Jak zsynchronizować muzykę z iPhonem

0
134

Istnieje wiele różnych sposobów synchronizacji muzyki na komputerze Mac, telefonie iPhone, iPadzie i iPodzie. Ale sposób synchronizacji wszystkiego zależy od tego, czy płacisz Apple, aby zachować wszystko w iCloud, subskrybować Apple Music, czy nic nie płacić i od czasu do czasu podłączać komputer Mac i iPhone’a, aby zsynchronizować dane.

Przyjrzymy się różnym sposobom synchronizacji muzyki, abyś mógł zdecydować, której techniki chcesz użyć. Niektóre metody będą kosztować Cię pieniądze, a inne są bezpłatne, dla każdej opcji są plusy i minusy.

Synchronizowanie muzyki z komputera Mac na iPhona jest bezpłatne, ale nie jest to tak proste, jak użycie iCloud, Apple Music lub iTunes Match, gdzie synchronizacja odbywa się w tle bez robienia czegokolwiek.

Jeśli wolisz nie płacić za miejsce w usłudze iCloud lub subskrypcję Apple Music, synchronizacja muzyki na urządzeniach będzie zawsze wykonywana przez iTunes. Jeśli jednak zaktualizowałeś komputer Mac do macOS Catalina, niedawno odkryłeś, że zmieniła się metoda synchronizacji urządzeń. Firma Apple usunęła aplikację iTunes z systemu macOS wraz z pojawieniem się Cataliny. Nadal znajdziesz całą swoją muzykę na komputerze Mac – aplikacja Muzyka jest bardzo podobna do iTunes – różnica polega na tym, że Muzyka nie obsługuje wszystkich funkcji niezwiązanych z muzyką, którymi zarządzał iTunes. Teraz, jeśli chcesz zsynchronizować muzykę na telefonie iPhone i komputerze Mac, zajmuje się tym Finder. Omówimy poniższe nowe i stare metody.

Jeśli jesteś gotów dać Apple trochę pieniędzy, wszystko dzieje się w chmurze. Apple będzie przechowywać całą twoją muzykę, w tym listy odtwarzania, liczby odtworzeń, oceny i więcej w Twojej osobistej bibliotece muzycznej iCloud, do której masz dostęp na dowolnym urządzeniu. Nie dostaniesz tej usługi za darmo, musisz wybrać pomiędzy iTunes Match (21,99 GBP / 24,99 USD rocznie) lub Apple Music (9,99 GBP 9,99 USD miesięcznie). Jeśli nie masz pewności, czego chcesz, przeczytaj Apple Music kontra iTunes Match.

Po włączeniu którejkolwiek z tych usług nie musisz się martwić synchronizacją komputera Mac i iPhone’a, ponieważ każda lista odtwarzania, każda ścieżka i inne dane powiązane z biblioteką muzyczną będą automatycznie dublowane na wszystkich urządzeniach. Poniżej wyjaśnimy, jak synchronizować muzykę przy użyciu Apple Music lub iTunes Music.

Oferujemy również rozwiązywanie problemów dla osób, które znajdują synchronizację muzyki z biblioteki muzycznej na komputerze Mac z listami odtwarzania Apple Music, co zrobić, gdy iPhone jest zsynchronizowany z inną biblioteką, i różne inne problemy z synchronizacją, o których wiemy.

Synchronizuj muzykę z komputera Mac na iPhone’a w Catalina

Wraz z pojawieniem się macOS Catalina pożegnaliśmy iTunes z komputerem Mac. Teraz sposób synchronizacji muzyki z iPhone’em obejmuje aplikację Muzyka i Finder.

Proces ten nie różni się od sposobu pracy w Mojave i wcześniejszych (które omówimy poniżej).

