Home Jak? (FAQ) Mac Software "Jak" Jak zwiększyć przestrzeń na komputerze Mac

Jak zwiększyć przestrzeń na komputerze Mac

0
4652

W czasach dysków twardych mieliśmy mnóstwo miejsca na komputerach Macintosh, ale w dzisiejszych czasach na dyskach SSD lub na dyskach flash byliśmy znacznie bardziej ograniczeni, z niektórymi komputerami Mac 128 GB pamięci masowej.

Jeśli chcesz, aby komputer Mac pracował płynnie, musisz mieć pewność, że cały czas zajmuje około 10 procent wolnego miejsca, więc jeśli zabraknie miejsca, może to utrudnić Twoje obliczenia.

Zobacz także: Najlepszy dysk SSD dla komputerów Mac.

Kliknij tutaj, aby przejść do najlepszego oprogramowania do pobrania, aby zwolnić miejsce na komputerze Mac.

Niedawno skończyliśmy Mniej niż 5 GB wolnego miejsca na naszym MacBook Pro o pojemności 128 GB i musieliśmy spędzić trochę czasu na wiosennym sprzątaniu naszego systemu, aby odzyskać trochę miejsca. Na szczęście dla nas proces Apple znacznie ułatwił uruchomienie macOS Sierra (recenzja omówiono tutaj: przegląd macOS Sierra) w 2016 r. Przejmiemy kroki, które przeszliśmy w artykule poniżej. Jeśli nie masz jeszcze zaktualizowanego do Sierra (być może potrzebujesz trochę miejsca, aby to zrobić), wykonaj wszystkie kroki, które musisz wykonać w dalszej części tego artykułu.

Czytaj: jak używać macedos Sierra: sekretne sztuczki i nowe funkcje

Jak uzyskać więcej miejsca na komputerze Mac: Jak zarządzać pamięcią za pomocą macOS Sierra

W macOSze firma Sierra Apple wprowadziła nową funkcję Optimized Storage, Usuwanie starych plików lub przenoszenie rzeczy, których nie potrzebujesz na komputerze Mac za pośrednictwem chmury.

Jeśli brakuje Ci miejsca na pamięci masowej, będziemy obserwować alerty na komputerze Mac, które zapewnią Link do preferencji Twojego przechowywania. Aby uzyskać dostęp do tego samego okienka, kliknij logo firmy Apple w lewym górnym rogu ekranu i wybierz polecenie O tym komputerze.

Następnie kliknij kartę Magazyn. Pokazuje, ile masz dostępnego miejsca do przechowywania i jak go wykorzystujesz. Zobaczysz pasek informujący, ile miejsca zajmuje Fotografia, System, Aplikacje, Poczta, a wreszcie & nbsp; Purgeable & rsquo.

W naszym przypadku mamy ponad 92 GB zdjęć na naszym 121 GB i 738 MB czystych rzeczy.

Kliknij przycisk Zarządzaj. Spowoduje to otwarcie innego panelu, w którym dostaniesz cztery opcje: Przechowuj w iCloud, Optymalizuj magazynowanie, Opróżnij kosz i automatycznie zmniejsz. Z lewej strony okna zobaczysz też kilka kart: Aplikacje, Dokumenty, GarageBand, ICloud Drive, Poczta, Zdjęcia i Kosz.

W bardziej zaludnionym Macu zobaczysz także karty dla Pliki iOS – co jest pomocne, jeśli utworzysz kopię zapasową telefonu iPhone lub iPada na komputerach Macintosh (lub w przeszłości), możesz znaleźć mnóstwo trafień związanych z aplikacjami na iOS – z których żaden nie musi się starać, ponieważ można łatwo pobrać wszystkie Wcześniej zapłacone. Aplikacje na iOS mogą zajmować dużo miejsca, dzięki czemu szybko można wygrać trochę miejsca. Zobaczysz też tutaj iTunes, który będzie zawierał całą muzykę przechowywaną na Twoim Macu – co może potrwać do kilkadziesiąt GB, jeśli nie subskrybujesz Apple Music lub iTunes Match, aby zachować muzykę w chmurze.

