Jak zresetować Apple ID

0
103
 • > Co zrobić, gdy zapomnisz swojego Apple ID
 • > Co zrobić, jeśli Twój Apple ID jest zablokowany
 • > Jak zresetować lub usunąć identyfikator Apple ID
 • > Jak edytować Apple ID
 • > Jak zmienić adres e-mail powiązany z Twoim identyfikatorem Apple ID
 • > Jak zmienić szczegóły płatności Apple ID
 • > Jak zmienić hasło Apple ID

Nie możesz zajść daleko w świat produktów i usług Apple bez identyfikatora Apple ID. Użyjesz go, aby uzyskać dostęp do wielu usług, takich jak iCloud, Find My iPhone, iTunes Match i Apple Music, a także dokonywać zakupów w iTunes i pobierać podcasty. Aby dowiedzieć się, co może zrobić, zobacz Jak używać Apple ID.

Identyfikator Apple ID to pojedynczy login używany na urządzeniach Apple – często Twoje imię, a następnie iCloud.com, me.com lub mac.com – i hasło. Jeśli zapomnisz danych logowania, utkniesz w miejscu. Poniżej omówiliśmy, co zrobić, jeśli zapomnisz swojego Apple ID, a także jak zresetować Apple ID i zarządzać innymi informacjami przechowywanymi na koncie.

Co zrobić, gdy zapomnisz swojego Apple ID.

Jeśli zapomniałeś, czym jest Twoja nazwa użytkownika Apple ID, jest kilka sposobów, aby się tego dowiedzieć.

Jeśli używasz swojego Apple ID podczas kupowania aplikacji i muzyki na swoim iPhonie lub iPadzie, znajdziesz szczegóły swojego Apple ID w Ustawieniach> iTunes Sklepy z aplikacjami. Twój identyfikator Apple ID można również znaleźć w Ustawienia> iCloud> Konto.

Możesz też odwiedzić stronę iForgot i kliknąć Nie pamiętasz swojego Apple ID? połączyć. Następnie zostaniesz poproszony o podanie imienia i nazwiska oraz adresu e-mail użytego do konta (a także starszych adresów e-mail zarejestrowanych również przy użyciu Twojego Apple ID, co może być przydatne, jeśli nie możesz również uzyskać dostępu do swojego e-maila ). Wiadomość e-mail dotycząca resetowania hasła zostanie następnie wysłana na adresy e-mail używane dla konta.

Jeśli ustawiono weryfikację dwuskładnikową, ponownie zostanie wyświetlony monit o wprowadzenie klucza odzyskiwania, jak w powyższych krokach opisujących zapomnienie hasła. Po raz kolejny nie ma możliwości obejścia tego.

Co zrobić, jeśli Twój Apple ID jest zablokowany.

Jeśli uważasz, że Twoje konto jest wyłączone lub zablokowane ze względów bezpieczeństwa – być może próbowałeś zbyt wielu nieprawidłowych haseł – wówczas wykonanie powyższych kroków w celu zmiany hasła za pomocą iForgot spowoduje również odblokowanie konta. Należy jednak pamiętać, że Apple czasami blokuje konta na 24 godziny, jeśli wykonanych zostanie zbyt wiele nieudanych prób podania hasła, a jedyną opcją jest czekanie.

Ponownie, jeśli masz włączoną weryfikację dwuczynnikową, musisz ją podać oprócz kodu wysłanego lub wysłanego na jedno z Twoich urządzeń.

Aby uzyskać więcej wskazówek, zobacz temat Co zrobić, jeśli Apple ID jest zablokowany lub wyłączony.

Jak zresetować lub usunąć identyfikator Apple ID.

W świetle bieżących obaw dotyczących prywatności wiele osób zaczyna zastanawiać się nad posiadaniem tak wielu różnych kont. Apple jest o wiele bardziej ostrożny, gdy udostępnia informacje innym usługom, co wyjaśnia list otwarty od Tima Cooka. Ale jeśli zdecydowałeś, że nie chcesz zostawiać konta w rękach Apple, ten przewodnik pomoże.

Czy mogę używać telefonu iPhone lub innego urządzenia Apple bez identyfikatora Apple ID?

Nie potrzebujesz Apple ID, aby używać dowolnego urządzenia Apple. Twój komputer Mac będzie działał, podobnie jak Twój iPhone i iPad.

