu restauracji, i czyta go na głos.

Wcześniejsze

03 z 10

Identyfikator koloru

Z identyfikatorem kolorów GreenGar Studios wystarczy skierować kamerę iPhone’a obok dowolnego obiektu, aby usłyszeć, jaki to jest kolor.

GreenGar Studios 'Color Identifier wykorzystuje kamerę iPhone’a do identyfikacji i głośnego wymawiania nazw kolorów.

04 z 10

TalkingTag LV

TalkingTag LV skanuje i odtwarza nagrane przez użytkownika opisy audio poza odpowiednimi naklejkami z kodem kreskowym używanymi do oznaczania obiektów.

TalkingTag ™ LV firmy TalkingTag umożliwia niewidomym oznaczanie przedmiotów codziennego użytku za pomocą specjalnych naklejek.

05 z 10

Ucz się Ally

Nauka Ally Audio umożliwia użytkownikom iPhone’a pobieranie i odtwarzanie 65 000 + podręczników audio DAISY.

Aplikacja Learning Ally zapewnia dostęp do biblioteki Ally Learning z ponad 70 000 książek audio, uważanej za najlepsze źródło podręczników K-12 i podręczników na poziomie uniwersyteckim.

06 z 10

Widoczny brajl

Samouczek Visible Braille konwertuje tekst na reprezentacje sześciopunktowych komórek brajlowskich, aby ułatwić osobom niedowidzącym naukę alfabetu Braille’a.

Widoczny brajl od Mindwarroir jest samouczkiem do samodzielnych instrukcji brajla.

07 z 10

Navigon MobileNavigator North America

Aplikacja Navigon’s Navigator North America GPS zapewnia wskazówki głosowe zakręt po zakręcie, aby pomóc niewidomym pieszym dotrzeć do dowolnego miejsca docelowego.

NAVIGON 's MobileNavigator North America przekształca iPhone’a w w pełni funkcjonalny mobilny system nawigacyjny, który wykorzystuje najnowszy materiał map NAVTEQ.

08 z 10

Wielki zegar

IPhone z zegarem Big Clock na nocnej szafce hotelowej sprawia, że ​​czas przeznaczony dla osób niedowidzących jest łatwy.

Aplikacja Coding Monkeys 'Big Clock HD jest obowiązkowa dla osób niedowidzących.

09 10

Talking Calculator

Talking Calculator mówi na głos przyciski, cyfry i odpowiedzi, umożliwia użytkownikom programowanie aplikacji z własnym głosem i zapewnia kontrastowe kolory, które ułatwiają widzenie.

Ten łatwy do odczytania kalkulator aplikacji mówi głośno na nazwach przycisków, cyfrach i odpowiedziach za pośrednictwem konfigurowalnego, wbudowanego katalogu, który umożliwia użytkownikom nagrywanie własnego głosu.

Więcej »

10 z 10

Radio iBlink

Radio iBlink Radio Serotek promuje cyfrowy styl życia wśród osób niewidomych i niedowidzących, zapewniając dostęp do internetowych stacji radiowych we wszystkich formatach i gatunkach.

Radio iBlink Radio Serotek Corporation było pierwszą aplikacją promującą cyfrowy styl życia wśród osób niedowidzących, zapewniającą dostęp do internetowych stacji radiowych o formatach obejmujących każdy gatunek.