Możesz kliknąć jedną z poniższych opcji po lewej stronie, aby uzyskać więcej informacji na temat tych typów plików. Kliknij na karcie Rekomendacje na górze listy po lewej stronie, a następnie z powrotem do opcji.

Wracamy do sklepu w sklepie iCloud …

Jak uzyskać więcej miejsca na komputerze Mac: Optymalizacja pamięci masowej automatycznie

Ta opcja powoduje usunięcie programów telewizyjnych lub filmów, które oglądałeś, a także usuwa załączniki wiadomości e-mail. Nie musisz się obawiać utraty jednej z tych rzeczy, ponieważ e-maile będą nadal przechowywane na serwerze iCloud, a programy zakupione z programu iTunes można bezpłatnie pobrać ponownie.

Jak uzyskać więcej miejsca na komputerze Mac: Opróżnij Kosz Automatycznie

Wybierz tę opcję i MacOS Sierra opróżnią pliki z Kosza po 30 dniach. Kliknij przycisk Włącz & hellip; A zobaczysz alert z pytaniem, czy masz pewność, że chcesz automatycznie wymazać Kosz. Powinno być dość bezpieczne, ponieważ 30 dni to czas, w którym zdajesz sobie sprawę, że nie masz nic przeciwko temu, więc zalecamy kliknięcie przycisku Włącz.

Jak uzyskać więcej miejsca na komputerze Mac: Zmniejsz liczbę użytkowników

Zmniejsz liczbę użytkowników, aby przeglądać zawartość komputera Mac i usunąć starsze dokumenty. Kliknij przycisk Przejrzyj pliki, a zostanie wyświetlone okienko z dużymi plikami, plikami do pobrania i przeglądarką plików. Nie mamy wielu plików na naszym MacBooku Pro, ponieważ przechowujemy większość z nich na iCloud, ale jeśli mieliśmy pliki na Macie, będziemy mogli zobaczyć największe pliki na naszym Macie, w tym kiedy trafiamy do nich ostatnio i ich rozmiar. Kliknij ikonę lupy, aby wyświetlić podgląd pliku, a następnie kliknij przycisk x, aby go usunąć.

!!! 8!

Jak uzyskać więcej miejsca na komputerze Mac: przechowywanie w iCloud

Przechowywanie w iCloud jest trochę mniej proste.Daje możliwość zapisywania plików w iCloud, za cenę. Firma Apple udostępnia użytkownikom 5 GB wolnego miejsca na dysku iCloud, ale to naprawdę nie pomoże. Ceny przechowywania iCloud są następujące:

 • 5 GB wolnego miejsca
 • 50 GB 0,79 PLN miesięcznie
 • 200 GB 2,49 PLN miesięcznie
 • Li> 1TB £ 6.99 miesięcznie

 • 2TB £ 19.99 miesięcznie

Kliknij opcję Store in iCloud i wyświetlone zostanie okno z pytaniem, czy chcesz zapisywać zdjęcia i filmy w ICloud. Biorąc pod uwagę, że nasza biblioteka zdjęć to 96 GB, wydaje się, że warto spróbować zapłacić za 200 GB miejsca, które firma Apple oferuje. Kliknij Zapisz w iCloud i wprowadź hasło w iCloud w Preferencjach systemowych.

Przechowywanie zdjęć i filmów w iCloud nie oznacza, że ​​znikają z komputera Mac. Biblioteka zdjęć iCloud odzwierciedla biblioteki zdjęć w Twoich urządzeniach, aby zamiast przeglądać zdjęcia przechowywane w bibliotece w urządzeniu, zobaczysz wszystkie zdjęcia zapisane na wszystkich urządzeniach na każdym urządzeniu.

