Jak zwrócić niechciane prezenty Apple

0
267

Wszyscy uwielbiamy prezenty, ale czasami można dać prezent, który albo nie spełnia naszych potrzeb, duplikuje to, co już mamy, albo jest niechciany z wielu innych powodów. Jeśli tak jest, a otrzymałeś produkt Apple, który chcesz zwrócić, oto jak to zrobić.

Co mogę zwrócić?

Podczas gdy Apple chętnie wymienia lub zwraca wszystkie zakupy dokonane w jego sklepach lub w Internecie bez potrzeby z innego powodu, niż sam zdecydowałeś, że go nie chcesz, istnieje jeden wielki wyjątek. Jeśli otrzymany prezent został spersonalizowany, na przykład wygrawerowany iPad, nie będzie można go zwrócić, ponieważ urządzenie będzie nieosiągalne dla innego klienta.

Oczywiście, jeśli jest wadliwy, to jest to inna kwestia, ponieważ będzie objęta normalną polityką zwrotów dla wadliwych towarów.

Zwrot produktów do Apple Store.

Jeśli chcesz zwrócić urządzenie zakupione w jednym z fizycznych sklepów detalicznych Apple, wówczas wraz z produktem będziesz musiał przynieść oryginalny paragon, opakowanie i akcesoria. Musi to nastąpić w ciągu 14 dni od zakupu i oczywiste jest, że przedmioty muszą być w nienaruszonym stanie.

Podczas gdy Apple jest firmą globalną, przedmioty można zwracać tylko w sklepach w kraju, z którego zostały kupione.

Jeśli ktoś inny zapłacił za produkt kartą kredytową lub debetową, będzie musiał towarzyszyć Ci, ponieważ zwrot może nastąpić tylko na karcie, która została pierwotnie obciążona. Wymiana zalicza się do tej samej kategorii, więc dana osoba nadal będzie musiała odbyć podróż.

W przypadku, gdy chcemy uzyskać inny kolor tego samego urządzenia lub przejść do opcji przechowywania o większej pojemności, zalecamy wywołanie lokalnego sklepu i omówienie go z personelem, ponieważ mogą one być w stanie zorganizować coś dla Was.

Aby znaleźć dane kontaktowe różnych oddziałów, spójrz na listę sklepów detalicznych Apple.

Oprogramowanie, pamięć i inne nośniki są nieco inne, ponieważ zwrot kosztów będzie możliwy tylko wtedy, gdy pudełko pozostanie nieotwarte. W przeciwnym razie Apple zaoferuje ci wymianę na inną jednostkę tego samego produktu.

Oddawanie przedmiotów zakupionych w internetowym Apple Store.

Jeśli zamówiłeś produkt online, otrzymasz nieco więcej czasu na zwrot. Jeśli zdecydujesz się nie trzymać tego podarunku, musisz poprosić osobę, która go kupiła, o przejście do strony Statusu zamówienia Apple i zalogowanie się na swoje konto. Tutaj znajdą listę wszystkich zakupów produktów Apple oraz opcję rozpoczęcia procesu zwrotu.

Tak długo, jak zamierzają zwrócić przedmiot znany przed upływem 14 dni od zakupu, będą mieli kolejne 14 dni na zorganizowanie kolekcji lub wyrzucenie przedmiotu w jednym z Punktów Pickup Apple. Są one rozproszone w całym kraju i zazwyczaj przyjmują postać kiosków lub lokalnych supermarketów.

Po dokonaniu zwrotu będą mogli wydrukować etykietę adresową, aby umieścić ją na pudełku. Kolekcje będą obsługiwane przez firmę kurierską, zwykle UPS w Wielkiej Brytanii, która zezwoli na zaplanowanie czterogodzinnego okna, w którym produkt zostanie odebrany.

Ewentualnie przedmioty zrzucane w punkcie odbioru muszą zostać zdeponowane w ciągu pięciu dni od rozpoczęcia procesu zwrotu.

Jeśli wolisz z kimś porozmawiać, zamiast polegać na portalu internetowym, możesz skontaktować się z obsługą klienta Apple Store, która zorganizuje zwrot. Po prostu pamiętaj, aby mieć numer zamówienia internetowego dla przedmiotu, który chcesz przekazać.

Apple twierdzi, że gdy towar zostanie bezpiecznie przyjęty w magazynie, wówczas zwrot zostanie wydany w ciągu 5-7 dni.

Zasady dotyczące zwrotów w czasie wakacji.

Ze względu na szaloną naturę okresu świąt Bożego Narodzenia oraz ludzi kupujących dla siebie wiele prezentów, Apple oferuje dłuższy okres zwrotu z zakupów.

Przedmioty zakupione między 14 listopada a 25 grudnia 2018 r. Można nadal odsyłać do 8 stycznia 2019 r. Muszą one odpowiadać normalnym warunkom wymienionym powyżej, ale dodatkowy czas ułatwia kupno prezentu dla kogoś, kto jest bezpieczny w czasie Bożego Narodzenia. że może powrócić na początku nowego roku.

Aby uzyskać pomysły na temat listy najpopularniejszych osób, zapoznaj się z naszym najlepszym przewodnikiem po zakupach iPadów, najlepszym podręcznikiem zakupu iPhonów i najlepszym komputerem Mac dla studentów.