Który Apple TV mam?

0
10

Istnieje wiele prostych sposobów na odkrycie, którego Apple TV posiadasz, poza wyszukiwaniem numeru modelu – choć byłby to najłatwiejszy sposób, aby dowiedzieć się, który masz. Właściciele Apple TV mogą również korzystać z różnych wewnętrznych różnic i możliwości oprogramowania, aby zidentyfikować posiadany telewizor Apple, w tym tvOS, możliwości transmisji strumieniowej, obsługę Siri, dostępność aplikacji / gier i wiele innych.

Może to brzmieć myląco, ale w rzeczywistości jest to prostsze niż mogłoby się wydawać – rozmawiamy z tobą przez cały proces identyfikacji Apple TV tutaj.

Określ według numeru modelu

Znajomość numeru modelu pomaga odróżnić posiadane urządzenie Apple TV. Wszystkie numery modeli zaczynają się od litery „A” i łączą się bezpośrednio z konkretnym urządzeniem. Istnieją trzy sposoby identyfikacji numeru modelu: przejście do menu Ustawienia, sprawdzenie dolnej części urządzenia lub sprawdzenie skrzynki, w której urządzenie się znalazło.

Seria

Numer modelu

Rok wydania

Kolor

Apple Remote

Telewizor apple

(Pierwsza generacja)

A1218

2007

Srebro

Biały

Telewizor apple

(2. generacji)

A1378

2010

czarny

Aluminium

Telewizor apple

(3. generacji)

A1427

lub

A1469 dla Rev A

2012

czarny

Aluminium

Telewizor apple

(4. generacji)

A1625

2015

czarny

Siri Remote

lub

Apple TV Remote

Telewizor apple

4K

A1842

2017

czarny

Siri Remote z touchpadem i mikrofonem

Po pierwsze, możesz zidentyfikować swój numer modelu, odwiedzając sekcję „Ustawienia” w Apple TV. Wybierz Ustawienia> Ogólne> Informacje i znajdź numer modelu.

Po drugie, sprawdź zewnętrzne dno Apple TV, aby znaleźć etykietę informacyjną. Tutaj znajdziesz numer modelu swojego urządzenia.

Wreszcie, patrząc na pudełko, do którego przyszedł Twój Apple TV, pozwoli ci rozpoznać, który Apple TV posiadasz.

Określ za pomocą portu i złączy

Każde urządzenie ma określone porty i złącza, które są odpowiednie dla danego modelu, a te mogą działać również z pomocnymi identyfikatorami.

Apple TV (pierwsza generacja)

To urządzenie ma najwięcej złączy i portów spośród pięciu modeli.

Apple TV pierwszej generacji zawiera port zasilania, port HDMI (480p lub 720p), komponentowy port wideo, port Ethernet, optyczny cyfrowy port audio, analogowy port audio i USB 2.0 (do serwisu i wsparcia).

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak uzyskać Apple TV + za darmo

Funkcje sieciowe obejmują 10 / 100BASE-T Ethernet i Wi-Fi (802.11b / g / n), a także odbiornik podczerwieni.

Apple TV (2. generacji) i Apple TV (3. generacji)

Przy nieco mniejszej liczbie portów i złączy druga generacja i trzecia generacja Apple TV są zasadniczo identyczne. Jedyną różnicą jest to, że trzecia generacja może zasilać więcej pikseli (720p lub 1080p) w przypadku HDMI w porównaniu z limitem 720p HDMI drugiej generacji.

Oba modele mają identyczne porty: port zasilania, port Ethernet, optyczne cyfrowe audio, port HDMI i Micro-USB (do obsługi i wsparcia), a także te same funkcje sieciowe – Wi-Fi (802.11a / b / g / n ) oraz 10 / 100BASE-T Ethernet – i odbiornik podczerwieni.

Apple TV (4. generacji)

Czwarty gen Apple TV (wraz z 4K) ma tylko cztery porty, ale to wciąż jeden więcej niż model 4K.