Problem tutaj Jest to, że po włączeniu biblioteki zdjęć iCloud można rzeczywiście skończyć pobieranie zdjęć z innych urządzeń na komputer Macintosha, więc niekoniecznie oszczędza miejsce. W rzeczywistości mogło to zrobić inaczej – w rzeczywistości jest to powodem, dla którego nasza biblioteka fotografii rosła tak szybko! Z tego powodu, jeśli założysz bibliotekę zdjęć iCloud, zalecamy otwarcie iPhoto i przejdź do Preferencje> Optymalizuj pamięć masową, zanim pobierzesz lub możesz pobrać oryginały.

Jeśli to się stało, może to wyglądać jak dobry pomysł, aby wyłączyć bibliotekę zdjęć iCloud. Jeśli rozłączysz się z biblioteką zdjęć iCloud, a następnie usuń zdjęcia na komputerze Mac, powinny one być nadal dostępne w chmurze. Będziesz mógł pobrać zoptymalizowane wersje ponownie, jeśli chcesz połączyć się ponownie z biblioteką zdjęć iCloud w przyszłości. Jeśli jednak rozłączysz się z biblioteką zdjęć iCloud, zdjęcia, które przesyłasz do komputera Mac w przyszłości, nie będą wyświetlane na innych urządzeniach. Będzie to oddzielna biblioteka zdjęć, dopóki nie zdecydujesz się na nią połączyć.

Przetestowaliśmy to podczas pracy z Macem. W połączeniu z biblioteką zdjęć iCloud mieliśmy 56,62 GB zdjęć i filmów wideo, a w iCloud 103 GB zdjęć (dokładnie 102,98 GB). Kiedy wyłączyliśmy bibliotekę zdjęć iCloud, ostrzegaliśmy, że wszystkie zdjęcia i filmy, które nie zostały w pełni pobrane na ten komputer, zostaną usunięte, chociaż nadal będą dostępne na innych urządzeniach za pomocą programu iCloud. Pobranie ich również teoretycznie uzupełni Mac, więc zdecydowaliśmy się usunąć z Maca. Następnym ostrzeżeniem było usunięcie 9876 zdjęć i filmów o niskiej rozdzielczości z komputera Macintosh, ale wersje w pełnej rozdzielczości pozostały w iCloud. Zdecydowaliśmy się na usunięcie z Maca. O ile widzieliśmy zdjęcia, które nie znikały z naszego Maca, chociaż pamięć zdjęć spadła do 54,99 GB. Po ręcznym usunięciu kilku zdjęć zmniejszyła się do 51,22 GB. Pamięć zdjęć iCloud utrzymywała się na poziomie 103 GB, więc jesteśmy pewni, że nie usunęliśmy żadnych zdjęć z programu iCloud.

Nadal uważamy, że najlepszym rozwiązaniem dla dużej biblioteki fotografii jest zainwestowanie w osobny dysk twardy i transfer Swoją bibliotekę zdjęć. Mamy poradę, jak to zrobić tutaj: Jak przenosić bibliotekę zdjęć Apple Photos do biblioteki OS X na zewnętrzny dysk.

 1. Zakończ Zdjęcia
 2. Skopiuj bibliotekę zdjęć do zewnętrznego napędu.

  . (Aby zachować możliwość ich ponownego usunięcia, naciśnij klawisz Command podczas przeciągania plików, tak aby były przenoszone, a oryginalne pliki zostały automatycznie usunięte, a nie kopiowane).

