Jak zobaczyć przypadki COVID-19 na mapie

0
202

Firma Google ogłosiła, że ​​w Mapach Google pojawi się nowa warstwa COVID, która pokaże średnią z siedmiu dni nowych przypadków COVID-19 na 100 000 osób, dzięki czemu użytkownicy będą lepiej poinformowani o liczbie przypadków COVID na danym obszarze lub obszarze rozważają podróż do.

Ponadto etykieta wskaże, czy obserwuje się trend wzrostowy czy malejący, a kodowanie kolorami pokaże gęstość nowych przypadków na danym obszarze.

Google ogłosił plany w poście na blogu tutaj.

Nowa warstwa COVID powinna być dostępna w aplikacji Mapy Google jeszcze w tym tygodniu. Google twierdzi, że dane dotyczące trendów będą widoczne na poziomie kraju dla wszystkich 220 krajów i terytoriów obsługiwanych przez Mapy Google.

Jak zobaczyć COVID-19 w Mapach Google

Oto jak włączyć warstwę COVID-19 (po nadejściu nowej aktualizacji Google).

 1. Otwórz aplikację Mapy Google.
 2. Stuknij przycisk warstwy w prawym górnym rogu (którego w innym przypadku użyłbyś do wybrania żądanego widoku mapy, domyślnego, satelity, terenu).
 3. W menu wyboru, które następnie zostanie otwarte, Mapy Google pokażą ikonę Covid-19 Info. Stuknij w to. Zobacz informacje o Covid w Mapach Google
 4. Na wyświetlonym wówczas widoku mapy zobaczysz średnią z 7 dni nowych przypadków Covid 19 na każde 100 000 mieszkańców – tak zwaną wartość zapadalności.
 5. Poziom wartości zapadalności będzie wskazywany innym odcieniem z następujących:

Ile spraw blisko mnie?

 • Szary: mniej niż 1 nowy przypadek na 100 000 mieszkańców
 • Żółty: 1-10 nowych skrzynek
 • Pomarańczowy: 10–20 nowych przypadków
 • Ciemnopomarańczowy: 20-30 nowych skrzynek
 • Czerwony: 30-40 nowych skrzynek
 • Ciemnoczerwony: ponad 40 nowych przypadków

COVID MAPA

Według Google warstwy COVID-19 powinny być dostępne dla wszystkich krajów i będą wyświetlane na poziomie miasta, o ile dostępne są niezbędne dane. Dane o infekcji pochodzą między innymi z Johns Hopkins University, New York Times i Wikipedii.

Warstwy COVID-10 nie są jeszcze dostępne, ale powinny pojawić się na całym świecie na Androida i iOS jeszcze w tym tygodniu.

Inne mapy pokazujące przypadki COVID

Czekając na aktualizację Map Google, możesz spróbować pobrać aplikację COVID-19 Symptoms Study (tutaj), która umożliwia zgłaszanie jakichkolwiek objawów COVID. Pokaże ci również mapę twojego obszaru, wskazującą, ile aktywnych spraw znajduje się w pobliżu.

Covid Cases UK

Oto, co musisz wiedzieć o korzystaniu z aplikacji COVID w Wielkiej Brytanii: Jak pobrać aplikację COVID na iPhone’a i dlaczego warto.

Na podstawie artykułu z Macwelt. Przetłumaczone przez Karen Haslam.