Jedyny sposób, aby uzyskać Flash do pracy na iPhone

0
452

Adobe Flash Player był kiedyś jednym z najczęściej używanych narzędzi do przesyłania dźwięku, wideo i animacji w Internecie.

Złe wieści Fani Flash: Adobe oficjalnie zaprzestało tworzenia Flasha dla wszystkich urządzeń mobilnych.

W rzeczywistości Flash prawie na pewno jest w drodze na całym świecie.

The One Way Get Flash na iPhone

Tylko dlatego, że nie możesz pobrać Flasha na iPhone’a i Safari go nie obsługuje, wciąż jest jeden sposób na użycie Flasha.

Nie instalują Flasha na iPhonie.

Dlaczego Apple zablokowało Flasha z iPhone’a

Chociaż nigdy nie było publicznie dostępnego odtwarzacza Flash dla iPhone’a, to nie dlatego, że nie istniało lub nie jest technicznie możliwe (Adobe stworzył oprogramowanie).

To dlatego, że Apple odmówił zezwolenia na Flash na iOS.

Apple naliczył, że Flash zużywa zbyt szybko zasoby obliczeniowe i bateryjne oraz że jest niestabilny, co prowadzi do awarii komputera, których Apple nie chciał w ramach korzystania z iPhone’a.

Blokowanie odtwarzacza Flash na iPhone’a przez firmę Apple było problemem dla wszystkich gier internetowych, które używały Flasha lub usług takich jak Hulu, które transmitowały wideo online za pomocą odtwarzacza Flash (w końcu Hulu wypuściło aplikację, która rozwiązała ten problem).

Apple nie ruszyło ze swojej pozycji, wybierając zamiast czekać na standardy Flash w HTML5, aby zastąpić niektóre funkcje oferty Flash na stronach internetowych.

Historia Flash i iPhone’a

Stanowisko anty-Flash firmy Apple było na początku kontrowersyjne.

  1. Flash nie jest otwarty, jak twierdzi Adobe, ale zastrzeżony.
  2. Występowanie wideo w formacie h.264 oznacza, że ​​Flash nie jest już wymagany dla wideo w Internecie.
  3. Flash jest niestabilny, niestabilny i nie działa dobrze na urządzeniach mobilnych.
  4. Flash wyczerpuje zbyt dużo baterii.
  5. Flash jest przeznaczony do użycia z klawiaturą i myszą, a nie z interfejsem dotykowym iOS ’.
  1. Tworzenie aplikacji w technologii Flash oznacza, że ​​programiści nie tworzą natywnych aplikacji na iPhone’a.

Chociaż możesz się spierać o niektóre z tych twierdzeń, to prawda, że ​​Flash jest przeznaczony dla myszy, a nie dla palca.

Z biznesowego punktu widzenia Adobe znajdowało się w trudnej sytuacji.

Przez większość 2000 roku firma dominowała w sieci audio i wideo, a dzięki Flashowi miała duży udział w projektowaniu i tworzeniu stron internetowych.

Gdy Flash na urządzeniach mobilnych wciąż wydawał się być możliwy, pojawiły się spekulacje na temat tego, czy Adobe użyje swojego innego oprogramowania jako dźwigni, aby pobrać Flasha na iPhone’a.

Niektórzy spekulowali, że Adobe może wycofać pakiet Creative Suite z komputera Mac lub stworzyć rozbieżności między wersjami Mac i Windows, aby wymusić Flash na iPhonie.