 3. Po zakończeniu plików Kopiowanie, przytrzymaj klawisz Option / Alt podczas uruchamiania zdjęć.
 4. W zdjęciach wybierz Zdjęcia> Preferencje, a ogólnie wybierz Użyj jako Bibliotekę Systemową fotografii.
 5. Jeśli włączona jest biblioteka zdjęć iCloud, komputer Mac może być zajęty, gdy sprawdza, które zdjęcia mają miejsce W iCloud, ale jeśli w końcu zostanie ukończona bez konieczności masowego przesyłania danych. Nawet jeśli nie masz zainstalowanej macOSowej Sierra, nadal istnieją pewne sztuczki, których można użyć do odwoływania się do niektórych miejsc na dysku twardym – niektóre z nich mogą okazać się pożyteczne po Sierra.

  Jak zwolnić miejsce na dysku na komputerze Mac: usuń zdjęcia, aby zwolnić miejsce na dysku twardym

  Pierwszą rzeczą, jaką należy wykonać, gdy zdecydujesz się zwolnić przestrzeń, Wiszących owoców, tzn. Tych, które zajmują dziesiątki gigabajtów na dysku na własną rękę. Jednym z dobrych miejsc do rozpoczęcia jest biblioteka zdjęć.

  Jeśli jesteś podobny do nas, prawdopodobnie zrobisz kilkanaście zdjęć dla każdego zdjęcia, które faktycznie wybierzesz, aby umieścić w albumie lub udostępnić na Facebooku. Raz na jakiś czas warto poświęcić trochę czasu na usunięcie tych dodatkowych nieważnych zdjęć.Jeśli nie zrobiłeś tego od czasu do czasu spędzając trochę czasu, to warto pomyśleć, nawet jeśli chcesz po prostu skopiować całą bibliotekę fotografii do zewnętrznego dysku lub rozpocząć korzystanie z biblioteki fotografii iCloud (oba są objęte Powyżej).

  Oto kolejna wskazówka: jeśli przez jakiś czas byłeś użytkownikiem komputerów Mac i migrował do aplikacji Zdjęcia z iPhoto lub Aperture (lub oba aplikacje), może się okazać, że Istnieją pliki utworzone przez Aperture i iPhoto wciąż czające się na komputerze Mac. Oba te aplikacje zapisywały swoje biblioteki w jednym pliku znajdującym się w folderze Zdjęcia w katalogu użytkownika.

  Podczas migracji do Zdjęć z programu Aperture lub iPhoto, stare pliki bibliotek pozostają w folderze Pictures, co oznacza, że ​​teraz masz Biblioteki zdjęć i biblioteki Aperture lub iPhoto. Jeśli nigdy nie zamierzasz używać programu Aperture lub iPhoto, możesz pozbyć się ich bibliotek, ale zalecamy archiwizowanie ich na zewnętrznym dysku twardym (na przykład w przypadku niektórych zdjęć może to być trochę mylące: zdjęcie i iPhoto – aplikacje uzyskują dostęp do tych samych obrazów, dzięki czemu cała biblioteka nie jest duplikowana, ale są powiązane pliki, których nie potrzebujesz).

  Mamy na dysku Maca 6 GB iPhoto. Kliknij prawym przyciskiem myszy na „Pokaż zawartość pakietu” i usuń wszystkie pliki Masters z paska.

  Jak zwolnić miejsce na dysku na komputerze Mac: Przypnij program iTunes, aby odzyskać przestrzeń pamięci na komputerze Mac

  Twoja biblioteka iTunes jest kolejnym kandydatem do ponownego roszczenia miejsca na dysku. Masz tu wiele opcji. Możesz skopiować całą rzecz z katalogu Muzyka do zewnętrznego dysku twardego i wskazać program iTunes na jego preferencjach. To świetnie, jeśli komputer Mac jest komputerem stacjonarnym, ale nie jest idealny, jeśli jest to notebook. Możesz użyć pola NAS zamiast zewnętrznego dysku twardego w takim przypadku, aby móc korzystać z muzyki, gdy jesteś podłączony do sieci lokalnej.

  Trzecią opcją jest zapłacić £ 21.99 / rok Subskrybować program iTunes Match. Oto jak skonfigurować Match iTunes.