Jednak każda zawartość pobrana z Apple wymaga, aby Twój Apple ID działał, więc nie będziesz mógł odtwarzać filmów zakupionych w iTunes Store. Nie będziesz mógł korzystać z aplikacji pobranych z App Store ani instalować nowych aplikacji na urządzeniu z systemem iOS. Ale nadal możesz instalować i uruchamiać programy w systemie MacOS pobrane poza App Store.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak zresetować komputer Mac

Nie możesz w rzeczywistości usunąć swojego Apple ID, jak szczegółowo opisuje ten post na temat Apple. Ale możesz usunąć wszystkie informacje z Apple. Więc jeśli zdecydowałeś, że wystarczy, a chcesz całkowicie pozbyć się swojego Apple ID, czytaj dalej.

Usuń swój Apple ID z komputera

Pierwszym krokiem jest usunięcie identyfikatora Apple ID z komputera Mac. Wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz iTunes na komputerze Mac.
 2. Wybierz polecenie Sklep> Wyświetl konto.
 3. Wprowadź hasło.
 4. Kliknij Zarządzaj urządzeniami w iTunes w chmurze.
 5. Kliknij Usuń obok każdego urządzenia powiązanego z Twoim kontem.
 6. Kliknij Gotowe.
 7. Wybierz polecenie Sklep> Usuń autoryzację tego komputera.

Usuń Apple ID z urządzeń z systemem iOS

Teraz musisz usunąć swój Apple ID ze wszystkich urządzeń z systemem iOS. Musisz wykonać następujące kroki dla każdego urządzenia Apple iOS (iPad, iPhone i iPod touch), używając swojego Apple ID:

 1. Otwórz ustawienia.
 2. Stuknij nazwę swojego konta na górze.
 3. Przewiń w dół, dotknij każdego z wymienionych urządzeń i wybierz Usuń z konta. (To nie zadziała na urządzeniu, którego aktualnie używasz.)
 4. Jeśli masz skonfigurowane, stuknij Udostępnianie rodzinne (tuż nad wymienionymi urządzeniami), stuknij każdego członka rodziny, a następnie stuknij Usuń [Nazwa].
 5. Wróć do strony Apple ID i stuknij Wyloguj na dole.
 6. Dotknij iTunes Sklep z aplikacjami. Stuknij Apple ID u góry, a następnie Wyloguj się.
 7. Teraz przejdź do Ustawienia> Muzyka.
 8. Przewiń do dołu i dotknij Apple ID w obszarze Udostępnianie domu. Stuknij Wyloguj się.
 9. Na koniec przejdź do Ustawienia> Wiadomości> Wyślij Otrzymać. Stuknij Apple ID i wyloguj się.

Jak zmusić Apple do usunięcia Twojego konta

Odpowiedź wydaje się być taka, że ​​obecnie nie możesz zmusić Apple do usunięcia twoich kont (daj nam znać w komentarzach, jeśli wiesz inaczej).

Możesz jednak edytować swoje dane osobowe, aby były nieco mniej osobiste. Po usunięciu identyfikatora Apple ID ze wszystkich urządzeń możesz zmienić swoje imię i nazwisko, adres i inne dane osobowe.

Jak zresetować informacje o Apple ID

 1. Odwiedź appleid.apple.com.
 2. Wprowadź swój identyfikator Apple ID i hasło.
 3. Kliknij Zarządzaj swoim Apple ID.
 4. Kliknij Odblokuj konto, jeśli zażądano (i odpowiedz na pytania dotyczące bezpieczeństwa).
 5. Dotknij Edytuj obok Konta.
 6. Zmień swoje imię i stuknij Zapisz.
 7. Stuknij Edytuj obok opcji Płatność.
 8. Usuń swój adres i dane karty. Stuknij Zapisz.
 9. Stuknij Numer telefonu, wprowadź nowy numer kierunkowy i numer, a następnie stuknij Zapisz.
 10. Stuknij Wyloguj w prawym górnym rogu.

Powinieneś teraz usunąć swój Apple ID ze wszystkich urządzeń i zmienić wszystkie swoje stałe informacje. Ten Apple ID jest teraz opiekany.

Pamiętaj, że nie będziesz w stanie uzyskać dostępu ani korzystać z żadnych zakupów lub aplikacji podłączonych do tego Apple ID bez ponownego autoryzowania go na swoich urządzeniach.

Jak edytować Apple ID.

Zmiana większości szczegółów dołączonych do Twojego konta Apple ID jest tak prosta, jak kliknięcie przycisku Zarządzaj swoim Apple ID na stronie internetowej Apple ID, zalogowanie się i kliknięcie Edytuj obok szczegółów, które chcesz przypadkowo.

