Home Jak? (FAQ) Mac "Jak" Jaki jest najlepszy język programowania, jaki można uzyskać na moim komputerze Mac?

Jaki jest najlepszy język programowania, jaki można uzyskać na moim komputerze Mac?

0
1317

Jaki język programowania powinienem się nauczyć na moim Macu? Najlepsze języki programowania dla programistów porównywanych, w tym Swift, Python, Java, C i Perl.

Kodowanie nigdy nie było popularniejsze, a nauka programowania w systemie Mac OS X to świetna umiejętność. Ale jaki język programowania najlepiej się nauczyć? Są tuziny (jeśli nie setki) języków programowania, a każdy został opracowany na określony cel.

Wybór języka programowania, który może się rozpocząć, może być prawdziwym wyzwaniem. Powinieneś iść z własnym językiem Swift firmy Apple lub innym popularnym rywalem takim jak Python czy Java? Języki oparte na języku C, takie jak C, C ++, Objective-C lub C #, są używane do pisania wielu programów. Więc C jest lepszym wyborem do nauki?

Istnieje wiele możliwości rozważenia: PHP jest powszechnie używany w internecie i uprawnia duże witryny takie jak Facebook. Języki takie jak R, MATLAB i Mathematica są wykorzystywane przez naukowców danych

Lub też wrzucić wszystko na wietrze i nauczyć się języka assemblera, języka najbliżej sprzętu maszynowego (wskazówka: „nie”)

Jaki jest najlepszy język programowania, jaki można uzyskać na moim Macu?

Wybieranie najlepszego języka jest trudne. Najlepszym jest subiektywny termin, a opinia różnie się odnosi do tego, co jest najlepszym językiem programowania.

Stack Exchange Developer Survey jest dobrym miejscem na znalezienie deweloperów. Wśród 12 najpopularniejszych technologii są:

 1. JavaScript
 2. SQL (lub SQL Server)
 3. Java
 4. C #
 5. Ruby
 6. Cel-C

Lista ta daje dość dobry przegląd technologii, które można się nauczyć. Wyraźni czytelnicy zauważą wyraźny brak nowego języka Swift Apple na tej liście. Nie przypuszczaj, że programiści nie lubią Swift (jest to drugi „najbardziej kochany” język na Stack Exchange, po Rust).

Jeśli rozwijasz aplikacje na iOS to Twoja gra, a następnie Swift jest językiem Musisz się nauczyć. Wydaje się, że istnieje więcej aktywności w innych językach (choć Swift ma tendencję do wymiany na Stack Exchange, a w przyszłym roku może opowiedzieć się inną historię).

Czy JavaScript jest najlepszym językiem do nauki?

Nie należy mylić Javy z Javą. JavaScript jest językiem skryptowym służącym do tworzenia interaktywnych stron internetowych, podczas gdy język Java jest językiem programowania stworzonym przez firmę Oracle. Java jest używany głównie do programowania urządzeń z systemem Android.

JavaScript jest bardziej ograniczony niż Java lub inne języki programowania. Ale to dobry początek, jeśli masz zero doświadczenia w programowaniu. Możesz tworzyć JavaScript wraz z HTML i CSS, aby tworzyć żywe strony. Możesz budować coś dość oszałamiające za pomocą tylko trochę kodu JavaScript i szybko zobaczyć wyniki online. I pomogą Ci przenieść się na Javę.

Czy mogę nauczyć się języka Java, Python lub Swift na moim Macu?

W kontrowersji sugerujemy, że nie zaczniesz używać języka Swift firmy Apple. Mimo że jest niewiarygodna i jesteśmy dużą witryną firmy Apple, uważamy, że jest to zły wybór dla początkujących.

Istnieje szeroki zakres zasobów szkoleniowych dla Javy i Pythona niż Swift, więc znajdziesz Łatwiej jest nauczyć się jednego z tych dwóch języków. Który wybierzesz to osobisty wybór i sugerujemy, abyś oparła je, odpowiadając na jedno z tych dwóch pytań.

 • Chcę zbudować rzeczy! Następnie wybierz Java. Jest to najbardziej popularny język programowania i używany przez niezliczone firmy do tworzenia aplikacji. Google użył Javy do tworzenia Dokumentów Google, a także systemu operacyjnego Android.
 • Chcę wiedzieć, jak działa! Następnie wybierz Pythona. Jest on używany przez informatyków do tworzenia algorytmów i używany przez MIT do wyjaśniania pojęć takich jak Machine Learning i Artificial Intelligence. Jest to bardzo łatwy w obsłudze język do nauki i niewiarygodnie potężny.

Jeśli poważnie myślisz o programowaniu, w pewnym momencie skończysz naukę zarówno Javy, jak i Pythona. Są one powszechnie używane do szkolenia programistów i tworzenia aplikacji.

Zobacz także:

 • Dowiedz się, jak to zrobić: Jak skonfigurować i uczyć kodowanie Pythona na komputerze Mac
 • Czy powinienem nauczyć się C na moim komputerze Mac?

  C jest niewiarygodnie popularnym programem typu C na moim Macu? Język używany od lat siedemdziesiątych do nauczania programowania komputerowego. Co ważne, jest on używany przez Harvard w kursie CS50, wykorzystywany do nauczania wszystkich swoich studentów podstaw nauki komputerowej.

  Więc wydaje nam się nieco skompromitowane, aby go zignorować. Nawet nie myślimy, że powinieneś zacząć od C. Jest to bardziej złożone niż w innych językach, a będziesz szybko osadzony w pojęciach takich jak zarządzanie pamięcią i wskaźniki. To wszystko jest zbyt łatwe, aby skończyć sfrustrowany i zdecydować, że programowanie nie jest dla Ciebie.

  Więc jeśli nie jesteś na kursie takim jak CS50 i posiadasz własne doświadczenie w zakresie programowania, sugerujemy pozostać poza C i wszystkimi innymi językami bazującymi na C. Możesz dowiedzieć się czegoś więcej.

  Co z nauką SQL, PHP i innymi technologiami?

  Warto poświęcić wiele innych wymienionych technologii, takich jak SQL, PHP i Ruby w pewnym momencie. Ale nie są to punkty, aby zacząć używać. SQL jest językiem bazy danych, który jest powszechnie używany do przechowywania i pobierania elementów. Jest często używany w serwerach internetowych, ale także w aplikacjach (aplikacje iOS i Android korzystają z baz danych SQL). PHP jest językiem skryptowym używanym online, a Ruby jest używany do tworzenia interaktywnych stron internetowych. W pewnym momencie wszyscy warto się uczyć, ale nie są to miejsca, które należy rozpocząć.

  Jeśli jesteś początkującym graczem, dowiedz się HTML, CSS i JavaScript. W przeciwnym razie najlepszym językiem programowania, jaki można uzyskać na komputerze Mac, jest Java. Jeśli jesteś zainteresowany mechaniką programowania, naucz się Pythona.

  Po wykonaniu tej pracy nadszedł czas, aby przejść do innych języków, takich jak Swift i C.

 • Jak napisać aplikacje z Apple Swift 2
 • Najlepszy Mac dla rozwoju aplikacji
 • Jak zrobić grę na iOS
 • Li>
 • Jak pisać aplikacje z Apple Swift 2