Jak zrobić Memoji na iPhonie

0
112

Czy widziałeś, jak znajomi dzielą się filmami i emoji postaci z kreskówek, które wyglądają tak jak oni? Chcesz zrobić to samo? W tym artykule wyjaśnimy, jak zrobić Memoji, który wygląda jak Ty na iPhonie, jak zdobyć paczkę naklejek Memoji do wykorzystania jako emoji, jak zapisać lub nagrać wideo z rozmowy Memoji (na niektórych iPhone’ach), i więcej. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak utworzyć Memoji.

Co to jest Memoji i Animoji

Funkcja Animoji – która umożliwia tworzenie animacji twarzy zwierzęcia, ducha, jednorożca lub innej kreskówki na podstawie własnych wyrazów twarzy za pomocą przedniego aparatu w telefonie – została ogłoszona podczas premiery iPhone’a X w 2017 roku i od razu stała się popularna . Lista telefonów obsługujących Animoji została później rozszerzona o iPhone’a XR, XS i XS Max, a teraz także iPhone’a 11, 11 Pro i 11 Pro Max. Mamy ten przewodnik na temat korzystania z Animoji.

Sami Animoji ewoluowali. Oprócz kilku nowych twarzy i możliwości wykrycia ruchu języka, Apple ogłosił nową wersję o nazwie Memoji w ramach aktualizacji iOS 12 w 2018 roku. Za pomocą Memoji możesz stworzyć niestandardowe Animoji – być może własną twarz lub twarz każdego, kogo chcesz podszyć się.

A od iOS 13 i iPadOS Memoji pojawiło się na jeszcze większej liczbie iPhone’ów w postaci naklejek Memoji. Wszystko czego potrzebujesz to iPhone z układem A9 lub nowszym – który obejmuje iPhone SE, iPhone 6s i 6s Plus, iPhone 7 i 7 Plus oraz iPhone 8 i 8 Plus. Przeglądamy tutaj iPhone’y z Animoji i Memoji.

Jak stworzyć Memoji

Musisz utworzyć Memoji za pomocą narzędzi dostarczonych przez Apple. Możesz użyć tych narzędzi do stworzenia własnego awatara – lub możesz stworzyć postać na obrazie innej osoby, jeśli wolisz. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz aplikację Wiadomości – nie jest to najbardziej logiczne miejsce, ale tutaj mieszkają Memoji i Animoji.
 2. Otwórz istniejący wątek lub rozpocznij nowy.
 3. Stuknij ikonę A obok pola wprowadzania wiadomości, aby wyświetlić wiersz ikon aplikacji. (To może być już widoczne).

 4. Następnie poszukaj i dotknij małej ikony z trzema twarzami, która oznacza Memoji.
 5. Jesteśmy teraz w szufladzie Memoji. Możesz przesunąć palcem w lewo i w prawo, aby wybrać twarz zwierzęcia, ale chcemy utworzyć nową, która wygląda jak my. Po lewej stronie zobaczysz znak plus. Dotknij tego.
 6. Teraz jesteśmy w narzędziu do tworzenia Memoji. Przypomina to ekran tworzenia postaci w grze wideo: istnieją zakładki: Skóra, Fryzura, Kształt głowy, Oczy, Brwi, Nos i usta, Uszy, Włosy na twarzy, Okulary i Nakrycia głowy. Pracuj kolejno po kolei, dostosowując opcje do swoich potrzeb. W trakcie tego procesu awatar będzie widoczny u góry, pokazując twoje dotychczasowe wybory.
 7. Gdy jesteś zadowolony ze swojego Memoji, dotknij Gotowe. Powrócisz do wiadomości lub wątku, w którym byłeś wcześniej.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Które aplikacje nie będą działać w systemie iOS 13?

(Nie martw się, nie będziesz musiał przechodzić przez ten ogromny proces dostosowywania za każdym razem, gdy chcesz wysłać wiadomość. Memoji jest teraz zapisywane w szufladzie do późniejszego użytku. Możesz także utworzyć wiele niestandardowych Memoji).

Użyj naklejek Memoji

Po utworzeniu Memoji znajdziesz zestaw naklejek, których możesz użyć w dowolnej aplikacji, w której możesz uzyskać dostęp do emoji.