Potrzebujesz pomocy?
Dzwoń do nas śmiało 📞 22 60 22 191

Możesz to zrobić również na komputerze Mac, klikając przycisk Szczegóły konta w sekcji iCloud Preferencji systemowych. Na urządzeniu z systemem iOS otwórz aplikację Ustawienia i stuknij swoje imię u góry ekranu; następnie dotknij „Nazwa, numery telefonów, e-mail” lub „Hasło Bezpieczeństwo ”w zależności od tego, co chcesz edytować.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:   Jak używać kontrolera z Fortnite na iPhonie

Jak zmienić adres e-mail powiązany z Twoim identyfikatorem Apple ID.

Apple zaleca zmianę identyfikatora Apple ID na bieżący, działający adres e-mail. To nie utworzy kolejnego Apple ID, zmieni tylko powiązany adres e-mail. Przejdź do My Apple ID, kliknij „Zarządzaj swoim Apple ID” i zaloguj się.

Po wybraniu nazwy, identyfikatora i adresu e-mail kliknij przycisk Edytuj obok pozycji Identyfikator Apple ID i Główny adres e-mail. Teraz wprowadź swój nowy adres e-mail. Upewnij się, że wprowadzony nowy adres nie jest już powiązany z innym identyfikatorem Apple ID.

Uwaga: identyfikatorów Apple ID używających adresów e-mail kończących się @ icloud.com, @ me.com lub @ mac.com nie można zmienić na inny adres e-mail. Jeśli nie używasz już adresu e-mail tego typu, pamiętaj, aby dodać prawidłowy adres e-mail jakododatkowyadres e-mail. Apple nawet posuwa się tak daleko, że zaleca, aby nie używać adresu kończącego się na @ mac.com. @ me.com lub @ icloud.com jako Twój identyfikator Apple.

Jak zmienić szczegóły płatności Apple ID.

Jeśli spróbujesz coś kupić, a nawet pobrać coś, co jest darmowe, będziesz przechodził proces dodawania karty płatniczej – karty debetowej lub kredytowej.

Jeśli nie chcesz dodawać karty, po prostu kliknij lub stuknij pozycję Brak na liście możliwych typów płatności. W przypadku większości codziennych zadań nie ma obowiązku posiadania karty płatniczej powiązanej z Twoim Apple ID.

Nie ma ścisłego wymogu wpisywania skojarzonej karty kredytowej lub debetowej z Twoim Apple ID, a jeśli zostaniesz o to poproszony, możesz po prostu kliknąć Brak

Możesz jednak dodać kartę w następujący sposób:

W urządzeniach z systemem iOS otwórz aplikację iTunes Store, a następnie przewiń w dół i stuknij swój identyfikator Apple ID. Stuknij wpis Informacje o płatności na liście i wprowadź szczegóły.

W systemie Mac lub Windows otwórz iTunes, stuknij ikonę Muzyka w lewym górnym rogu, a następnie stuknij pozycję Konto w nagłówku Muzyka Szybkie łącza po prawej stronie. Stuknij wpis Edytuj obok łącza Informacje o płatności i wprowadź szczegóły.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego procesu, zobacz Jak zmienić informacje o płatnościach Apple ID.

Jak zmienić hasło Apple ID.

Jeśli zapomnisz hasła Apple ID, odwiedź witrynę Apple iForgot i wprowadź swoją nazwę użytkownika Apple ID.

Jeśli nie aktywowałeś weryfikacji dwuetapowej, będziesz mógł zresetować hasło, odpowiadając na wiadomość e-mail wysłaną na adresy podane podczas rejestracji w Apple,lubudzielając odpowiedzi na trzy pytania dotyczące bezpieczeństwa, które zostały zadane podczas tworzenia identyfikatora Apple ID.

Musisz także podać datę urodzenia, gdy używasz tej drugiej opcji.

Jak sama nazwa wskazuje, witryna iForgot umożliwia zresetowanie hasła lub odkrycie identyfikatora Apple ID

Wybierając opcję resetowania poczty e-mail, pamiętaj, że masz trzy godziny na odpowiedź, zanim żądanie resetowania zostanie anulowane.

Jeśli masz aktywowaną weryfikację dwuetapową, zostaniesz poproszony o wprowadzenie klucza odzyskiwania utworzonego podczas aktywacji weryfikacji dwuetapowej. Gdy to zrobisz, kod weryfikacyjny zostanie następnie wysłany do jednego z zaufanych urządzeń lub wysłany na Twój telefon. Bez tego kodu nie można zresetować hasła.

Jeśli straciłeś swój dwustopniowy kod weryfikacyjny, a także zapomniałeś hasła, to nie masz szczęścia. Apple twierdzi, że jedyną drogą naprzód jest rozpoczęcie od nowa z nowym Apple ID. Nawet sieć wsparcia Apple nie jest w stanie zweryfikować tożsamości użytkownika.

Nadal potrzebujesz pomocy?
Zadzwoń 📞 22 60 22 191