Microsoft Office i pasek dotykowy MacBook Pro

0
517

MacBook Pro firmy Apple 2016 zawiera pasek dotykowy, który może wpływać na sposób wykonywania pracy.

Co to jest pasek dotykowy Apple i dlaczego powinno Cię to obchodzić?

Pasek dotykowy jest kontekstowym ulubionym lub skrótowym ekranem dotykowym u góry klawiatury MacBooka Pro (pomyśl: gładzik na sterydach).

Ten wyświetlacz Multi-Touch Retina znajduje się nad klawiszami klawiatury, w pobliżu miejsca, w którym ekran wyświetla się z klawiaturą.

Zgodnie z komunikatem prasowym produktu:

„Pasek dotykowy umieszcza kontrolki w zasięgu ręki użytkownika i dostosowuje się podczas korzystania z systemu lub aplikacji, takich jak Mail, Finder®, Kalendarz, Numbers®, GarageBand®, Final Cut Pro® X i wiele innych, w tym aplikacje innych firm.

Ten pasek dotykowy może zrewolucjonizować sposób wykonywania pracy;

Co ciekawe, głębsze nurkowanie ujawnia, że ​​ten pasek dotykowy jest w zasadzie zegarem Apple – po prostu odrobiną kęsa, abyś się zepsuł: Apple’s MacBook Touch jest właściwie miniaturowym zegarkiem Apple Watch!

Opcje dostosowywania paska dotykowego

Użytkownicy mogą również dostosować pasek dotykowy, co oznacza, że ​​nie są koniecznie zablokowani za pomocą poleceń kontekstowych, które deweloperzy dodają jako domyślne.

Cała produktywność i brak zabawy?

Co ciekawe, wytyczne programistyczne opracowane przez Apple faktycznie ograniczają każdą zabawną działalność związaną z tym ekranem.

Zapoznaj się z tym artykułem, aby uzyskać więcej informacji: Apple mówi „Nie ma zabawy” na pasku dotykowym.

Podsumowując, Apple nalega, aby programiści korzystali z paska dotykowego jako rozszerzenia klawiatury i gładzika (a nie wyświetlacza), unikając funkcji komunikatów lub alertów, które zmniejszają wydajność, minimalizują jasny kolor;

To wszystko zakłada, że ​​biznes nie jest zabawny, ale jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie jesteś nerdem produktywności, który myśli, że praca jest fajna!

Integracja z Microsoft Office for Mac

Jak wspomniano, Apple Touch Bar można zintegrować z rozwiązaniami firm trzecich, w tym narzędziami wydajności, z których już możesz korzystać, w tym programami Microsoft Office dla komputerów Mac, takimi jak Word, Excel, PowerPoint i innymi.

W chwili pisania tego tekstu firma Microsoft nie opublikowała daty, w której użytkownicy mogą spodziewać się integracji z pakietem Microsoft Office, ale firma Microsoft blogowała na temat tej integracji i w interesie programiści jest udostępnienie jej tak blisko laptopa .

Podobnie jak w przypadku Apple, pod koniec października firma zaprezentowała pasek dotykowy MacBook Pro i udostępnił zdjęcia pakietu Microsoft Office, wskazując, że pakiet oprogramowania biurowego zostanie zintegrowany z paskiem dotykowym.

Jak to wygląda na poziomie programu

Ta technologia będzie rozwijać się i rozwijać, ale na samym początku wygląda to tak, jak wygląda integracja z Microsoft Office w każdej aplikacji.

  • Microsoft Outlook: pasek dotykowy tworzy szybką ścieżkę do najnowszych dokumentów (dzięki czemu można łatwo dołączyć je do wiadomości e-mail, które można wysłać) lub do spotkań w kalendarzu z wiadomości e-mail.
  • Skype: Pasek dotykowy zawiera także widok Outlook 's Today na pasku dotykowym, z którego możesz brać udział w spotkaniach Skype dla firm.
  • Microsoft Excel: Będziesz mieć również dostęp do najnowszych działań w arkuszu kalkulacyjnym.
  • Microsoft Word: kierując się tą samą tematyką, podczas pracy z przetwarzanymi tekstowo dokumentami można wybrać tryb wolny od zakłóceń, który usuwa paski narzędzi i wstążkę, ale nadal można uzyskać dostęp do ostatnich narzędzi i poleceń za pomocą kontekstowych skrótów paska dotykowego
  • Microsoft PowerPoint: W prezentacjach skróty paska dotykowego oferują szybkie narzędzia do edytowania obiektów, z którymi pracujesz w danym momencie, co jest bardzo pomocne podczas pracy z plikami o bogatym obrazie.

Ponieważ ta integracja paska dotykowego z pakietem Office jest kontynuowana, będzie ekscytującym zobaczyć, jak wpływa ona na inne technologie na innych platformach.

Możesz być zainteresowanym także tym:

  • Lista najważniejszych gestów dotykowych dla wszystkich Twoich urządzeń

  • Wszystko o środowisku Apple iCloud

  • Brand New to Microsoft Office na Maca?