  Po jego skonfigurowaniu, iTunes Match umożliwia dostęp do całej muzyki z biblioteki iTunes na serwerach Apple, co oznacza, że ​​nie trzeba jej przechowywać Lokalnie. Musisz być połączony z Internetem, aby móc odtwarzać muzykę, ale poza tym, podobnie jak używanie iTunes z muzyką lokalnie zapisaną. I jako premia, jeśli zdecydujesz się później, że chcesz pobrać muzykę z iTunes Match, otrzymasz 256-bitowe pliki AAC, które prawdopodobnie mają lepszą jakość niż te, które zapisałeś na swoim komputerze Mac.

  Ostateczną opcją jest subskrybowanie usługi Apple Music, usługi Apple, która kosztuje 9,99 funtów miesięcznie umożliwiając dostęp do całej biblioteki muzycznej, więc zakładając, że cała muzyka, którą lubisz, jest na iTunes Możesz usunąć całą muzykę z komputera Mac i po prostu odtwarzać muzykę z Apple Music. Jeśli w późniejszym terminie zrezygnujesz z subskrypcji, zawsze będziesz mógł pobrać bezpłatnie wszystkie utwory kupione w iTunes Music Store przed wykupieniem subskrypcji, ale pamiętaj, że jeśli nie masz programu iTunes Match, nie będziesz Można pobierać utwory, które przesłałeś do biblioteki iTunes samodzielnie, więc nie wyrzucaj tych właśnie płyt CD.

  Jak zwolnić miejsce na dysku na komputerze Mac: Usuń pliki z folderu Pobrane

  Folder Twoich plików może zawierać duże pliki, których potrzebujesz. Jeśli pobierasz duże pliki PDF, obrazy lub pliki obrazów dysku i nie regularnie pobieraj prune, to prawdopodobnie jest dużo rzeczy, których nie potrzebujesz. Zacznij od obrazów dysku. Jeśli zainstalowałeś ich zawartość, nie musisz ich już więcej. Jeśli zawierają aplikacje, zawsze musisz zainstalować najnowszą wersję.

  Jak zwolnić miejsce na dysku na komputerze Mac: sprawdzić, jakie aplikacje zajmują miejsce na komputerze Mac

  Zajmował się oczywistymi winowajcami, nadszedł czas, aby pogłębić się i znaleźć inne wieprza. Istnieje kilka aplikacji, które pokaże, które pliki zajmują duże fragmenty miejsca na dysku lub umożliwiają porządkowanie plików w Finderu w oparciu o ich rozmiar.

  GrandPerspective (free) i DaisyDisk (£ 7.99, Kup tutaj) daje dobre wskazania wizualne, podczas gdy OmniDiskSweeper (bezpłatnie) używa standardowego, hierarchicznego okna plików, aby pokazać rozmiary każdego pliku i folderu. Inne aplikacje, takie jak CleanMyMac 2 (£ 34.95), pokazują, że użycie dysku jest częścią ich funkcji czyszczenia.

  Jak zwolnić miejsce na dysku na komputerze Mac: jak sprawdzić, jakie pliki zajmują najwięcej miejsca na komputerze Mac bez konieczności zakupu aplikacji

  Łatwo bez aplikacji. Otwórz nowe okno Findera i przejdź do folderu domowego lub naciśnij klawisz Shift-Cmd-H z Findera. Naciśnij Cmd-F, aby otworzyć nowe okno Znajdź i w lewym menu strony w górnej części okna, wybierz Inne. Z otwartego w następnym oknie przewiń w dół, aż zobaczysz rozmiar pliku i zaznacz pole obok niego. Wybrano to jako atrybut wyszukiwania. W kolejnym menu rozwijanym wybierz 'większy niż’ i zmień jednostki wielkości pliku na MB.Wpisz teraz rozmiar pliku, powiedzmy 100, aby wyświetlić wszystkie pliki w folderze domowym, które są większe niż 100 MB. Możesz teraz wybrać, które pliki mają zostać usunięte lub archiwizowane na zewnętrznym dysku i zwolnić miejsce na dysku.