Oto jak zsynchronizować muzykę z iPhonem za pomocą Findera w Catalinie:

 1. Otwórz Finder.
 2. Podłącz swój iPhone do komputera Mac.
 3. Powinieneś zobaczyć swojego iPhone’a na pasku bocznym Findera. Kliknij na to.
 4. Być może będziesz musiał potwierdzić, że „ufasz” urządzeniu.
 5. Następnie wybierz typ treści, które chcesz zsynchronizować, wybierając odpowiednią kartę, np. Muzyka. (Jeśli korzystasz z biblioteki muzycznej iCloud, nie zobaczysz następujących opcji, przejdź do odpowiedniej sekcji poniżej).
 6. Teraz wybierz, co chcesz zsynchronizować. Możesz zsynchronizować całą bibliotekę (która obejmie wszystko, w tym wszystkie listy odtwarzania i oceny oraz wszelkie inne metadane), lub tylko wybranych wykonawców, albumy lub listy odtwarzania (jeśli masz ograniczone miejsce na iPhonie).
 7. Jeśli wybierasz synchronizowaną zawartość, przewiń w dół i wybierz Wykonawców, Albumy, Gatunki lub Listy odtwarzania, a następnie zaznacz pole obok każdego z nich, który chcesz zsynchronizować.
 8. Po zakończeniu kliknij Zastosuj. Synchronizacja powinna się rozpocząć (jeśli nie kliknie Synchronizuj).

Synchronizuj muzykę z komputera Mac / PC do iPhone’a za pomocą iTunes (w tym Windows)

Jeśli nie zaktualizowałeś wersji Catalina lub używasz komputera, nadal możesz synchronizować muzykę za pomocą iTunes.

 1. Otwórz iTunes.
 2. Podłącz swój iPhone do komputera Mac (lub PC).
 3. Kliknij ikonę iPhone’a, która pojawi się w menu u góry okna.
 4. W lewej kolumnie kliknij Muzyka.
 5. Teraz wybierz synchronizację całej biblioteki muzycznej (jeśli masz dużo miejsca na iPhonie) lub
 6. Wybrane listy odtwarzania, wykonawcy, albumy i gatunki (jeśli jesteś ograniczony).
 7. Jeśli wybrałeś „Wybrane”, musisz zaznaczyć każde pole obok każdej listy odtwarzania, wykonawcy lub albumu, który chcesz zsynchronizować.
 8. Teraz kliknij Zastosuj, a iPhone powinien rozpocząć synchronizację z komputerem Mac, jeśli nie, kliknij Synchronizuj.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak wyczyścić pamięć podręczną na iPhonie i iPadzie

Synchronizuj muzykę z komputera Mac na iPhone’a za pośrednictwem Wi-Fi (Catalina)

Nie musisz podłączać iPhone’a, aby zsynchronizować go z komputerem Mac, możesz to zrobić przez Wi-Fi. Może się to przydać, jeśli później nie będziesz mieć odpowiedniego kabla USB, jednak aby go skonfigurować, będziesz potrzebować kabla.

Po zsynchronizowaniu muzyki na komputerze Mac i iPhonie za pomocą Findera w macOS Catalina, jak wyżej, możesz ustawić synchronizację obu urządzeń w przyszłości. (Przejdź do następnej sekcji, jeśli nie korzystasz z Cataliny).

 1. Podłącz swój iPhone do komputera Mac.
 2. Otwórz Finder i wybierz iPhone’a.
 3. Teraz wybierz „Pokaż to urządzenie, gdy masz Wi-Fi”.
 4. Kliknij Zastosuj.

Teraz, dopóki oba urządzenia będą podłączone do tej samej sieci Wi-Fi i podłączone, będą synchronizowane przez Wi-Fi.

Synchronizuj muzykę z komputera Mac na iPhone’a przez Wi-Fi (przez iTunes)

W czasach, gdy iTunes był narzędziem Apple do synchronizacji urządzeń, można było również skonfigurować urządzenia do synchronizacji przez Wi-Fi.

 1. Połącz swój iPhone i Mac za pomocą kabla USB.
 2. Otwórz iTunes i wybierz iPhone’a, gdy pojawi się w menu u góry okna.
 3. Teraz kliknij Podsumowanie w lewej kolumnie.
 4. Wybierz Synchronizuj z tym urządzeniem przez Wi-Fi z opcji.
 5. Kliknij Zastosuj.

Teraz, dopóki zarówno Mac, jak i iPhone są w tej samej sieci Wi-Fi, iPhone jest podłączony, a iTunes otwarty na Macu, Twoje urządzenia będą synchronizowane automatycznie.

