MacBook Pro nie działa Jak rozwiązać nowe problemy z oprogramowaniem MacBook Pro 2016

0
887

Mój MacBook Pro 2016 nie działa prawidłowo! Jak rozwiązać te problemy ze sprzętem?

W zeszłym roku MacBook Pro 2016 prawie nie miał najatrakcyjniejszego uruchomienia. Na tle ludzi, którzy narzekają na wszystko, od ograniczeń USB-C do niewielkiego pułapu pamięci o pojemności 16 GB, ujawniliśmy kilka problemów ze sprzętem, ponieważ użytkownicy końcowi przejęli maszyny.

Poniżej przyjrzymy się Największe, najdziwniejsze i najbardziej niewygodne problemy, które zostały zgłoszone w MacBook Pro 2016, wyjaśniając, jak sprawdzić, czy jesteś dotknięta tym, co robić, jeśli tak.

Czytaj więcej: przewodnik zakupu MacBooka 2017 | Najlepsze oferty MacBook w Wielkiej Brytanii Kupuj MacBooka Pro

Problemy z oprogramowaniem MacBook Pro 2016: klawiatura nie działa

Kilku recenzentów już zauważyło, że klucze nowego mechanizmu motyl nowego MacBooka Pro są głośne, podobne do klasycznych klawiatur szkolnych , Ale użytkownicy na forach społeczności zgłaszają problemy z kluczami, które nie działają na ich świeżym od 2016 MacBook Pros. Co gorsza, błąd może być przerywany. Zobacz także: Jak naprawić komputer Mac

Co powoduje błąd za pomocą klawiatur MacBooka Pro?

Może to być kwestia dotycząca produkcji i / lub projektowania. Mimo to deweloperzy zgłaszali od macOS Sierra, że ​​Apple ponownie wprowadził podsystem wejściowy, więc jest mała szansa, że ​​może to być problem z oprogramowaniem.

Jak sprawdzić, czy Twój MacBook Pro 2016 ma błąd klawiatury

Będziesz znać natychmiast, jeśli masz ten problem, ponieważ niektóre klawisze w ogóle nie działają lub będą rejestrowane dwa razy po naciśnięciu tego przycisku (tak, że na przykład P będzie typu PP).

Inni użytkownicy zgłosili problemy, w tym klawisze czują się „gąbczaste”, a nie „kliknięte”, a niektóre klawisze powodują wysoki hałas kliknięć po naciśnięciu, co widać na poniższym filmie. Problemy wydają się pojawiać, gdy MacBooki są gorące, ale niektórzy użytkownicy zgłosili problemy z dowolną temperaturą.

Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że są trochę ciężcy Kiedy używasz palca lub wielokrotnie naciśnięciem klucza, może wyleczyć problemy. Alternatywnie, jeśli okaże się to problemem z oprogramowaniem, przyszła aktualizacja macosu Sierra może dostarczyć poprawkę – chociaż oczywiście będziesz musiała siedzieć na swoich rękach do tego czasu!

Zamiast potencjalnie uszkodzić klawiaturę Nawet za pomocą ciężkich maszyn do pisania lub oczekiwanie na naprawę oprogramowania, które mogłyby nie zostać zrealizowane, radzimy oddać urządzenie firmie Apple do wymiany. Wewnątrz nowego 2016 MacBook Pro

Problemy z oprogramowaniem MacBook Pro 2016: USB (w języku angielskim)

-C / Thunderbolt 3 problemy niezgodności

Fakt, że nowe modele 2016 MacBook Pro mają tylko porty USB-C / Thunderbolt 3, a więc wymagają adapterów, aby połączyć się z każdym innym sprzętem, to stare wiadomości. Istnieją jednak doniesienia, że ​​nie wszystkie adaptery USB-C / Thunderbolt 3 działają poprawnie z nowymi modelami MacBook Pro 2016.

Na przykład nieautoryzowany pracownik naprawy komputerów Mac i gwiazda YouTube, Louis Rossmann, zauważył, że w praktyce (Ostrzeżenie: zawiera znaczący zły język!), Że niektóre adaptery USB-C nie tylko spowolniły jego 13in non-Touch Bar 2016 MacBook Pro, ale także powodowały powolne lub całkowite wyeliminowanie połączenia Wi-Fi z systemem MacBook Pro. Adaptery współpracowały idealnie z laptopem firmy Dell.

