Jak zrobić aplikację dla iPhone’a lub iPada

0
4921

Firma Apple ułatwia wszystkim początkującym rozpoczęcie rozwoju aplikacji. Dzięki środowisku programistycznemu Xcode 8, językiem programowania Swift i narzędziach takich jak Metal, warto teraz zrobić aplikacje iPhone i gry na iPhone’a i iPada, a nawet gry Apple Watch.

Kodowanie własnej aplikacji Lub gra może wydawać się monumentalnym wyzwaniem, ale to nie jest tak trudne, jak myślisz. Istnieje ogromny zasób, który pomoże Ci na drodze do stania się twórcą aplikacji lub twórcy gier indie.

Jest wiele do powiedzenia na temat rozwoju aplikacji iPhone i tabletów iPad. Inaczej niż w przypadku tworzenia witryny, uzyskuje się dostęp do pełnych funkcji iPhone’a i iPada, dzięki czemu można wykorzystać tę technologię na swoją korzyść. Co ważniejsze, możesz pobierać opłaty za gry. Zbuduj dobrą aplikację i możesz złapać złoto (lub przynajmniej dobrze zarabiać).

Jak zacząć od rozwoju aplikacji

Umożliwiają Ci od samego początku rozpoczęcie rozwoju aplikacji. Jeśli masz już trochę wiedzy na temat rozwiązywania problemów, możesz przejść o krok przed rozpoczęciem rozwoju gier lub odwiedzić nasze artykuły na temat uczenia Swift online i pełnego przewodnika po Swift.

Zarejestruj się w serwisie Apple Połączenie z programistą

Pierwszą rzeczą, jaką musisz zrobić, jest przejście do programu Apple Developer Connection i kliknięcie Centrum użytkowników i zarejestrowanie. Rejestracja jako twórca Apple daje dostęp do materiałów pomocniczych i umożliwia rejestrację urządzeń z iOS w firmie Apple, dzięki czemu mogą uruchamiać aplikacje testowe.

Możesz zalogować się za pomocą własnego identyfikatora Apple ID (zalecane, jeśli Jest jednym z programistów) lub możesz utworzyć identyfikator Apple ID tylko na koncie deweloperskim (zalecany, jeśli pracujesz dla firmy).

Nie trzeba płacić Apple za rejestrację jako dewelopera . Możesz zarejestrować się i uzyskać dostęp do wszystkich narzędzi programistycznych dla bieżącej wersji detalicznej iOS. Podstawowa rejestracja jest odpowiednia do opracowywania i testowania aplikacji, ale jeśli chcesz sprzedawać aplikacje, musisz zarejestrować się w firmie Apple (69 GBP rocznie).

Członkostwo w Apple Developer daje również Dostęp do wersji beta oprogramowania, takich jak iOS 10 i Xcode 8.

Przed utworzeniem aplikacji lub gry

Przed zanurzeniem w rozwój aplikacji należy zaplanować Wyłączyć aplikację. Chociaż nie ma żadnego sposobu na zbudowanie planu aplikacji, oto kilka rzeczy, które (i inne osoby zaangażowane) należy pisać:

 • Cel. Jaka jest ostatecznie zaprojektowana aplikacja? Utrzymuj to w prostocie i najdokładniej, aplikacja Aparat fotografuje zdjęcia, umożliwia proste edycje i udostępnia je. Aplikacja Muzyka odtwarza muzykę z iTunes Match (lub zsynchronizowała się z iTunes). Zapisz jedno zdanie, które opisuje działanie aplikacji.
 • Zakres. Zgadzam się na wszystkie funkcje, które aplikacja będzie zawierać. Uważaj na pełzanie funkcji (wprowadzanie zbyt wielu nowych pomysłów), jak idziesz. Zdecyduj, jakie funkcje są wprowadzone i co się wydarzy, zanim zaczniesz.
 • Temat i strategia. Jakie będą motywy i strategia aplikacji? Czy jest to szczęśliwa, przyjazna aplikacja czy zdecydowane narzędzie biznesowe? Zdecyduj się na strategię marketingową i upewnij się, że styl aplikacji pasuje do Twojej strategii z góry.
 • Szkicuj interfejs. Musisz zarysować każde wyświetlanie i wyznaczyć interakcję każdego przycisku.
 • Zbierz atrybuty. Apple zapewnia wiele przycisków i ikon czasowych (należy je używać), ale potrzebujesz logo, grafiki, a może zasobów dźwiękowych.

Pomyśl o potrzebnych technologiach. Czy można po prostu dostać się na Xcode i App Store? Czy aplikacja potrzebuje serwera i innych technologii? Oto kilka dobrych dokumentów na temat tego, czego potrzebujesz do zaplanowania aplikacji:

 • Mozilla: planowanie aplikacji
 • Planowanie projektu aplikacji mobilnych
 • Kodeks zakończony: praktyczny podręcznik tworzenia oprogramowania

Kodowanie własnej aplikacji

Jeśli chcesz wejść w rozwój aplikacji, możesz kodować własną aplikację. Jak łatwo Ci to zależy na Twoim poziomie kodowania, ale Apple ograniczyło bariery w iOS 8 i języku programowania Swift w roku 2014.

Możesz utworzyć aplikacje dla iPhone’a i iPada używając programu na Macintosha o nazwie Xcode. Xcode jest własnym IDE firmy Apple (Integrated Development Environment).