Synchronizuj muzykę z komputera Mac na iPhone’a za pomocą Apple Music

Teraz na płatne metody utrzymywania synchronizacji muzyki.

Jeśli subskrybujesz Apple Music za 9,99 GBP / 9,99 USD miesięcznie, uzyskasz dostęp do całej biblioteki Apple Music zawierającej 50 milionów utworów. Otrzymujesz również dostęp do biblioteki muzycznej iTunes, więc na każdym urządzeniu, na którym słuchasz muzyki, wszystkie listy odtwarzania, albumy i inne elementy będą zsynchronizowane, w tym liczby odtworzeń, ocen itd..

Tak powinno być domyślnie, ale jeśli tak nie jest, wykonaj następujące czynności kontrolne, aby zsynchronizować muzykę na komputerze Mac z tym, czego słuchasz w Apple Music.

 • Upewnij się, że na iPhonie i komputerze Mac działa najnowsza wersja systemu iOS lub macOS (lub w przypadku iPada, iPadaOS). Na komputerze musisz korzystać z najnowszej wersji iTunes.
 • Upewnij się, że wszystkie twoje urządzenia są zalogowane przy użyciu tego samego Apple ID – powinien to być również Apple ID, którego użyłeś podczas rejestracji w Apple Music.
 • Sprawdź, czy masz połączenie z Internetem.

Jeśli Twoja biblioteka muzyczna nadal nie jest zsynchronizowana na iPhonie, być może trzeba włączyć Sync Library.

 1. Otwórz Ustawienia> Muzyka na telefonie iPhone.
 2. Wybierz Synchronizuj bibliotekę.

Jeśli Twoja biblioteka muzyczna nie jest zsynchronizowana na komputerze Mac, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Muzyka lub iTunes
 2. Wybierz Preferencje z menu u góry (Muzyka> Preferencje / iTunes> Preferencje).
 3. Kliknij kartę Ogólne.
 4. Włącz bibliotekę synchronizacji. Zapewni to, że cała zakupiona muzyka, zawartość dodana z Apple Music lub importowana do iTunes lub aplikacji Muzyka na komputerze Mac będzie zsynchronizowana.

Synchronizuj muzykę z komputera Mac na iPhone’a za pomocą iCloud lub iTunes Match

Nie musisz subskrybować Apple Music, aby zsynchronizować muzykę na wszystkich swoich urządzeniach.

Jeśli subskrybujesz iTunes Match za 21,99 GBP / 24,99 USD rocznie, możesz przesyłać całą swoją muzykę na wszystkie swoje urządzenia do chmury, a następnie przesyłać strumieniowo lub pobierać wysokiej jakości wersje każdej ścieżki, którą posiadasz na dowolnym posiadanym urządzeniu.

iTunes Match jest również idealny, jeśli masz rzadkie albumy na komputerze Mac, do których chcesz mieć dostęp na iPhonie obok utworów Apple Music. Dzieje się tak, ponieważ jeśli subskrybujesz tylko Apple Music, masz dostęp tylko do 50 milionów utworów w Apple Music. Jeśli zdarzy ci się mieć dużo muzyki, która nie jest w Apple Music, jedynym sposobem na synchronizację w chmurze jest zapłacenie za iTunes Match. Po zapłaceniu za iTunes Match cała Twoja unikalna muzyka zostanie przesłana do chmury, abyś mógł uzyskać do niej dostęp na wszystkich swoich urządzeniach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak powiedzieć, jaki masz model iPhone'a

Podobnie jak w przypadku Apple Music, będziesz mieć opcję synchronizacji muzyki na każdym urządzeniu, które jest zalogowane przy użyciu tego samego Apple ID. Możesz znaleźć to ustawienie w Ustawienia> Muzyka na iPhonie, lub na Macu znajdziesz je w menu preferencji Muzyka lub iTunes.

Jeśli Twoja muzyka nie jest zsynchronizowana, wykonaj czynności opisane w powyższej sekcji Apple Music, aby zsynchronizować muzykę w iCloud.