Tymczasem programista Mac Khaos Tian odkrył nie tylko, że niektóre stacje dokujące Thunderbolt 3 nie współpracują z nowym modelem 2016 MacBook Pro, ale nawet otrzymali odpowiedź Ktoś w firmie Apple sugeruje, że modele nie certyfikowane przez firmę Apple są mało prawdopodobne. Naprawianie problemów z niezgodnością USB-C / Thunderbolt z MacBooka Pro 2016

Kupowanie tylko własnych adapterów USB-C lub Thunderbolt 3 firmy Apple jest oczywistym rozwiązaniem. Kupowanie adapterów lub stojaków firm trzecich prawdopodobnie będzie tańsze, ale jak twierdzi Apple, tylko te certyfikowane przez firmę Apple gwarantują pracę – a ich stosunkowo niewielu jest ich niewiele.

Jeśli masz stację dokującą Thunderbolt 3 Niezgodne, a następnie Khaos Tian szczegółowo opisuje włamania, które może to naprawić, ale ma bardzo techniczny charakter, a nie dla początkujących.

Firma Apple może dostarczyć przyszłej aktualizacji do macOS Sierra, aby uwzględnić obsługę niekompatybilnych urządzeń USB-C / Sprzęt firmy Thunderbolt, ale wiedząc o tym, co robimy w firmie Apple – iw związku z tym, że mają własny zasięg adapterów – nie chcielibyśmy zatrzymać oddechu oczekującego naprawienia. Szczerze mówiąc, jeśli jesteś narażony, uważamy, że najlepiej jest rozgryźć kulę i uzyskać nowe zatwierdzone przez firmę Apple adaptery.

Czytaj dalej: Najlepsze adaptery i kable USB-C

Problemy z oprogramowaniem MacBook Pro 2016: głośniki wyskakujące

Krótko po MacBooku Pro pojawiły się w spoconych dłoniach użytkowników, donoszono o głośnych trzaskach i dźwiękach, które pojawiły się na forach społecznościowych. Hałasy występują tylko wtedy, gdy użytkownik uruchamia się w systemie Microsoft Windows za pomocą narzędzia Boot Camp. Nie zdarza się, jeśli użytkownik zostanie uruchomiony do macOS Sierra.

Jednak niektórzy użytkownicy nawet poinformowali, że głośniki systemu MacBook Pro zostały trwale uszkodzone przez hałasy podczas uruchamiania systemu Windows, co oznaczało, że głośniki nie działały Następnie uruchomiono z powrotem do macOS. Prawdopodobny głośnik wydaje się w ten sposób wpływać w ten sposób.

Co powoduje problem z głośnikami MacBook Pro?

Nie jest jeszcze jasne, czy pęknięcia i pops spowodowane są przez Karty logikalnej lub może po prostu złych sterowników audio w systemie Windows. To wydaje się najprawdopodobniej najbardziej prawdopodobne.

Jak sprawdzić, czy Twój MacBook Pro 2016 ma błąd głośników podczas otwierania

Będziesz wiedzieć, czy problem dotyczy tego problemu, Usłyszysz opisane powyżej hałasy podczas uruchamiania systemu Windows. Co ciekawe, jeśli korzystasz z systemu Windows za pomocą oprogramowania do wirtualizacji, np. VMware Fusion lub Parallels, problem nie pojawia się.

Jak naprawić MacBook Pro 2016 z głośnikami typu popping

Może brzmieć glib, ale Najlepszym sposobem uniknięcia tego problemu nie jest użycie Boot Camp do uruchomienia systemu Windows, przynajmniej na razie! Wirtualizuj zamiast tego. Jeśli jednak musisz użyć Boot Camp, upewnij się, że słuchawki są podłączone za pośrednictwem 3,5 mm gniazda audio. Uniemożliwi to używanie głośników MacBook Pro. W słuchawkach nie słychać trzasków / popów. W szczególności użytkownicy dotkniętych raportem o problemach, które po prostu obracają kontrolę głośności, nie mają wpływu; Głośne trzaski i wyskakuje.

Apple wkrótce zaktualizuje sterowniki Boot Camp w pewnym momencie, co zapewne pomoże rozwiązać ten problem. Jeśli Twój MacBook Pro został uszkodzony przez crackles i pops, to oczywiście nie ma innego wyboru, niż roszczenia gwarancyjnego z firmą Apple.

Czytaj dalej: Jak zainstalować i uruchomić system Windows Na komputerach Macintosh

Problemy z sprzętem w systemie MacBook Pro 2016: Przeładowanie za pośrednictwem USB-C

Jest to raport pochodzący od osoby, która jest bardzo daleka od rozstrzygnięcia i jest to, Bądźcie na tyle głupi, by spróbować: gwiazda z serwisu YouTube EverythingApplePro zastanawiała się, co się stanie, jeśli przyłączysz więcej niż jedną ładowarkę Apple USB-C zarówno do MacBooka 13-calowego, jak i 15-calowego w 2016.

