Jak zresetować zapomniane hasło Apple ID

0
2411

Zawartość

 • Jak zresetować hasło Apple ID
 • > Odpowiedzi na pytania dotyczące bezpieczeństwa
 • Wyślij e-mail z resetem hasła
 • Dwuetapowe uwierzytelnianie
 • weryfikacja dwuetapowa
 • > co zrobić, jeśli zapomniałeś swojego adresu e-mail?
 • / Li>

  Użytkownicy iPhone i Mac muszą często wprowadzać dane identyfikatora Apple ID – podczas zakupu aplikacji lub muzyki w iTunes, uzyskiwania dostępu do poczty e-mail i innych usług, aktualizowania systemu operacyjnego – Zapomnij o naszych hasłach. Ale my.

  Może się mylisz, gdy Apple zmienił nas w nowe hasło; Może wybrałeś jeden, który był zbyt skomplikowany, aby pamiętać. (Oto jak wybrać dobre silne hasło). Niezależnie od powodu, zapomnienie hasła na koncie Apple ID może być poważnym bólem – więc wyjaśnimy, jak zresetować.

  Coś zanim zaczniemy się: hasło może nie działać, ponieważ zostało zablokowane przez firmę Apple ze względów bezpieczeństwa – być może dlatego, że podjęto próbę włamania. Jeśli to się zdarzy, spróbuj wykonać ten samouczek: Jak odblokować wyłączony identyfikator Apple ID.

  Jak zresetować hasło Apple ID

  Przypuśćmy, że Nie może po prostu myśleć naprawdę ciężko, dopóki nie zapamiętasz, jakie jest hasło, najlepszym rozwiązaniem jest zresetowanie. Przejdź do strony internetowej Apple ID na stronie appleid.apple.com i kliknij pozycję „Nie pamiętasz ID i hasła użytkownika Apple”.

 • Wprowadź adres e-mailowy

  1. Użyjesz swojego identyfikatora Apple ID i kliknij dalej (jeśli nie możesz zapamiętać adresu e-mail, z którego korzystamy, adresujemy tutaj).
  2. Musisz także wpisać jakiś tekst, aby udowodnić, że nie jesteś robotem. (Wskazówka: jeśli nie możesz przeczytać tekstu, po prostu klikaj, dopóki nie możesz.)
  3. Następny krok zależy od typu zabezpieczeń skonfigurowanego dla konta Apple. Jeśli masz skonfigurowane weryfikację dwuetapową lub uwierzytelnianie dwufazowe, będzie to dotyczyć otrzymywania informacji za pośrednictwem innego urządzenia – wyjaśnimy różnicę między weryfikacją dwuetapową a uwierzytelnianiem dwufazotowym.
  4. T skonfigurować jeden z tych dodatkowych poziomów bezpieczeństwa, będzie to miało miejsce w przypadku otrzymania wiadomości e-mail lub odpowiedzi na niektóre pytania dotyczące zabezpieczeń.

  Spójrzmy na różne sposoby, w jaki można zresetować hasło bardziej szczegółowo Poniżej. Odpowiedzi na pytania dotyczące zabezpieczeń

  Podczas konfigurowania nowego iPada, iPhone’a lub Maca lub podczas tworzenia identyfikatora Apple, prawdopodobnie zostałeś poproszony Aby odpowiedzieć na niektóre pytania dotyczące bezpieczeństwa: nazwę drogi, w której się dorośnie, lub nazwę ulubionego nauczyciela.

  Jeśli zdecydujesz się odpowiedzieć na Twoje pytania dotyczące bezpieczeństwa, są to kroki, których potrzebujesz Przejdź przez:

  1. Zacznij od wprowadzenia daty urodzenia.
  2. Firma Apple zadecyduje wtedy o dwóch pytaniach. Wprowadź poprawne odpowiedzi, a na stronie Resetuj hasło pojawi się strona Resetuj.
  3. Podaj nowe hasło dwa razy (aby firma Apple mogła potwierdzić, że wpisujesz ją w ten sam sposób za każdym razem). Hasło musi zawierać co najmniej 8 znaków, wielkich i małych liter oraz co najmniej jedną liczbę. Nie może też zawierać tego samego samego znaku trzy razy z rzędu (lub dowolnych spacji) i nie wolno używać ponownie hasła użytego w ciągu ostatnich lat.

  !! ! 1 !!!

  Co zrobić, jeśli zapomnisz odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące bezpieczeństwa?

  Pamiętaj, że nie chodzi tylko o odpowiedzi, ale o to, jak je napisałeś: uważaj na błędy w pisowni lub Shortenings (np. Avenue stając się Ave). Musi być dokładnie taki sam jak odpowiedź podczas instalacji.