Problemy z synchronizacją muzyki i rozwiązania

Tak proste, jak różne metody synchronizacji muzyki, nieuchronnie pojawiają się komplikacje i frustracje. Przyjrzymy się niektórym typowym problemom, o których wiemy w następnej kolejności.

iPhone nie synchronizuje się, ponieważ „synchronizowany z inną biblioteką iTunes”

Jeśli zobaczysz ten komunikat, oznacza to, że Twój iPhone był wcześniej podłączony do innego komputera. Aby zsynchronizować z nowym komputerem Mac (lub PC), możesz wyczyścić iPhone’a lub zarejestrować się w iTunes Match.

Jeśli z przyjemnością utracisz utwory z iPhone’a, których nie ma teraz na komputerze Mac lub PC, możesz wybrać opcję Wymaż i synchronizuj. Spowoduje to wyczyszczenie iPhone’a, a następnie zsynchronizowanie go z iTunes na nowym komputerze Mac lub PC.

Jeśli chcesz zachować utwory na swoim iPhonie, rozważ subskrypcję iTunes Match. To zunifikuje całą twoją muzykę na wszystkich twoich urządzeniach, abyś mógł uzyskać dostęp do swoich utworów na wszystkich swoich urządzeniach. Kolejną zaletą jest to, że nie musisz przechowywać muzyki na swoich urządzeniach, możesz po prostu przesyłać strumieniowo z chmury lub pobierać ją na ścieżkę według ścieżki.

Alternatywnie możesz rozważyć subskrypcję Apple Music, co oznaczałoby, że masz dostęp do ogromnego katalogu muzyki, który prawdopodobnie będzie zawierać utwory, które posiadasz i wiele więcej.

Dlaczego niektóre z moich piosenek się nie synchronizują

Jest to związane z powyższym problemem. Jeśli skompilowałeś dużą bibliotekę iTunes utworów – niektóre z nich nie są w Apple Music, możesz stwierdzić, że biblioteki muzyczne nie są zsynchronizowane, ponieważ tych utworów brakuje.

Wynika to z faktu, że Apple Music pasuje do posiadanego utworu do utworów dostępnych w Apple Music. Jeśli utworu nie ma w Apple Music, nie zobaczysz go na innych urządzeniach. Możliwe jest jednak przesyłanie strumieniowe utworów z biblioteki Apple Music obok utworów z Twojej kolekcji muzycznej.

Lepiej wyjaśnijmy kilka rzeczy, zanim przejdziemy do właściwej procedury synchronizacji. Gdy subskrybujesz Apple Music, usługa sprawdza wszystkie utwory na komputerze Mac, aby sprawdzić, czy którekolwiek z nich pasują do utworów dostępnych w jego bibliotece – są szanse, że wielu z nich to zrobi. Te dopasowane utwory można natychmiast przesyłać strumieniowo za pośrednictwem komputera Mac lub dowolnego innego urządzenia, które jest zalogowane do subskrypcji Apple Music. Dostęp do wszystkich tych utworów można uzyskać za pośrednictwem biblioteki muzycznej iCloud.

Ale iCloud Music Library działa tylko dla utworów, które pojawiają się w bibliotece Apple Music. Wielu użytkowników ma wiele remiksów, mash-upów i niejasnych utworów, które po prostu nie istnieją w Apple Music.

Jeśli te utwory istnieją w Apple Music, będziesz mógł ich słuchać również na innych urządzeniach. Ale jeśli nie ma ich w Apple Music, nie będą dostępne nigdzie indziej – chyba że zarejestrujesz się w usłudze Apple do dopasowywania utworów, iTunes Match.

iTunes Match przesyła i przechowuje twoją muzykę w chmurze, dzięki czemu możesz odtwarzać nawet najbardziej niejasne utwory na dowolnym urządzeniu. (Apple w rzeczywistości nie przesyła wszystkiego, jeśli posiadany utwór jest dostępny w sklepie iTunes Store / Apple Music, możesz go przesyłać strumieniowo lub pobierać stamtąd, ale przede wszystkim wszystko inne jest synchronizowane na wszystkich urządzeniach).

iTunes Match to roczna subskrypcja (21,99 GBP / 24,99 USD), która również pasuje do Twojej muzyki w sklepie iTunes Store. Utwory, których nie może zidentyfikować, są przesyłane do iCloud, a następnie można je przesyłać strumieniowo.