Specyfikacja Nowe modele MacBook Pro mówią, że możesz ładować komputer z dowolnego portu USB-C, a chociaż nikt nie zamierza świadomie przyłączać czterech oddzielnych zasilaczy, ponieważ EverythingApplePro skończył, użytkownik może przymocować zwykłą ładowarkę USB-C, a także Podłączając coś w rodzaju monitora Thunderbolt 3 zawierającego koncentrator USB-C, który jest przeznaczony do ładowania podłączonych urządzeń.

Co się stało z komputerami EverythingApplePro? Zarówno MacBook Pros, jak i dołączony do nich ładowacz, emitowały dźwięki potwierdzające, a ikona paska menu zmieniła się, co wskazuje na ładowanie, ale w menu ładowania informowano, że bateria nie była naładowana. Raczej niepokojący stan tej sprawy utrzymywał się nawet po tym, jak EverythingApplePro opuścił tylko jedną ładowarkę, a nawet po tym jak zrestartował swój 15-calowy model (miał identyczne wyniki zarówno dla modeli 13, jak i 15-calowych, choć film YouTube nie Szczegółowo, że próbuje zrestartować model 13-calowy: nie, nie mamy pojęcia, w jaki sposób ci gwiazdy YouTube mogą sobie pozwolić na ten sprzęt tylko wtedy, gdy go zniszczą).

Czytaj dalej: Porady Dla lepszego czasu pracy baterii MacBooka

Jak sprawdzić, czy Twój MacBook Pro „przeładowywany” lub został naładowany

Będziesz wiedzieć, czy problem dotyczy Twojego MacBooka Pro Nie będzie pobierać opłat, jeśli masz coś podłączonego do więcej niż jednego portu USB-C / Thunderbolt 3.

Jak rozwiązać problemy z przeładowaniem komputera MacBook Pro 2016

Z niedostatkiem informacji dostarczonych przez W filmie trudno jest się dowiedzieć, na czym polega kwestia ładowania, i czy to się utrzymywało. Dlatego możemy tylko zgadywać w poprawce. Jeśli problem się z nami zaczniemy, zresetujemy SMC. Jeśli MacBook Pro nadal odmawia opłaty, to jedynym rozwiązaniem jest zwrot do firmy Apple.

Możliwe, że ten problem mógłby zostać naprawiony przez firmę Apple w przyszłym uaktualnieniu oprogramowania do serii 2016 MacBook Pro. Do tego czasu zalecamy odłączyć ładowarkę USB-C, jeśli jest podłączony dowolny sprzęt, który prawdopodobnie zapewni również ładunek, np. Stację dokującą Thunderbolt 3 lub monitor z wbudowaną piastą.

Problemy z oprogramowaniem MacBook Pro 2016: nie działający trzask palca trzypunktowego

Gdy Apple wprowadziła trackpty multitouch, wprowadziły one także trzypunktowe przeciągnięcie, co jest gestem przeciągającym trzy palce w poprzek Trackpad miało skutek błyskawicznego kliknięcia, a następnie przeciągnięcia dowolnego elementu pod kursorem myszy. Przeciągnij za pomocą trzech palców na przykład tekst i będzie natychmiast zaznaczony.

W najnowszych wersjach macOS / OS X firma Apple przeniosła tę funkcję do sekcji „Dostępność” w Preferencjach systemowych, ale nadal działa W ten sam sposób – chyba że masz nowy 2016 MacBook Pro, czyli. W szczególności użytkownicy zgłaszają, że działa tylko w centrum gładzika lub że działa z niektórymi aplikacjami, a nie innymi.

(!!! 6 !! !)

Jak sprawdzić, czy Twój MacBook Pro 2016 ma wadliwy trackpad

Będziesz wiedział, czy masz na to wpływ, ponieważ przy założeniu, że używasz funkcji przeciągania trzech palców, Po prostu nie będzie działać niezawodnie.

Co powoduje problem z trzema palcami?

MacOS zawiera inteligentne oprogramowanie umożliwiające wykrycie przypadkowego dotknięcia dłoni użytkownika przez gładzik podczas wpisywania i Zwiększona wielkość gładzika w nowym zakresie MacBooka Pro jest spekulacją, że problem może być spowodowany tym, że wykrywanie dłoni będzie nieaktualne.

Jak naprawić trackpad MacBooka Pro 2016

Podobnie jak w przypadku wielu Problemy z tym problemem prawdopodobnie zostanie naprawione przez Apple z aktualizacją oprogramowania układowego lub przyszłą aktualizacją systemu MacOS (lub ewentualnie obydwoma). Do tej pory wszystko, co można zrobić, to albo z tym, co się wydarzyło, albo wyłączyć przeciągnięcie na trzy palce.

Czytaj dalej: Petycja wymaga Apple Fix MacBook Pro w grach graficznych

Ankieta jakmac: Czy wystąpiły problemy z MacBook Pro?