  Jak zwolnić miejsce na dysku na komputerze: Opróżnij kosza, aby odzyskać przestrzeń na komputerze Mac

  Opróżnij kosz. Jeśli istnieją uparte pliki, które nie wygasły, najprostszym rozwiązaniem jest użycie Kosza! (Bezpłatnie), użyteczny ping-trick.

  Jak zwolnić miejsce na dysku na komputerze Mac: Usuń załączniki z poczty, aby zaoszczędzić miejsce na komputerze Mac

  teczka? Zastanów się, ile otrzymasz e-maili z dużymi załącznikami. Co się z nimi dzieje? W głównym folderze Poczta (~ / Biblioteka / Poczta) załączniki do poczty przychodzącej są przechowywane w folderze skrzynki odbiorczej. Aby usunąć usunięte wiadomości e-mail, przejdź do sekcji & ldquo; Usuwanie nieodebranych plików do pobrania & rdquo; W preferencjach poczty i wybierz opcję & ldquo; Po usunięciu wiadomości> rdquo ;. Aktualna wersja programu Mail przechowuje również załączniki w ~ / Library / Containers / com.apple.mail / Pobieranie danych / poczty. Dopóki nie potrzebujesz ich, możesz je usunąć, często oszczędzając setki MB.

  Jak zwolnić miejsce na dysku na komputerze Mac: Usuń duplikaty plików z komputera Mac

  Identyfikacja i usuwanie duplikatów plików to kolejny dobry sposób na zwolnienie miejsca na dysku. Bliźnięta kosztuje 15,95 £ za Mac App Store (w USA można go kupić w Mac Store za 19,99 USD) i umożliwia skanowanie komputera Mac w celu zduplikowania plików, dzięki czemu można zrzucić jedną kopię.

  Twojego cennego miejsca na dysku twardym zajmuje duplikaty plików? Chociaż dyski twarde mogą być coraz większe i tańsze, kierunkiem Apple jest mniejsza i szybsza pamięć SSD. Problem polega na tym, że mają mniejsze możliwości, więc istotny jest wyższy poziom dyscypliny składania wniosków.

  Istnieje wiele powodów, dla których kończy się tak wiele plików z dupliką. Jeśli dodasz utwory do iTunes, jeśli masz folder & lsquo; Kopiuj pliki do folderu iTunes Media podczas dodawania do biblioteki & rsquo; Sprawdzone w preferencjach, zachowujesz oryginał. Natychmiastowe powielanie. Kilka tysięcy piosenek o wysokiej jakości io tym, że zajmowało się 10 GB pamięci na dysku twardym. To nie dotyczy duplikatów w programie iTunes.

  Jeśli używasz poczty Apple, pamiętaj, że wszystkie załączniki znajdują się w folderze pobierania firmy Mail. Może to być kolejnym źródłem duplikacji.

  Więcej ogólnych aplikacji korzysta z różnych strategii i kryteriów, aby znaleźć duplikaty i dać Ci kontrolę nad tym, które z nich się pozbyć. Spójrz na Tidy Up (29,99 USD) lub Singlemizer (19,99 USD, kup to z Mac App Store tutaj).

  Jak zwolnić miejsce na dysku na komputerze Mac: Zamknij aplikacje działające w tle na Zwolnienie miejsca

  Wyłączenie aplikacji, które były otwarte przez kilka dni lub nawet, a nawet ponowne uruchomienie komputera Mac w sposób ciągły, również przyczynia się do zwolnienia miejsca na dysku. Aplikacje tworzą tymczasowe pliki do przechowywania danych, a im dłuższe ich rzucanie bez rzucania, tym większe są te pliki. Gdy zamkniesz aplikację, pliki pamięci podręcznej zostaną usunięte, a miejsce na dysku zostanie zwrócone.