Oto niektóre przydatne zasoby, które można sprawdzić:

 • Szybka podróż
 • Codecademy
 • Swift for Absolute Beginners
 • Swift Programming Language

Zatrudnianie programisty aplikacji

Jeśli nie masz ochotę Deweloper, możesz wynająć (lub współpracować z) deweloperem.

Zatrudnianie profesjonalnych programistów do budowania aplikacji może być kosztowne (ceny zaczynają się zazwyczaj od około 20 000 funtów). Jeśli masz wystarczająco ciekawy projekt, warto współpracować z deweloperem, który chce doskonalić swoje umiejętności.

Warto użyć witryny takiej jak Meetup, aby dowiedzieć się, skąd programiści spotykają się w Twoim obszarze, a następnie pozdrawiają pozdrowić. Możesz także skorzystać z usług takich jak LinkedIn, aby znaleźć programistów, chociaż jest to bardziej przydatne, jeśli masz wsparcie finansowe dla swojego projektu.

Zgłoszenie aplikacji do App Store za pomocą programu iTunes Connect

Gdy Twoja aplikacja jest gotowa, możesz ją przesłać do firmy Apple za pośrednictwem programu iTunes Connect. Zarejestruj się w iTunes Connect oddzielnie od członkostwa w Apple Developer.

Firma Apple udostępnia ten obszerny przewodnik po przesłaniu aplikacji.

W 2015 r. Zajęło to około tygodnia, Zatwierdzone, ale to spadło gwałtownie: Apple twierdzi, że zakończy proces w ciągu 24 godzin. Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób firma osiągnęła to usprawnienie, czy też firma Apple będzie mniej kontrolować przedłożone aplikacje.

Warto zauważyć, że Apple często odrzuca aplikacje z innego powodu. Zazwyczaj dlatego, że używają nieudokumentowanych funkcji SDK, lub z powodu obaw o nagość i pornografię. Istnieją jednak pewne kwestie techniczne, na które warto zwrócić uwagę. Blog iMore ma dobrą listę odrzuconych aplikacji i przyczyny ich rezygnacji.

Jak zrobić grę dla iPhone’a lub iPada

Mówimy konkretnie o rozwoju gier na iOS przez resztę tego artykułu, ale wiele kursów i zasobów, które zamierzamy polecić, przy założeniu pewnego stopnia zaznajomienia się z rozwojem aplikacji Ogólne.

Kursy i szkolenia

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli jesteś zainteresowany nauką tworzenia gier wideo na iOS, jesteś daleko od siebie. Na szczęście dostępne są różne kursy, których celem jest poznanie podstaw rozwoju gier wideo.

Oto niektóre kursy, na które warto sprawdzić.

Pełny kurs gry na iOS SpriteKit i Swift 3

Jedna z najlepiej sprzedających się gier na iOS oferowanych przez Udemiego jest ta, która ma ponad 302 oceny, które wykraczają poza pięć gwiazdek. W czasie pisania jest też prawie 2000 studentów.

Kurs obejmuje 18 godzin filmu, dwóch artykułów, sześciu zasobów uzupełniających oraz świadectwa ukończenia kursu, a 30-dniowe pieniądze –

Jak zrobić freaking video game – iOS, SpriteKit, SceneKit

Kolejnym popularnym kursem jest ten, który również ma wysoki ranking i ponad 1000 studentów zapisanych . Zawiera ponad osiem godzin wideo, cztery artykuły i pięć zasobów pozaszpitalnych, podobnie jak poprzedni kurs ma certyfikat ukończenia i gwarancję zwrotu pieniędzy.

Wprowadzenie do tworzenia gier na iOS za pomocą programu SpriteKit & Swift

Ostatnim kursem, który tutaj polecamy, jest ten, który ma niewielką liczbę studentów, ponieważ jest o wiele nowszy, ale ma doskonałą ocenę i oferuje ponad 10 godzin wideo z 84 zasobami uzupełniającymi I jeden artykuł.

Możesz tutaj zobaczyć pełny zakres kursów rozwoju firmy Udemy.

zasoby do tworzenia gier w iOS

Upewnij się, Rozpocznij naukę rozwoju gier w iOS.

SpriteBuilder. Jest to najlepszy sposób na tworzenie spritów (postaci) w grze. To bezpłatne i otwarte źródło.

Apple Developer. Upewnij się, że najlepiej wykorzystasz stronę internetową autora firmy Apple. Poświęć trochę czasu na poznanie wszystkich dostępnych usług.

W szczególności zajrzyj na Centrum gier dla programistów. W Centrum programistów znajduje się ogromny wybór filmów, które koncentrują się na Centrum gier, ale dotykają wszystkich aspektów rozwoju gier.

GitHub. Jeśli nie jesteś jeszcze częścią GitHub, natychmiast zgłoś swoje konto. Współpracuj z innymi programistami i znajdź projekty, które będą współpracować razem.

Stack Exchange w zakresie rozwoju gier. Jako twórca powinieneś być zalogowany do Stack Exchange, oczywiście, ale pamiętaj, aby poświęcić trochę czasu na konkretny obszar rozwijania gier. Tutaj możesz opublikować pytania i problemy, a społeczność szybko rallies wokół dostarczyć odpowiedzi. Nie próbuj samodzielnie rozwiązać problemów. Upewnij się, że współpracujesz z innymi programistami.

Aby uzyskać inspirację, spójrz na następujące tematy:

Najlepsze gry iPhone i iPad
Najlepszy darmowy iPhone Gry
Najlepsze darmowe gry iPad
Najlepsze gry typu Apple Watch
Najlepsze gry dla Maca