Jeśli na przykład chcesz dodać jeden z nich do Facebooka, zacznij od stuknięcia opcji Co masz na myśli, a następnie w obszarze Utwórz post dotknij na klawiaturze emoji, aby wyświetlić nowe naklejki Memoji. Następnie możesz po prostu udostępnić tam Memoji, jakby to był obraz.

Podobnie możesz używać naklejek Memoji, w których możesz używać emoji w wiadomościach tekstowych z przyjaciółmi i rodziną.

Co jeśli chcesz nagrać wideo z nowego Memoji? Przejdźmy do tego w następnej kolejności.

Jak nagrać i wysłać animację Memoji

Jeśli masz iPhone’a, który używa Face ID do odblokowania zamiast przycisku Home, będziesz miał dostęp do systemu kamer TrueDepth, który pozwala nagrywać animacje swojego Memoji.

Możesz nagrać wiadomość i dostarczyć Memoji tak, jakby to była Ty. Możesz też zapisać ten film, aby użyć go również w innych aplikacjach (wyjaśnimy poniżej).

Zalecamy zabawę z Memoji przed rozpoczęciem nagrywania – eksperymentuj z ruchami twarzy (w tym wykrywanie nowego języka), aby zobaczyć, jak to wszystko wygląda.

Oto jak nagrać animację Memoji:

 1. Musisz użyć aplikacji Wiadomości, aby nagrać animację Memoji, tym razem zamiast stuknąć ikonę pokazującą trzy twarze, wybierz ikonę Małpa.
 2. Naciśnij czerwony przycisk, gdy będziesz gotowy, a iPhone zacznie nagrywać swoje wykonanie. (To także nagrywa dźwięk, uwaga, nawet jeśli to gra z domyślnie wyłączonym dźwiękiem!) Pamiętaj, że wykonujesz testy czujników aparatu u góry telefonu: jeśli zamiast tego skierujesz twarz na Memoji, na dole ekranu może się zdarzyć, że czujniki przestaną wybierać przyspieszyć twoje ruchy.

 3. Możesz nagrywać do 30 sekund: jest odliczanie, dzięki czemu możesz zobaczyć, ile czasu ci pozostało. W tym momencie zatrzyma się automatycznie, ale możesz nacisnąć czerwony kwadrat, aby zatrzymać nagrywanie wcześniej, jeśli powiedziałeś i zrobiłeś wszystko, co chcesz.

 4. Pełna animacja zostanie teraz automatycznie odtworzona. Możesz stuknąć ikonę kosza, aby go usunąć, nacisnąć niebieską strzałkę w górę, aby wysłać go do wyznaczonego odbiorcy, lub (po zakończeniu odtwarzania) stuknąć Odtwórz, aby obejrzeć ponownie.

 5. Po wysłaniu animacja Memoji będzie normalnie znajdować się w wątku wiadomości, automatycznie odtwarzając się w kółko. Domyślnie, jak powiedzieliśmy, dźwięk jest wyłączony; dotknij ikonę wyciszenia obok animacji, aby ją włączyć.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zainstalować Kodi na iPhonie lub iPadzie (bez jailbreakingu)

Jak zapisać film Memoji

Co zrobić, jeśli chcesz utworzyć Memoji lub film Animoji do odtworzenia w innej aplikacji? Nadal musisz używać Wiadomości, aby go utworzyć, ale możesz zapisać wideo na swoich zdjęciach i udostępnić je stamtąd.

Najłatwiej to zrobić, nawiązując z sobą rozmowę iMessage. Nie musisz już nikomu przeszkadzać, gdy dopracujesz swoje nagranie.

Oto co robić:

 1. Utwórz nagranie zgodnie z powyższym przewodnikiem, ale tym razem wyślij je sobie.
 2. Teraz stuknij wideo pokazane w wątku Wiadomość. Zobaczysz opcje Kopiuj, Zapisz, Z Animoji i Więcej.
 3. Stuknij w Zapisz.
 4. Teraz otwórz aplikację Zdjęcia, a znajdziesz tam swój film. Możesz teraz użyć dowolnej opcji edycji wideo w Zdjęciach lub udostępnić wideo na YouTube, Facebooku lub innej sieci społecznościowej.

Chcesz zrobić Memoji, ale nie masz zdolnego iPhone’a? Sprawdź nasze najnowsze oferty na iPhone’a, abyś nie musiał płacić pełnej ceny za nowy iPhone.