  Jak zwolnić miejsce na dysku na komputerze Mac: pozbądź się niechcianych aplikacji Mac, aby zaoszczędzić miejsce, usuwać powiązane pliki pomocy

  To niesamowite, ile aplikacji można nabyć przez krótki czas, a co dopiero przez wiele lat większość z nas używała Maca. Większość aplikacji systemu Mac OS X to pakiety. Aplikacja jest zwykle specjalnym folderem, który wygląda jak pojedynczy, podwójnie klikalny plik i zawiera prawie wszystkie pliki potrzebne do uruchomienia aplikacji. Trasowanie aplikacji jest łatwe; Pozbycie się wszystkich plików wsparcia nie jest możliwe. Istnieją preferencje (plist) i pliki wsparcia aplikacji, które mogą istnieć w wielu miejscach na komputerze Mac. Te pliki wraz z aplikacją mogą marnować wiele gigabajtów na dysku twardym.

  Niektóre ważne aplikacje zawierają uninstaller. Na przykład znajdzie się jeden z nich w folderze Narzędzia dodatkowe pakietu Microsoft Office. Czasami instalator aplikacji podwaja się jako program dezinstalacyjny. Ale brak dedykowanego oprogramowania do dezinstalacji w systemie Mac OS X jest poważnym pominięciem.

  Na szczęście istnieje wiele opcji innych firm. AppCleaner (darmowy, pobieranie z Mac App Store tutaj), AppDelete (7,99 dolarów, jest tam wersja Lite na Mac App Store tutaj za 2,99 funtów) a AppZapper (12,95 dolara) robią to samo zadanie – ale fakt, że każdy znajdzie coś innego Pliki do usunięcia pokazują, jak skomplikowany proces odinstalowania może być!

  Jak zwolnić miejsce na dysku na komputerze Mac: Usuń dodatkowe języki, których nie potrzebujesz

  System Mac OS X obsługuje zakres Języków, zlokalizowanych w ponad 25 językach, które są automatycznie dołączane podczas instalacji. Przejdź do preferencji systemowych> język i region, w tym miejscu języki można umieścić w preferowanej kolejności, co ułatwia ich przełączanie.Wiele ważnych aplikacji obsługuje również wiele języków, używając kolejności z języka i tekstu, aby wybrać tę, jeśli aplikacja nie obsługuje głównego języka. Problem polega na tym, że jeśli chcesz używać jednego lub dwóch języków, Mac OS X i wiele Twoich aplikacji są rozbudowane o wszystkie inne.

  Jeśli chcesz usunąć dodatkowe pliki językowe, które znasz, wygrasz Nie potrzebujesz, przejdź do folderu Resources i poszukaj folderów kończących się na .lproj. Każdy z tych folderów zawiera plik języka. Powinieneś móc kosza te foldery bez żadnych problemów.

  Jak zwolnić miejsce na dysku na komputerze Mac: Usuń niechciany kod, aby zaoszczędzić miejsce na dysku

  Pozbywanie się niepożądanego kodu jest kolejnym Ćwiczenia oszczędzające dyski. Uniwersalne pliki binarne obsługują zarówno architekturę PowerPC, jak i Intel, od kiedy Lion nie był wcześniej obsługiwany.

  Monolingual (darowizna zażądana) pozwala usunąć określone architektury z systemu Mac OS X wraz z konkretnymi językami. Mimo, że można go przechwycić z ogromnymi obszarami dysku twardego, chyba że uważasz, że preferencje mogą sprawić, że komputer Mac jest nieużywany, więc z wielką starannością.