  Możliwe jest zmienianie pytań i / lub odpowiedzi, przechodząc do strony appleid.apple.com, ale musisz się zalogować Identyfikator Apple i hasło. To nie może być przydatne dla tych, którzy czytają ten artykuł.

  Mimo to, nawet jeśli zapomniałeś odpowiedzi na pytania dotyczące bezpieczeństwa, powinieneś nadal poprosić o zmianę hasła Twój identyfikator Apple zostanie wysłany do alternatywnego adresu e-mail, który został zarejestrowany na koncie.

  Wyślij e-mail z resetem hasła

  Zamiast odpowiadać na pytania dotyczące bezpieczeństwa, Może zamiast tego wybrać e-mail z resetem hasła. E-mail z wyzerowaniem hasła zostanie wysłany do drugiego adresu e-mail, który został skojarzony z identyfikatorem Apple ID – być może jest to poczta robocza.

  Przed wybraniem tej opcji upewnij się, że masz dostęp do e-maila. Na szczęście otrzymasz podpowiedź dotyczącą adresu e-mail Apple, ponieważ zostanie wyświetlony fragment adresu.

  1. Na ekranie Resetuj hasło na stronie https://iforgot.apple .com / password / verify / appleid wybierz opcję Pobierz e-mail i naciśnij Continue
  2. E-mail przyjedzie na drugi adres e-mail związany z Twoim kontem pod tytułem „Jak zresetować hasło Apple ID”.
  3. Kliknij link „Zresetuj teraz” w e-mailu.
  4. e-mail pochodzi z adresu e-mail chronionego i zawiera ostrzeżenie w przypadku, gdyby nie ty, który zażądał zmiany hasła.

  !!! 4!

  Uwierzytelnianie dwóch czynników

  Uwierzytelnianie dwóch czynników to dodatkowy poziom bezpieczeństwa, który Apple pcha od czasu wprowadzenia na rynek IOS 10 i macOS Sierra. (Oto sposoby konfigurowania uwierzytelniania dwuskładnikowego, chociaż poniżej jest kilka powodów, dla których może nie być potrzebny.)

  Zasadniczo, jeśli skonfigurowałeś uwierzytelnianie dwuskładnikowe, a także wprowadzono Musisz podać kod, który zostanie wysłany przez Apple na telefon iPhone lub Mac.

  Jeśli masz skonfigurowane uwierzytelnianie dwuskładnikowe i chcesz zmienić hasło, musisz jeszcze przejść do Appleid.apple.com i kliknij „Nie pamiętasz ID i hasła użytkownika Apple”.

  1. Na stronie identyfikatora Apple poprosz o podanie adresu e-mail (i znaków, aby udowodnić, że nie jesteś robot). Zostaniesz poproszony o numer telefonu komórkowego powiązany z Twoim uwierzytelnianiem.
  2. Po wprowadzeniu prawidłowego numeru zobaczysz ofertę z ekranem umożliwiającą zresetowanie hasła z innego urządzenia lub z Zaufany numer telefonu. Oczywiście musisz mieć pewność, że masz do nich dostęp.
  3. Jeśli zdecydujesz się zresetować je z innego urządzenia, otrzymasz alert – w naszym przypadku alert pojawił się na używanym przez MacBook Pro i Otrzymaliśmy link do preferencji systemowych> iCloud i opcję Resetuj hasło.
  4. Jeśli zdecydujesz się zresetować go z zaufanego numeru telefonu, zobaczysz ostrzeżenie, że odzyskanie konta wymaga odebrania hasła Internet. Jeśli masz dostęp do urządzenia z systemem iOS 10 lub MacOS Sierra lub nowszym, będziesz mógł go użyć, aby zresetować hasło. W takim przypadku należy anulować i wybrać opcję „zresetować ją z innego urządzenia” zgodnie z krokiem 3. W przeciwnym razie wybierz opcję Uruchom odzyskiwanie konta.
  5. OSTRZEŻENIE: Może zająć kilka dni lub nawet dłużej Dostęp do Twojego konta, dlatego nie zalecamy korzystania z tego kroku, chyba że jest to ostateczność! Jeśli przeanalizujesz ten krok, firma Apple wyśle ​​Ci wiadomość tekstową, gdy konto będzie gotowe do jej odzyskania. Następnie musisz podać kod weryfikacyjny przesłany przez firmę Apple w celu odzyskania dostępu do Twojego konta.

  Dwustopniowa weryfikacja

  Dwustopniowa weryfikacja to starszy system zabezpieczeń wprowadzony przez firmę Apple kilka lat temu po tym, jak był Wiele negatywnych reklam dotyczących bezpieczeństwa iCloud (gwiazdy miały włamane konta iCloud, co oznaczało, że osobiste zdjęcia przeciekały w sieci).