Cztery porty zapewniają zasilanie, HDMI 1.4 (720p lub 1080p), Ethernet i łączność USB-C. Znajdziesz tu także 10 / 100BASE-T Ethernet, Wi-Fi (802.11a / b / g / n / ac z MIMO) i technologię bezprzewodową Bluetooth 4.0, która wyróżnia go spośród swoich poprzedników.

Apple TV 4K

Wreszcie Apple TV 4K, który jest obecnie dostępny w cenie 179 GBP, ma tylko trzy porty: HDMI 2.0 (2160p), Gigabit Ethernet i port zasilania. Port USB-C był krótkotrwały, prawda?

Dostępna jest także ulepszona łączność z Gigabit Ethernet, Wi-Fi (802.11ac z MIMO) i Bluetooth 5.0 dostępnymi w wariancie 4K.

Rozmiar i waga

Pięć modeli Apple TV różni się nieco rozmiarem i wagą, co jest kolejnym łatwym sposobem na określenie, które masz.

Model

Około. Rozmiar (mm)

Około. Waga (g)

Telewizor apple

(Pierwsza generacja)

195 x 195 x 28

1100g

Telewizor apple

(2. generacji)

99 x 99 x 23

270g

Telewizor apple

(3. generacji)

99 x 99 x 23

270g

Telewizor apple

(4. generacji)

99 x 99 x 33

430g

Apple TV 4K

99 x 99 x 35

430g

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak naprawić problemy „Urządzenia HomeKit nie łączą się”

Telewizory Apple drugiej i trzeciej generacji mają ten sam rozmiar i wagę, a czwarte i 4K są podobne. Najbardziej unikalnym modelem w dziale projektowym jest oryginalny Apple TV, który ma około 19,5 x 19,5 x 2,8 cm i solidny 1,1 kg.

Aplikacje, gry i Siri

Wszystkie telewizory Apple TV pierwszej, drugiej i trzeciej generacji są wyposażone w szereg wstępnie zainstalowanych aplikacji, które w dużej mierze zależą od lokalizacji geograficznej. Ci z USA mają dostęp do takich gier jak NBA Game Time, MLB.TV, Hulu i innych usług na żądanie, podczas gdy ci w Wielkiej Brytanii mają szczęście, aby uzyskać dostęp do Netflix i BBC iPlayer. Problem polega na tym, że w przeciwieństwie do nowoczesnych telewizorów Apple, starsze pokolenia nie posiadają App Store ani możliwości pobierania nowych aplikacji i gier, więc utknęliście z tym, co macie, a wraz z postępem technologii, są szanse, że przestańcie w ogóle wspierać starsze aplikacje.

App Store współpracuje z tvOS, przebudowanym oprogramowaniem Apple TV Apple, które zadebiutowało w czwartej generacji Apple TV w 2015 roku. Oprócz ulepszonego wsparcia Siri, dedykowanej aplikacji Apple TV i wielu innych, App Store zapewnia dostęp do zawsze rosnąca gama aplikacji i gier. W rzeczywistości Apple TV ma większość, jeśli nie wszystkie, aplikacje catchup dostępne w Wielkiej Brytanii – i niewiele dekoderów może to twierdzić.

Jeśli Twój Apple TV ma App Store, prawdopodobnie masz Apple TV czwartej lub piątej generacji. Jeśli nie, masz sobie starszy model.

Model

Pojemność

Strumieniowanie Netflix

Gry

Sklep z aplikacjami

Siri

Telewizor apple

(Pierwsza generacja)

40 lub 160 GB

Nie

Nie

Nie

Nie

Telewizor apple

(2. generacji)

nie dotyczy

tak

Nie

Nie

Nie

Telewizor apple

(3. generacji

nie dotyczy

tak

Nie

Nie

Nie

Telewizor apple

(4. generacji)

32 lub 64 GB

tak

tak

tak

tak

Apple TV 4K

32 lub 64 GB

tak

tak

tak

. Es