Które aplikacje nie będą działać w systemie iOS 13?

0
8

Apple wydało najnowszą wersję swojego systemu operacyjnego iPhone – iOS 13 – przynosząc szereg nowych funkcji. Oznacza to także odejście od tradycji ze względu na fakt, że iOS nie będzie już aktualizowany na iPady, ponieważ tablety mają teraz własne dedykowane iPadOS. Oczywiście przy każdej aktualizacji pojawia się obawa, że ​​sytuacja zmieni się za bardzo lub Twoje ulubione aplikacje przestaną działać.

W tym artykule przyjrzymy się aplikacjom, na których możesz polegać w systemie iOS 13, oraz powody, dla których niektóre starsze lub mniejsze mogą się nie sprawdzać.

Które iPhone’y są kompatybilne z iOS 13?

Zanim zaczniesz martwić się o kompatybilność aplikacji, drobną kwestią jest włączenie iPhone’a do iOS 13. Apple wykonało dobrą robotę, włączając starsze modele do swojego programu uaktualnień, ale zawsze są takie, które nie spowodują zmniejszenia. Oto lista urządzeń z systemem iOS 13:

 • iPhone 11
 • iPhone 11 Pro
 • iPhone 11 Pro Max
 • iPhone XS
 • iPhone XS Max
 • iPhone XR
 • iPhone X
 • iPhone 8
 • iPhone 8 Plus
 • iPhone 7
 • iPhone 7 Plus
 • iPhone 6s
 • iPhone 6s Plus
 • iPhone SE
 • iPod touch (7. generacji)

Własne aplikacje Apple

Jeśli polegasz na wbudowanych aplikacjach Apple – takich jak Poczta, Zdjęcia, Wiadomości, Mapy, Notatki i podobne – z przyjemnością dowiesz się, że wszystkie będą dostępne od razu. Kilka widziało uaktualnienia w iOS 13, z narzędziami do edycji zdjęć i wideo dodanymi do aparatu i zdjęcia, renderowania 3D w Mapach oraz rozszerzoną opcją wyszukiwania w Notatkach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak skonfigurować udostępnianie rodzinne na iPadzie, iPhonie i komputerze Mac

Uaktualniliśmy już nową wersję w naszym przewodniku po najlepszych funkcjach iOS 13, więc przeczytaj ją również, jeśli nie masz pewności, co ma do zaoferowania iOS 13.

Mainstream i nowsze aplikacje

Podzielmy resztę ekosystemu aplikacji na iOS na dwie grupy i zacznijmy od aplikacji, które są głośne i / lub stosunkowo „aktualne” – tj. Aplikacje, które nadal zarabiają pieniądze, mają wysoką liczbę aktywnych użytkowników i są regularnie aktualizowane. Należą do nich Facebook, Instagram, WhatsApp, Evernote, aplikacje do bankowości mobilnej, popularne gry i ogólnie te, z których Ty i Twoi znajomi korzystacie na co dzień.

W przypadku takich aplikacji powinieneś być w porządku przy aktualizacji do iOS 13. Jeśli na nowej platformie występują problemy, programiści aplikacji prawie na pewno wydadzą poprawkę jako bezpłatną aktualizację – zakładając, że jeszcze tego nie zrobili, ponieważ iOS 13 jest w sferze publicznej od września 2019 roku, a programiści mają wersję beta od czerwca.

Po zainstalowaniu systemu iOS 13 konieczne może być uruchomienie aktualizacji dla wszystkich tych aplikacji, aby upewnić się, że korzystasz z najnowszej wersji.

Aby to zrobić, otwórz Sklep z aplikacjami aplikacji, dotknij ikony swojego konta w prawym górnym rogu, a następnie wybierz Zaktualizuj wszystko opcja.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Nie możesz zaktualizować iPhone'a? Oto, co zrobić, jeśli iOS 13 nie zostanie zainstalowany

Małe i stare aplikacje

Jeśli podoba Ci się aplikacja, która jest nieco starsza, może niszowa lub nie była aktualizowana od jakiegoś czasu, możesz mieć kłopoty.

Ze względu na charakter oprogramowania aplikacje muszą być aktualizowane, aby kontynuować pracę po wydaniu nowej wersji systemu operacyjnego. Dla małych programistów (często tylko jednej osoby) może to stać się zbyt dużym nakładem pracy. Prowadzi to do porzucenia aplikacji, które pozostają w App Store, ale aktualizacje już się nie pojawiają i ostatecznie nie są już kompatybilne z nowszymi wersjami iOS.

Łatwo jest sprawdzić ostatnią aktualizację aplikacji. Otwórz App Store i przejdź do aplikacji, która Cię martwi. w Co nowego w sekcji zobaczysz najnowszą wersję oprogramowania na liście, z datą pokazaną po prawej stronie.

Jeśli jest to coś w stylu „1w temu”, możesz zacząć, ponieważ programista był aktywny w ostatnim tygodniu. Jeśli pokaże miesiące, a nawet lata, warto poszukać alternatywy.

Tak więc naszą radą byłoby założenie, że każda stara, rzadko aktualizowana aplikacja jest zagrożona przy każdej aktualizacji iOS. Jeśli jest to dla Ciebie przełom, skontaktuj się z programistą przed dokonaniem aktualizacji i zapytaj, czy nadal będzie działać.

Powinieneś także zapoznać się z naszym przewodnikiem po najlepszych darmowych aplikacjach na iPhone’a, ponieważ możesz znaleźć zamiennik, który będzie dostępny za kilka lat.