  Xslimmer (14,95 dolarów) działa na poziomie aplikacji, Zachowując tylko wybrane języki. Ponownie należy zachować ostrożność, ponieważ niektóre aplikacje traktują usunięcie kodu jako próbę obejścia ochrony przed kopiowaniem. W tym celu Xslimmer utrzymuje zaktualizowaną listę czarnych aplikacji, które mają pozostać w spokoju. Należy zauważyć, że od tego czasu zostało przerwane.

  Jak zwolnić miejsce na dysku na komputerze Mac: użyj przestrzeni na chmurę, aby zwiększyć pojemność dysku twardego komputera Mac.

  Usługi magazynowania w chmurze są świetne przy robieniu plików Zdalnie, ale mogą też zajmować miejsce na komputerze Mac. Zarówno Dropbox jak i OneDrive na przykład synchronizują wszystko, co przechowywane w nich z komputerem Macintosh domyślnie – zakładając zainstalowanie aplikacji Dropbox / OneDrive. Jeśli tylko masz domyślną pamięć 2 GB dostępną za darmo z folderu Dropbox, to nie jest zbyt duży problem. Ale firma Microsoft daje subskrybentom Office 365 1TB wolnego miejsca, więc jeśli użyjesz go do przechowywania wielu plików, możesz szybko pozbyć się miejsca na dysku. To samo dotyczy sytuacji, gdy płacisz za więcej miejsca w Dropbox.

  W obu przypadkach można synchronizować tylko określone pliki i foldery. W folderze Dropbox kliknij element paska menu, a następnie kliknij polecenie Ząb, a następnie Preferencje. Kliknij kartę Konta, a następnie kliknij przycisk Zmień ustawienia. Usuń pliki i foldery, których nie chcesz synchronizować z komputerem Macintosh. W programie OneDrive kliknij element paska menu, a następnie Preferencje. Kliknij opcję Wybierz foldery, a następnie wybierz foldery, a następnie wybierz foldery do synchronizacji. Odinstaluj foldery lub kliknij strzałkę rozwijania, aby uzyskać dostęp do poszczególnych plików i rozwiąż je.

  Alternatywą byłoby zapisanie się na większą ilość pamięci iCloud, jak wspomniano wcześniej, 200 GB pamięci iCloud kosztuje 2,49 GBP miesięcznie, 6,99 funtów na miesiąc za 1 TB lub 13,99 funtów za 2 TB, istnieje również 50 GB opcji na 79p miesięcznie … I łatwo uzyskać dostęp z dowolnego urządzenia Apple.

  Być może myślisz, że potrzebuję Przestrzeń, ale nie chcę niczego usuwać!

  Naprawdę muszę zachować wszystko!

  Jeśli naprawdę jesteś przysłowiowym wiewiórką danych, oto kilka prostych wskazówek:

  & bull; Archiwizuj pliki, których zazwyczaj nie potrzebujesz. Kliknąć klawisz Control w folderze i wybrać opcję kompresji. Zapisana przestrzeń będzie się różnić w zależności od typu archiwizowanego pliku: na przykład pliki JPEG i DMG są mało prawdopodobne. Po utworzeniu archiwa mogą pozostać w komputerze Mac lub być zapisywane na zewnętrznym dysku.

  & bull; Użyj zewnętrznego napędu plików danych. Byłoby to szczególnie użyteczne przy projektowaniu, plikach audio lub wideo.

  & bull; Przenieś folder iTunes Music do zewnętrznego napędu, a następnie połącz go ponownie z iTunes. Jest to prawdopodobnie największy pojedynczy folder na komputerze Mac: kopalnia jest uszkodzonym dyskiem 25 GB.

  Wreszcie, jeśli podejmiesz decyzję o usunięciu plików lub folderów, najpierw zrób je najpierw. Nigdy nie wiesz & hellip;

  Przeczytaj więcej: 15 aplikacji, które należy instalować na komputerze Mac | 10 bardzo użytecznych wbudowanych aplikacji dla komputerów Macintosh | Jak wyczyścić pamięć podręczną Safari, historię i pliki cookie.