  Użytkownicy Apple, którzy byli zaniepokojeni bezpieczeństwem w tym czasie, mogą mieć dwustopniową weryfikację Skonfigurować identyfikator Apple ID. Jeśli dotyczy to użytkownika, otrzymałeś 14-znakowy klucz odzyskiwania, który firma Apple zaleciła wydrukować i przechowywać w bezpiecznym miejscu.

  Jeśli używasz weryfikacji dwuetapowej (a to może Najlepiej, co możesz zrobić, ponieważ starsze urządzenia nie obsługują uwierzytelniania dwuskładnikowego), za każdym razem, gdy chcesz się zalogować do iCloud, musisz podać identyfikator Apple i hasło, a także kod weryfikacyjny, który zostanie wysłany do jednego z

  Jeśli nie masz ani kodu weryfikacyjnego, ani hasła, które zostanie zablokowane z Twojego konta, w takim przypadku musisz użyć 14-znakowego klucza odzyskiwania, aby uzyskać dostęp ponownie.

  Dzięki weryfikacji dwuetapowej odzyskiwanie hasła zależy od tego, czy znasz Klucz odzyskiwania. Jeśli nie, nie będzie można odzyskać swojego konta. Nawet Apple nie może zresetować hasła, jeśli nie masz tego klucza odzyskiwania … więc nie zgub tego!

  Jeśli masz taką formę zabezpieczeń i nie wiesz, gdzie znajduje się klucz odzyskiwania Możesz uzyskać nowy adres, przechodząc na konto Apple ID, logując się przy użyciu swojego hasła i adresu e-mail i wybierając opcję Zastąp utratę klucza.

  co zrobić, jeśli zapomnisz Twój adres e-mail?

  Wraz ze swoim hasłem musisz podać swój identyfikator Apple ID, który zazwyczaj jest adresem e-mail, który jest powiązany z kontem.

  Może jest mniej prawdopodobne, Ale jeśli nie często logujesz się w usłudze firmy Apple i kupujesz rzeczy od firmy Apple, możesz zapomnieć, który adres e-mail jest związany z Twoim identyfikatorem Apple ID. Na szczęście można szybko sprawdzić, jaki adres e-mail jest potrzebny. Musisz znaleźć urządzenie, które zostało już podpisane na swoim koncie Apple ID.

  Na iPadzie lub iPhone’u:

  1. Otwórz Ustawienia> iTunes i App Store. Na swoim koncie powinieneś zobaczyć swój identyfikator Apple ID, jeśli jesteś zalogowany.
  2. Alternatywnie przejdź do Ustawienia i stuknij swoje imię u góry strony. Jeśli się zalogujesz, zobaczysz e-mail skojarzony z Twoim identyfikatorem Apple pod Twoim nazwą.
  3. Możesz także zobaczyć adres e-mail w Ustawieniach> Wiadomości> Wyślij i odbieraj; Ustawienia> FaceTime lub Ustawienia> Poczta.

  Na komputerze Mac lub PC:

  1. Przejdź do sekcji Preferencje systemowe> iCloud. Znowu powinieneś zobaczyć swój identyfikator Apple, jeśli jesteś zalogowany.
  2. Jeśli nie jesteś zalogowany, możesz znaleźć e-maila w usłudze Mail> Preferencje> Konta.
  3. Alternatywnie, jeśli używasz ich na komputerze Macintosh, możesz znaleźć szczegóły w aplikacji FaceTime (wybierz FaceTime> Preferencje> Ustawienia) lub Wiadomości (Wiadomości> Preferencje, a następnie Konta).
  4. Innym sposobem na znalezienie swojego identyfikatora Apple jest otwarcie programu iTunes i sprawdzenie wcześniejszych zakupów. W programie iTunes znajdź zakup, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Pobierz informacje, a następnie Plik. Możesz zobaczyć adres e-mail obok swojego nazwiska.

  Online

  Jeśli nie uda się znaleźć swojego identyfikatora Apple po użyciu tych metod, musisz odwiedzić identyfikator Apple ID Strona online w witrynie appleid.apple.com. Poniżej okienka Identyfikatora i hasła Apple’a kliknij pozycję „Nie pamiętasz ID i hasła użytkownika Apple”.

  Wprowadź swoje imię, nazwisko i adres e-mail. Jeśli wprowadzisz niewłaściwy adres e-mail, możesz spróbować ponownie z inną, dopóki adres e-mail nie zostanie rozpoznany. To nie wydaje się być całkowicie niezawodne, jednak: wprowadziliśmy adres e-mail, który znamy, jest związany z naszym identyfikatorem Apple i zostaliśmy przywitani przez komunikat No Apple ID Found. Miejmy nadzieję, że będziesz miał więcej szczęścia niż my.

  Po zmianie hasła Apple ID konieczne będzie jego zaktualizowanie w ustawieniach iCloud na dowolnym urządzeniu Apple.