Home Jak? (FAQ) iPhone "Jak" Jak zrobić zdjęcie makro na iPhonie i iPadzie

Jak zrobić zdjęcie makro na iPhonie i iPadzie

0
317

Jeśli chcesz robić ekstremalne zdjęcia z bliska – określane jako makrofotografia – na swoim iPhonie mamy kilka wskazówek i wskazówek, które pomogą obejść zwykłe ograniczenia iPhone’a, a nawet iPada, abyś mógł zbliżyć się do obiektów, które chcesz sfotografować.

Jak robić zdjęcia makro na iPhonie

Zwykle telefon iPhone robi najlepsze zdjęcia z odległości 8-10 cm w normalnym trybie aparatu, bliżej niż to i będziesz miał trudności z ustawieniem ostrości. Ale możesz ominąć ten limit.

Aby to zrobić, musisz użyć mniej znanej funkcji lupy, którą można znaleźć w ustawieniach ułatwień dostępu. Umożliwi to robienie zdjęć z odległości kilku centymetrów.

 1. Otwórz Ustawienia> Dostępność.
 2. Włącz Lupę. Możesz teraz dodać szkło powiększające do centrum sterowania lub dodać je do ekranu głównego.
 3. Wróć do Ustawienia > Centrum Kontroli.
 4. Przewiń w dół, aż zobaczysz Lupę i dotknij jej, aby dodać ją do centrum sterowania.
 5. Teraz otwórz Centrum sterowania, przesuwając palcem z prawego rogu ekranu.
 6. Stuknij ikonę lupy.
 7. Spowoduje to otwarcie Lupy. Możesz trzymać to do wszystkiego, co chcesz zrobić i zobaczyć je w powiększeniu.
 8. Stuknij kółko u dołu ekranu, aby zrobić zdjęcie.
 9. To zdjęcie nie przejdzie bezpośrednio do Twoich zdjęć, a jeśli dotkniesz ikony udostępniania w prawym górnym rogu i wybierzesz Zapisz obraz, który nie zapisze powiększonego obrazu w bibliotece obrazów. Możesz jednak dotknąć obrazu w lupie, aby narzędzia były ukryte, a następnie wykonać zrzut ekranu, naciskając jednocześnie przycisk regulacji głośności i przycisk boczny.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zmierzyć czyjś wzrost za pomocą iPhone'a 12

"Zdjęcie

Niestety, takie zdjęcia z lupą tracą nieco na jakości, a im bliżej obiektu znajdujesz się, tym zdjęcie będzie głośniejsze, ale korzystając z tej sztuczki ze szkłem powiększającym, będziesz mógł powiększyć obraz o wiele bardziej, niż mógłbyś za pomocą samego aparatu.

Mamy nadzieję, że w iPhonie 13 pojawi się obiektyw makro. Przeczytaj o nowych funkcjach aparatu, które mogą pojawić się w iPhonie 13 tutaj: Funkcje aparatu w iPhone 13 pojawią się w 2021 r.

Jeśli chcesz robić naprawdę dobre zdjęcia makro na swoim iPhonie, musisz zwrócić się do sprzętu lub oprogramowania innych firm.

Na przykład Moment robi obiektyw makro, ale nie jest tani. Obiektyw Macro 10x kosztuje 114 GBP z Amazon UK lub 129 USD z Amazon US lub 129,99 USD bezpośrednio z Moment.

Obiektyw Moment, podobnie jak alternatywy, przyczepia się do obiektywu aparatu iPhone’a.

"Obiektyw

Możesz również rozważyć użycie zdjęć seryjnych i upewnienie się, że masz dobre oświetlenie.

Mamy tutaj wiele wskazówek dotyczących robienia świetnych zdjęć na iPhonie: Wskazówki dotyczące aparatu iPhone’a, aby robić lepsze zdjęcia.

Jak robić zdjęcia makro na iPadzie Pro

Wprowadzając iPada, Apple rzadko skupia się na swoim aparacie, skupia się głównie na ekranie, piórach wejściowych i szybkości wyświetlania grafiki. Aparat ma tendencję do zajmowania tylnego siedzenia. Wyjątkiem był rok temu, kiedy Apple zainstalował nowy czujnik LiDAR w module aparatu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak naprawić biały ekran śmierci iPhone'a

Twórcy Halide – zewnętrznej aplikacji aparatu na iPhone’a i iPada – przeanalizowali właściwości fotograficzne iPada Pro 2021 i dokonali kilku interesujących odkryć. Tylny aparat iPada Pro wygląda na papierze identycznie jak jego poprzednik, ale twórcy odkryli, że aparat iPada Pro może faktycznie robić zdjęcia makro.

Jeśli chcesz robić zdjęcia makro za pomocą iPada Pro 2021, oto, co musisz zrobić:

 1. Wyłącz autofokus, naciskając palcem ekran aparatu, aby go włączyć, a następnie ponownie dotknij ekranu, aby wyłączyć autofokus.
 2. Teraz możesz ustawić ostrość kamery iPada na obiektach, które znajdują się bliżej niż osiem centymetrów (co jest minimalną odległością dla ostrych zdjęć iPhone’a).

Dlaczego iPad Pro pozwala na znacznie bliższe skupienie niż iPhone, można tylko spekulować. Deweloper Halide, Sebastian de Witt, sugeruje, że Apple ma znacznie więcej miejsca na czujniki i soczewki w obudowie iPada Pro. W efekcie, pomimo znacznie mniejszego sensora fotograficznego, iPad potrafi robić rewelacyjnie dobre zdjęcia makro.

Przeczytaj naszą recenzję iPada Pro 2021.

Strona korzysta z plików cookies. Więcej

Bez dokonania zmian ustawień swojej przeglądarki, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu.

Zamknij